X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Pomóż nam realizować misję Fundacji Liderek Biznesu. Przekaż 1,5% swojego podatku na działania statutowe Fundacji.
2023-03-10

Wspieramy partnerstwo kobiet i mężczyzn w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej, rozwoju oraz w zdobywaniu i doskonaleniu kompetencji przywódczych. 

Pomóż nam i wesprzyj nas przekzując 1,5% swojego podatku.

Czytaj więcej »
 
 
 
Szkoła Mentorów Biznesu partnerem książki 12 dysfunkcji w procesie mentoringowym autorstwa Piotra Ciacka
2022-09-02

Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że, będąca częścią Fundacji Liderek Biznesu, Szkoła Mentorów Biznesu została oficjalnym partnerem książki pt. „12 dysfunkcji w procesie mentoringowym” autorstwa Piotra Ciacka, konsultanta wiodącego i trenera Szkoły Mentorów Biznesu, partnera zarządzającego firmy Stibtiz, akredytowanego na poziomie Senior Practitioner mentora EMCC Global.

Czytaj więcej »
 
 
 
Skuteczny przepis na Employer Branding? Najnowszy Raport Dobrych Praktyk Pracodawców
2022-07-29

Czy łatwo jest być szefem w 2022 roku? Jak niejeden miał okazję się już przekonać – nie bardzo. Ostatnie kilka lat wielu pracodawców prawdopodobnie zapamięta do końca życia i niestety raczej w nienajlepszym kontekście. Poza ewidentnymi wyzwaniami, które jak by nie patrzeć są świetną okazją do rozwoju, liderów nie spotkało wiele dobrego. Stale rosnące oczekiwania finansowe wywołane coraz bardziej odczuwalną inflacją i spadkiem bezrobocia. To dodatkowo doprawione presją kosztową konsekwentnie nakładaną na menadżerów. Od dawna, niezmiennie rosnący poziom stresu u pracowników, teraz jeszcze spotęgowany ostatnimi wydarzeniami na świecie. Dzisiejszy świat nie oszczędza kierowników. Jak poprawić coraz mniejszą motywację pracowników w czasach, kiedy ich kreatywność, zaangażowanie i produktywność są cenne jak nigdy dotąd? Jak stworzyć sprzyjającą pracy atmosferę? Jakie, zdaniem pracowników, warunki są przyjazne i pomagają w realizacji wszelkich zadań? Na takie pytania odpowiedzi należy szukać w przygotowanym prze Instytut Humanites najnowszym Raporcie Dobrych Praktyk Pracodawców, którego partnerem jest Fundacja Liderek Biznesu.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Europejski Kongres Finansowy 2022 Debata "Biznes a Różnorodność - kobiety w spółkach giełdowych?,
2022-06-10

8 czerwca 2022 podczas Europejskiego Kongresu Finansowego odbyła się debata „Biznes a Różnorodność – kobiety w spółkach giełdowych”, którą zrealizowała Fundacja Liderek Biznesu.

Wraz z Panelistami, jedną z załżycielek Fundacji Iwoną Kozerą, Prezeską Zarządu Fundacji Anną Sirocką i Członkinią Zarządu dr Moniką Jezierską debatowaliśmy na temat pozycji kobiet w spółkach giełdowych. Temat ten jest bazą powstającego właśnie raportu Fundacji Liderek Biznesu.

Wśród Panelistów znaleźli się Brunon Bartkiewicz  - Prezes  Zarządu ING Bank Śląski, Elżbieta Czetwertyńska, - Prezeska Zarządu Citi Handlowy, dr Tomasz Karol Wiśniewski - Przewodniczący Komitetu Indeksów Giełdowych przy Giełdzie Papierów Wartościowych oraz Agata Dopieralska – Dyrektorka Działu Ryzyka i Audytu Wewnętrznego Żabka Polska.

Duże zainteresowanie oraz aktywne uczestnictwo przybyłych gości sprawiło, że zarówno nasza rozmowa, jak i wnioski z debaty zainspirowały uczestników do dalszych refleksji oraz do dalszych prac nad  przygotowywanym przez Fundację Liderek Biznesu raportem związanym z obecnością kobiet w Zarządach spółek giełdowych.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z cyklu Kobiety na Rynkach Finansowych
2022-06-02 Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu na Kongresie IMPACT 22
2022-05-17
Z wielką przyjemością chcielibyśmy poinformować, że Anna Sirocka, prezeska Fundacja Liderek Biznesu wystąpiła w roli panelistki w, organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna i Top Employers Institute, panelu dyskusyjnym pod tytułem Sztuka Przywództwa.
Wydarzenie odbywało się w ramach tegorocznej edycji Kongresu IMPACT'22.
Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu członkiem organizacji European Women on Boards
2022-05-16

Fundacja Liderek Biznesu łączy siły z międzynarodową organizacją European Women on Boards zostając tym samym jej członkiem oraz przedstawicielem. EWOB to stowarzyszenie non-profit z siedzibą w Brukseli stawiającą na współpracę z organizacjami z różnych krajów w ramach wsparcia kobiet na rynku pracy oraz zwiększenia różnorodności płci na stanowiskach kierowniczych. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z cyklu "Kobiety na Rynkach Finansowych"
2022-02-22

21 lutego 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kobiety na Rynkach Finansowych”.

Pierwszymi Gośćmi Specjalnymi tego wydarzenia byli: Paweł Bandurski, prezes Zarządu Banku BPH oraz Małgorzata Romaniuk, wiceprezeska Zarządu Banku BPH. Podczas spotkania szczegółowo została omówiona 3. edycja raportu „Kobiety w Finansach”, którego partnerem strategicznym jest Bank BPH. Kolejnym Gościem Specjalnym była Magdalena Warzybok, Dyrektorka Zarządzająca w Kincentric Polska, która przygotowała dla uczestniczek prezentację na temat ważnych sygnałach dla polskiego biznesu z perspektywy ludzkiej.
Czytaj więcej »
 
 
 
Uroczysta Gala otwierająca VIII edycję największego w Polsce Programu Mentoringowego 2021 Fundacji Liderek Biznesu
2021-05-19
18 maja br. w Fundacji Liderek Biznesu odbyła się uroczysta, VIII gala otwierająca największy w Polsce cross-biznesowy Program Mentoringowy 2021
 
Z ogromną dumą i radością Fundacja Liderek Biznesu powitała w tegorocznej edycji rekordową ilość 488 (!) Mentorów i Mentees, w śród których znalazło się aż 15 stypendystów, a dzięki współpracy z EMCC Polska - 6 z nich będzie pracowało w parach mentoringowych z najlepszymi Mentorami w Polsce akredytowanymi w EMCC Global. Uczestnicy projektu będą, do marca 2022, pracować w parach mentorigowych pod kierunkiem Opiekunów Merytorycznych: Agnieszki Marudy-Sperczak, Katarzyny Syrówki i Łukasza Szymuli, zespołu Fundacji i dedykowanego Opiekuna "Lead&Share 2021" - Jadwigi Kuczkowskiej.
Czytaj więcej »
 
 
 
Po raz pierwszy w historii Fundacja Liderek Biznesu i EMCC Poland łączą siły w ramach - Program Mentoringowy 2021cznej!
2021-04-27

W ramach największego w Polsce Programu Mentoringowego 2021 prowadzonego przez Fundację Liderek Biznesu - pojawiała się dodatkowa możliwość udziału - pula 5 bezpłatnych miejsc - dla osób z całej Polski, które straciły pracę i dzięki wsparciu Mentora chcą z sukcesem zaplanować i zrealizować swój powrót na rynek pracy.

Dzięki współpracy z EMCC Polska (European Mentoring and Coaching Council) przyszli stypendyści będą mieli niepowtarzalną okazję aby przez 9 miesięcy Programu pracować z najlepszymi mentorami w Polsce akredytowanymi w EMCC Global! Dodatkową będą uczestnicy wezmą udział w warsztatach merytorycznych dla Mentees i sesjach networkingowych w ramach VIII edycji Programu Mentoringowego.

Czytaj więcej »
 
 
 
Szkoła Mentorów Biznesu zaprasza na otwarty warsztat - Mentor Foundation INTRO - dla Mentorów i Liderów, 19.04.21
2021-04-08
Mentoring jest dziś najbardziej elastyczną i optymalną kosztowo metodą wspierania liderów. Jedną z odpowiedzialności lidera jest rozwój ludzi, w związku z czym posiadanie umiejętności mentoringowych jest dziś niezbędne także w roli lidera, a zapotrzebowanie na mentoring ciągle rośnie.
 
Jest sprawdzone miejsce, gdzie możesz w profesjonalnych standardach i modułowo (adekwatnie do Twoich potrzeb) rozwijać swoje umiejętności mentoringowe - Szkoła Mentorów Biznesu Fundacji Liderek Biznesu!
Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat kompetencyjny dla Liderek: Leading Women MasterClass - KREOWANIE ZMIANY. Jak zarządzić sobą i wesprzeć zespół w czasach zmiany, 15 i 22 kwietnia br
2021-03-31

Fundacja Liderek Biznesu zaprasza na warsztat kompetencyjny Leading Women MasterClass - KREOWANIE ZMIANY. Jak zarządzić sobą i wesprzeć zespół w czasach zmiany. Warsztat jest dedykowany dla wszystkich Pań na stanowiskach kierowniczych, które zarządzają zespołami .

Warsztat w formule online (Zoom), 15 i 22 kwietnia 2021 - poprowadzi Agnieszka Bilińska, Mentorka, executive coach, trenerka biznesu oraz doświadczona menedżerka pracująca od ponad 20 lat w globalnych firmach.

Czytaj więcej »
 
 
 
Zapraszamy na webinar #LiderkawZmianie: Różnorodność - napędowa siła biznesu. Perspektywa Anny Sirockiej, nowej Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, Partnera EY, Liderki Zespołu ds. MSSF
2021-03-30

7 kwietnia zapraszamy na specjalne wydanie webinaru z cyklu #LiderkawZmianie, pt. „Różnorodność - napędowa siła biznesu. Perspektywa Anny Sirockiej, nowej Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, Partnera EY, Lidera Zespolu ds. MSSF. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Maciejewska, dotychczasowa Prezes Zarządu FLB (w okresie marzec 2016-marzec 2021), Dyrektor People & Culture TVN i Discovery w Polsce.

Potwierdź udział w otwartym webinarze: TUTAJ 

Czytaj więcej »
 
 
 
Trwa rekrutacja do największego w Polsce Programu Mentoringowego 2021 Fundacji Liderek Biznesu
2021-03-25

Dlaczego warto rozwijać pracowników korzystając ze wsparcia profesjonalnych Mentorów w ramach największego w Polsce cross-biznesowego Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - wyjaśnia Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu, Fundacja Liderek Biznesu, Human Resources Director, EY.

Do 31 marca 2021 trwa rekrutacja do VIII edycji Program Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Po raz pierwszy – dwie wersje językowe: polska i angielska! 

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Leading Women - X jubileuszowa edycja programu rozwojowego dla kobiet Przywództwo Nowej Rzeczywistości, 8 modułów, 24 godziny warsztatów, diagnoza indywidualna Extended DISC. Start: 7 kwietnia 2021
2021-03-24

7 kwietnia rusza Leading Women - X jubileuszowa edycja najbardziej kompleksowego w Polsce programu rozwojowego dla liderek, który będzie prowadzony w rytmie "Modelu Przywództwa Nowej Rzeczywistości".

Program jest zbudowany z 8 modułów (24 godziny warsztatów), w trakcie których każda uczestniczka poruszy najistotniejsze zagadnienia związane z pełnieniem roli liderki z położeniem akcentów na obszary, które wymagają wzmocnienia i są niezbędne w obecnej rzeczywistości biznesowej (VUCA) oraz pogłębi świadomość swoich mocnych stron oraz obszarów do rozwoju dzięki licencjonowanemu narzędziu diagnostycznemu "Extended DISC" wraz z indywidualnym omówieniem.

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu dołączyła do grona partnerów projektu badawczego: Przywództwo w trybie COVID-19, prowadzonego przez Carrotspot i Uniwersytet SWPS
2021-03-23
Fundacja Liderek Biznesu dołączyła do grona partnerów projektu badawczego: „Przywództwo w trybie COVID-19”,
prowadzonego przez Carrotspot i Uniwersytet SWPS. Inicjatorem projektu jest Anna Streżyńska, CEO MC2 Innovations, pomysłodawcy platformy Carrotspot, a w skład zespołu projektowego wchodzą: Dr.hab., prof. SWPS Aleksandra Cisłak-Wójcik, Dr Dorota Wiśniewska-Juszczak, Arkadiusz Kamiński Carrotspot Lab Lead, Katarzyna Żukowska Carrotspot Lab Research Expert.
 
Projekt badawczy jest w całości poświęcony liderom i liderkom i temu, w jaki sposób radzą sobie w czasach pandemii. Przed jakimi stają wyzwaniami i jak funkcjonują w arcyzłożonym i zmiennym środowisku pracy. 
Czytaj więcej »
 
 
 
For the 1st time Mentoring Program Fundacji Liderek Biznesu in both Polish and English
2021-03-18

For the first time we provide Mentoring Program Fundacji Liderek Biznesu in both Polish and English with the support of a dedicated program supervisor Agnieszka Maruda-Sperczak. Deadline for submitting applications is March 31, 2021. 

We believe in the power of mentoring. Especially during these turbulent times mentoring can be invaluable support for many people and organizations. Moreover Mentor & Mentee relationship combined with workshops and belonging to our community, allows us to face the current challenges as leaders. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Leading Women ON AIR - cykl rozmów z Liderkami. Odcinek - 7 Kreowanie zmiany wyprzedza rzeczywistość - rozmowa z Renatą Toczyską-Seligą, Członkinią Zarządu MSLGROUP, grupa Publicis
2021-03-17

Fundacja Liderek Biznesu zaprasza na kolejny odcinek cyklu rozmów z Liderkami "New Norma" z okazji X jubileuszowej edycji Programu Rozwojowego Leading Women: Przywództwo Nowej Rzeczywistości! Odcinek 7: "Kreowanie zmiany wyprzedza rzeczywistość" - rozmowa z Renatą Toczyską-Seligą, Członkinią Zarządu MSLGROUP, grupa Publicis.

24 marca 2021 - rusza X edycja Programu Rozwojowego LEADING WOMEN, który będzie prowadzony w rytmie: Modelu Przywództwa Nowej Rzeczywistości".

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar z cyklu Ekspert Fundacji z udziałem - Edyty Sadowskiej, Prezes Zarządu, CANAL+ Polska, 12 marca 2021
2021-03-16

12 marca br. odbyło się cykliczne spotkanie Fundacji Liderek Biznesu #EkspertFundacji z udziałem wyjątkowej osoby i pasjonatki w swojej branży – Edyta Sadowska, Prezes Zarządu, CANAL+ Polska.

Iwona Kozera, Fundator Fundacji Liderek Biznesu, rozmawiała z naszym Gościem Specjalnym -  o przyszłości i wyzwaniach branży medialnej i o zmianach jakie pandemia korona wirusa wymusiła na nas wszystkich.

Czytaj więcej »
 
 
 
Miejsca stypendialne w największym w Polsce otwartym Programie Mentoringowym 2021 Fundacji Liderek Biznesu
2021-03-16

Jak co roku Fundacja Liderek Biznesu zaprasza do skorzystania z puli 5. miejsc stypendialnych osoby, które w roli Mentee chciałyby rozwijać się w ramach Programu Mentoringowego 2021, a wniesienie opłaty administracyjnej jest dla nich barierą.

Szczególnie zapraszamy osoby, których sytuacja zawodowa ucierpiała w ciągu ostatniego roku lub które chciałyby wykorzystać kompetencje rozwinięte w programie do lepszego wypełniania ról społecznych.

Rekrutacja do VIII edycji trwa do 31 marca 2021.

Czytaj więcej »
 
 
 
Leading Women ON AIR - cykl rozmów z Liderkami. Odcinek - 6: Wszystko zaczyna się od siły mentalnej - rozmowa z Sylwią Bogucką, Dyrektor Transformacji i Modeli Biznesowych w rynku B2B ORANGE
2021-03-10

Fundacja Liderek Biznesu zaprasza na kolejny odcinek cyklu rozmów z Liderkami "New Norma" z okazji X jubileuszowej edycji Programu Rozwojowego Leading Women: Przywództwo Nowej Rzeczywistości! Odcinek 6: "Wszystko zaczyna się od siły mentalnej" - rozmowa z Sylwią Bogucką, Dyrektor Transformacji i Modeli Biznesowych w rynku B2B ORANGE

24 marca 2021 - rusza X edycja Programu Rozwojowego LEADING WOMEN, który będzie prowadzony w rytmie: Modelu Przywództwa Nowej Rzeczywistości".

Czytaj więcej »
 
 
 
Dzień Kobiet 2021 z Fundacją Liderek Biznesu na otwartym warsztacie z Dr Agnieszką Wolińską-Skuza
2021-03-08

Fundacja Liderek Biznesu świętowała 8 marca 2021 - podczas otwartego warsztatu, dedykowanego dla pań i prowadzonego przez Dr Agnieszkę Wolińską-Skuza, ekspertkę ds. zarządzania strategicznego, zarządzania kapitałem ludzkim, trenerkę biznesu i mentorkę.

Tematem dwugodzinnego warsztatu było: "12 OBSZARÓW RÓWNOWAGI WEWNĘTRZNEJ. Czyli jak osiągać wyższe rezultaty w najważniejszych obszarach życia?"

Czytaj więcej »
 
 
 
Finał VII edycji największego w Polsce Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu
2021-03-05

Fundacja Liderek Biznesu zakończyła 2 marca VII edycję Programu Mentoringowego. Jest to program dla liderek i liderów z całej Polski. Uroczystą galę, która odbyła się online, otworzyły przedstawicielki zarządu Fundacji – Iwona Kozera, Fundator i Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu. Podkreślały, że możliwość współpracy w takim gronie, jakie zgromadziło się wokół Programu Mentoringowego, to za każdym razem ogromne wyróżnienie, wyzwanie i zaszczyt dla Fundacji.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
#LiderkawZmianie: Nowy model przywództwa. Powrót do human skills - perspektywa międzynarodowych ekspertek: Sandra Bichl, Izabela Holmes, Aleksandra Shelton, 4 marca 2021
2021-03-04

4 marca br. odbył się kolejny cykliczny webinar Fundacji Liderek Biznesu - #LiderkawZmianie pt. Nowy model przywództwa. Powrót do human skills z perspektywy międzynarodowych ekspertek.

Spotkanie poprowadziła autorka programu Leading Women - Agnieszka Bilińska, a wśród zaproszonych gości znalazły się: Sandra Bichl, Izabela Holmes, Aleksandra Shelton.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Leading Women ON AIR - cykl rozmów z Liderkami. Odcinek 4 - Odwaga Liderki, rozmowa z Agnieszką Popko, Dyrektor Zarządzającą, ECE Projektmanagement Polska
2021-02-24

Fundacja Liderek Biznesu zaprasza na kolejny odcinek cyklu rozmów z Liderkami "New Norma" z okazji X jubileuszowej edycji Programu Rozwojowego Leading Women: Przywództwo Nowej Rzeczywistości! Odcinek 4: ODWAGA LIDERKI - rozmowa z Agnieszką Popko, Dyrektor Zarządzającą, ECE Projektmanagement Polska.

24 marca 2021 - rusza X edycja Programu Rozwojowego LEADING WOMEN, który będzie prowadzony w rytmie: Modelu Przywództwa Nowej Rzeczywistości".

Czytaj więcej »
 
 
 
Sprawdź - jak profesjonalny mentoring może pomóc liderom i firmom w osiąganiu celów! Największy w Polsce cross-biznesowy Program Mentoringowy 2021
2021-02-18
Zwłaszcza dzisiaj – w tzw. „nowej rzeczywistości” - mentoring jest metodą wspierania pracowników, która w najbardziej elastyczny i kosztowo optymalny sposób odpowiada na dzisiejsze potrzeby liderów. "Jedną z najbardziej imponujących rzeczy w skutecznym programie mentoringowym jest to, jak daleko potrafią sięgać pozytywne efekty. (...) Dobry mentor może być pomostem między Twoimi indywidualnymi potrzebami, a Twoją organizacją." (Forbes)
 
Dowiedz się 25 lutego br, g. 17:30-18:30, podczas otwartego webinaru z ekspertami w obszarze HR, mentoringu i przywództwa - DLACZEGO MENTORING TO NAJLEPSZY SPOSÓB NA ROZWIJANIE LIDERÓW W NOWEJ NORMALNOSCI. Potwierdź udział tutaj >>>
Czytaj więcej »
 
 
 
Leading Women ON AIR - cykl rozmów z Liderkami. Odcinek 3: SiłaMentalna lidera, siłą zespołu - rozmowa z Marta Harazinska, Partner i Dyrektor Kreatywna, Perfectto Events
2021-02-17

Fundacja Liderek Biznesu zaprasza na kolejny odcinek cyklu rozmów z Liderkami "New Norma" z okazji X jubileuszowej edycji Programu Rozwojowego Leading Women: Przywództwo Nowej Rzeczywistości! Odcinek 3: Siła Mentalna lidera, siłą zespołu - rozmowa z Martą Harazinską, Partner i Dyrektor Kreatywna, Perfectto Events

24 marca 2021 - rusza X edycja Programu Rozwojowego LEADING WOMEN, który będzie prowadzony w rytmie: Modelu Przywództwa Nowej Rzeczywistości".

Czytaj więcej »
 
 
 
Otwarty webinar: Mentoring - sposób na rozwój w nowej normalności, 23 lutego 2021 g. 17:30-18:30. Największy w Polsce cross-biznesowy Program Mentoringowy 2021
2021-02-12

Fundacja Liderek Biznesu, już po raz ósmy otworzyła rekrutację do największego w Polsce, cross-biznesowego PROGRAMU MENTOIRNGOWEGO 2021. Wierzymy w skuteczność mentoringu, który w tym trudnym czasie może okazać się dla wielu osób i organizacji nieocenionym wsparciem, a relacja Mentora & Mentee, połączona z udziałem w warsztatach i przynależnością do naszej społeczności, pozwali zmierzyć się z bieżącymi wyzwaniami liderów.

Dowiedz się, podczas bezpłatnego webinaru 23 lutego 2021 g. 17:30-18:30 - dla kandydatów na Mentee - DLACZEGO MENTORING TO SPOSÓB NA ROZWÓJ W NOWEJ NORMALNOŚCI!. Zapisz się tutaj >>>

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Leading Women ON AIR - cykl rozmów z Liderkami. Odcinek 2: Siła Mentalna. Zacznij od asertywności - rozmowa z Krystyną Boczkowską, polską menedżerką, w latach 2006?2018 prezes Zarządu Robert Bosch Pol
2021-02-10

Fundacja Liderek Biznesu zaprasza na kolejny odcinek cyklu rozmów z Liderkami "New Norma" z okazji X jubileuszowej edycji Programu Rozwojowego Leading Women: Przywództwo Nowej Rzeczywistości! Odcinek 2: "Siła mentalna - zacznij od asertywności" - rozmowa z Krystyną Boczkowską, polska menedżerka, w latach 2006–2018 prezes Zarządu Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce.

24 marca 2021 - rusza X edycja Programu Rozwojowego LEADING WOMEN, który będzie prowadzony w rytmie: Modelu Przywództwa Nowej Rzeczywistości".

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie Klubów Mentora i Mentee w Fundacji Liderek Biznesu, pt. Maski przywództwa, czyli o autentyczności Lidera, 9 lutego 2021
2021-02-09
9 lutego w Fundacji Liderek Biznesu odbyło się uroczyste, karnawałowe spotkanie Klubów Mentora i Mentee, pt. "Maski przywództwa, czyli o autentyczności Lidera".
 
Gościliśmy na wirtualnej scenie wśród gości specjalnych: Zbigniewa Kowalskiego - wykładowcę, konsultanta i trener komunikacji interpersonalnej, Małgorzatę Bieniaszewską, właścicielkę MB Pneumatyka, wyróżnioną wśród 100 Kobiet Roku 2020 Magazynu Forbes Women i Sergiusza Sawina, Partnera,The Heart i jednego z założycieli winnicy Widok Wojszyn.  
Czytaj więcej »
 
 
 
Rusza rekrutacja do PROGRAMU MENTORINGOWEGO 2021 Fundacji Liderek Biznesu - EMPATIA, TRANSFORMACJA, ODPORNOŚĆ!
2021-02-01

Rusza VIII edycja największego w Polsce cross-biznesowego PROGRAMU MENTORINGOWEGO wspierającego liderów nowej rzeczywistości. 

Program Mentoringowy Fundacji Liderek Biznesu to kompleksowy projekt, wspierający ambitne osoby - zarówno kobiety jak i mężczyzn - w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej, rozwijaniu samoświadomości, a także aby wspierać je w ciągłym zdobywaniu i doskonaleniu kompetencji przywódczych.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Leading Women ON AIR - rusza cykl rozmów z Liderkami "New Normal" - wstęp do X edycji Programu Leading Women
2021-01-28
28 stycznia 2021 rozpoczynamy razem z Agnieszką Bilińską - autorką programu, mentorką, executive coachem i trenerką biznesu - rozpoczynamy cykl rozmów z Liderkami "New Normal", na temat przywództwa nowej rzeczywistości! - Leading Women ON AIR
 
Cykl rozmów powstaje z okazji X jubileuszowej edycji Programu Rozwojowego Leading Women, który startuje 24 marca 2021. Odcinek 1: "Różnorodność" - rozmowa z Agnieszką Maciejewską Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, Dyrektor Personalną EY Polska.
Czytaj więcej »
 
 
 
#EkspertFundacji - spotkanie z Martą Harazińska Partnerem i Dyrektor Kreatywną, Perfectto Events
2021-01-27

26 stycznia br., w ramach cyklu Ekspert Fundacji odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z Martą Harazińska Partnerem i Dyrektor Kreatywną w agencji Perfectto Events. Tematem spotkania był: "Nowy wymiar eventów - od koncepcji do realizacji". Dyskusję poprowadziła Agnieszka Maciejewska Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety na Rynkach Finansowych - spotkanie z Magdaleną Zmitrowicz, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw
2021-01-22

Za nami kolejne spotkanie Fundacji Liderek Biznesu z cyklu „Kobiety na Rynkach Finansowych”. Gościem Specjalnym tego wydarzenia była Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W ciągu blisko dwudziestu lat pracy w bankowości zdobyła bogate doświadczenie w zakresie sprzedaży, ryzyka, operacji, a także rynku walutowego oraz obsługi klientów z różnych segmentów rynku. W latach 2016-2017 w strukturach CEEMEA Commercial Banking Group Citigroup zarządzała Departamentem Klientów Korporacyjnych (Corporate Banking Departament). Kierowała również pracami grupy Strategy Champions w ramach Banku Handlowego w Warszawie S.A. Obecnie, poza zasiadaniem w Zarządzie Banku Pekao S.A., jest także członkiem Rad Nadzorczych Pekao Leasing i Pekao Faktoring.

Czytaj więcej »
 
 
 
#LiderkwZmianie - spotkanie z Patrycją Piekutowską, wybitną skrzypaczką-solistką, dr hab. sztuk muzycznych, Ambasadorką Centrum Zdrowia Dziecka, filantropką
2021-01-19

19 stycznia 2021 Fundacja Liderek Biznesu miała zaszczyt gościć w ramach cyklu webinarów "LiderkawZmianie - Patrycję Piekutowską, wybitną skrzypaczką-solistkę, dr hab. sztuk muzycznych, Ambasadorkę Centrum Zdrowia Dziecka, filantropkę, która w spotkaniu z Agnieszką Maciejewską, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, opowiadała: Jak zarazić wszystkich potrzebą pomagania, odwagi i przywództwa?

Czytaj więcej »
 
 
 
Iwona Kozera, Fundator Fundacji LIderek Biznesu, wzięła udział w debacie "Liderki nowej normalności", ICAN Management Review, 17-12- 2021
2020-12-17
Iwona Kozera, Fundator Fundacja Liderek Biznesu, Lider EY Konsulting w Polsce i Vice Partner Zarządzający EMEIA Konsulting wzięła udział w debacie "Liderki nowej normalności", zorganizowanej przez ICAN Management Review, 17 grudnia 2021 roku. 
 
Jeśli nie podejmiemy szybkich działań, pandemia COVID-19 może oznaczać krok wstecz dla równości płci na świecie. Z danych Międzynarodowej Organizacji Pracy wynika, że większość osób, które straciły pracę, to kobiety. Zaproszeni goście rozmawiali podczas debaty m.in.: Jak przeciwdziałać tym negatywnym zjawiskom? Co możemy zmienić?
Czytaj więcej »
 
 
 
Finał programów rozwojowych w Fundacji Liderek Biznesu - 9. edycji Leading Women i 4. edycji Leading Women MasterClass. GRATULACJE DLA ABSOLWENTEK!
2020-12-11
W tym tygodniu w Fundacji Liderek Biznesu zakończyła się 9. edycja Leading Women i 4. edycja Leading Women MasterClass. Są to ogólnopolskie programy rozwojowe dla kobiet, które wzmacniają kompetencje przywódcze i budowanie skuteczności osobistej liderek - w postaci kompleksowego programu empowermentowego i warsztatów kompetencyjnych.
"Czas zmiany, czas liderek", był tematem przewodnim ostatniej edycji, a kontent merytoryczny programu został przygotowany na podstawie analizy badań i trendów dotyczących kompetencji liderskich w czasie rewolucji technologicznej, pandemii, globalizacji i nieustającej zmiany.
 
Wielkie umysły dyskutują o ideach. Średnie umysły rozprawiają o wydarzeniach. Małe umysły plotkują o ludziach” – Eleanor Roosevelt 
Czytaj więcej »
 
 
 
Debata Fundacji Liderek Biznesu pt. "Kryzys szansą dla empatycznego przywództwa" w ramach X Europejskiego Kongresu Finansowego EKF
2020-12-04

4 grudnia odbyła się debata ekspercka Fundacji Liderek Biznesu pt. "Kryzys szansą dla empatycznego przywództwa", która została zorganizowana w ramach X Europejskiego Kongresu Finansowego EKF.

Spotkanie poprowadziła Iwona Kozera, Fundator Fundacji Liderek Biznesu, a w inspirującej rozmowie uczestniczyli: Kinga Piecuch CEE Enterprise Industry Manager, Microsoft, Agnieszka Słomka-Gołębiowska Chairman Of The Supervisory Board, mBank S.A., Brunon Bartkiewicz CEO, ING Bank Ślaski SA, Przemek Gdański Chief Executive Officer & President of Management Board, BNP Paribas Bank Polska.

Czytaj więcej »
 
 
 
Rola HR w budowaniu wytrzymałych i odpornych organizacji - spotkanie online z Agatą Błaszkiewicz, Colliers International Poland i Darią Gostkowską, BNP Paribas Bank Polski
2020-11-09

3 listopada br. w Fundacji Liderek Biznesu odbyło się cykliczne spotkanie „HR4Diversity”, tym razem pod hasłem: "Rola HR w budowaniu wytrzymałych i odpornych organizacji". Gośćmi specjalnymi były: Agata Błaszkiewicz Dyrektor Działu Personalnego, Colliers International Polska i Daria Gostkowska Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi, BNP Paribas Bank Polska, a całość spotkania, w formule online, poprowadziła Agnieszka Maciejewska Prezes Zarządu, Fundacji Liderek Biznesu i Dyrektor Personalna, EY Polska.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Uroczyste Spotkanie Wspólne Mentorów i Mentees VII. edycji Programu Mentoringowego 2020 Fundacji Liderek Biznesu - Wyzwania Nowej Normalność: Odwaga, Antykruchość i Odporność Psychiczna.
2020-10-14

13 października br., w Fundacji Liderek Biznesu odbyło się wirtualne Spotkanie Wspólne Mentorów i Mentees, w ramach VII. edycji Programu Mentoringowego 2020 - pod hasłem: "Wyzwania Nowej Normalności: Odwaga, Antykruchość & Odporność Psychiczna".  Wyjątkowe podziękowania kierujemy do naszych prelegentów: Agnieszki Marudy-Sperczak, Opiekunki Merytorycznej Programu Mentoringowego 2020, Łukasza Szymuli, Mentora Fundacji Liderek Biznesu, Country Manager Polska & CEE Tradedoubler i Gościa Specjalnego Łukasza Krasonia, Mówcy Motywacyjnego, Pierwszego w Polsce Niepełnosprawnego Trenera Rozwoju Osobistego, Członka Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, Założyciela Fundacji "Wstań i Jedź". 

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety na Rynkach Finansowych - spotkanie hybrydowe z Agnieszką Słomką-Gołębiowską, Profesor w Katedrze Międzynarodowych Studiów Porównawczych SGH, przewodnicząca Rady Nadzorczej, mBank
2020-10-13

7 października br., po raz pierwszy w Fundacji Liderek Biznesu odbyło się hybrydowe spotkanie z cyklu: Kobiety na Rynkach Finansowych, tematem spotkania było: "Przywództwo w obliczu przeciwności i niepewności.", a gościem specjalnym była doświadczona ekspertka Agnieszka Słomka-Gołębiowska, Profesor w Katedrze Międzynarodowych Studiów Porównawczych SGH, przewodnicząca Rady Nadzorczej, mBank. Spotkanie poprowadziły: Iwona Kozera, Fundator Fundacji Liderek Biznesu i Monika Jezierska, Associate Partner, Consulting, EY.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
LEADING WOMEN MasterClass - Liderki 2.0. - start 4 edycji warsztatów kompetencyjnych dla Liderek z całej Polski!
2020-10-08
8 października br. ruszył w Fundacja Liderek Biznesu cykl warsztatów kompetencyjnych Leading WOMEN MasterClass - Liderki 2.0, w formule online. Jest to kompleksowy projektu stworzony przez kobiety i dedykowany dla kobiet! Razem z Agnieszką Bilińską, Autorką Programu i Agnieszką Maciejewską, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu - powitałyśmy uczestniczki z całej Polski, gotowe pogłębić swoje kompetencje w obszarach będących obecnie największymi wyzwaniami dla liderów! DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI! "Nie znam bardziej optymistycznego faktu niż ludzka zdolność do ulepszania życia dzięki świadomemu działaniu. Jeśli ktoś z ufnością podąży za swoimi marzeniami i postanowi prowadzić życie, które sobie wyśnił, bardzo szybko osiągnie niespodziewany sukces. – Walden Thoreau
Czytaj więcej »
 
 
 
LEADING WOMEN - Czas Zmiany, Czas Liderek - start 9. edycji jedynego tak kompleksowego programu rozwojowego dla kobiet z całej Polski!
2020-10-01

30 września br. ruszyła w Fundacji Liderek Biznesu, 9. edycja Leading WOMEN online, ogólnopolskiego programu rozwojowego pt.:  Czas Zmiany, Czas Liderek" - projektu stworzonego przez kobiety i dedykowanego dla kobiet! Razem z Agnieszką Bilińską, Autorką Programu i Agnieszką Maciejewską, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu - powitałyśmy grupę Liderek, które rozpoczynają z nami wyjątkową przygodę w trakcie kompleksowego programu łączącego najnowszy know-how dotyczący przywództwa, case studies, praktykę i wymianę doświadczeń z kobietami liderkami z innych organizacji z całej Polski! DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar #EkspertFundacji: rozmowa z Magdaleną Kąkolewską, Prezes Fundacja Artystyczna Podróż Hestii / Hestia Artistic Journey Foundation, Dyrektor ds. Art Brandingu, ERGO Hestia SA
2020-09-23

23 września br. zaprosiliśmy naszych gości na kolejny webinar Fundacji Liderek Biznesu z cyklu: #EkspertFundacji, którego gościem specjalnym była Magdalena Kąkolewska Prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii / Hestia Artistic Journey Foundation, Dyrektor ds. Art Brandingu, ERGO Hestia. Spotkanie pt.: "Lider w lustrze sztuki – czyli jak stać się kreatywnym i awangardowym liderem XXI wieku", poprowadziła Krystyna Boczkowska była prezes Zarządu Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar #LiderkawZmianie: rozmowa z Krystyna Boczkowską, Martą Harazińską, Aleksandrą Smyczyńska, Anną Ładą, Renatą Toczyska-Seliga, Ambasadorkami programu Leading Women
2020-09-09

8 września br. odbył się kolejny webinar merytoryczny Fundacji Liderek Biznesu z cyklu: #LiderkawZmianie, pt.: "Czas zmiany, Czas Liderek - czyli 'nowa rzeczywistość' z perspektywy Ambasadorek Leading Women", którego gościem były:  Krystyna Boczkowska - była Prezes Robert Bosch Polska, Marta Harazinska - Partner, Dyrektor Kreatywny Perfectto, Anna Łada - Dyrektor Zarządzający Baumalog, Aleksandra Smyczyńska - Dyrektor Komunikacji Innogy Polska, Renata Toczyska-Seliga - Członek Zarządu MSL Polska. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Bilińska, mentorka, executive coach, doświadczona menedżerka, trenerka i autorka programu Leading Women.

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar #EkspertFundacji: rozmowa z Joanną Bensz, Founder & CEO, Longevity Center, pt.: Jak zyc zdrowo długo i szczęśliwie ? czyli Longevity w praktyce
2020-08-26

25 sierpnia br. odbył się kolejny webinar merytoryczny Fundacji Liderek Biznesu z cyklu #EkspertFundacji, którego gościem specjalnym była Joanna Bensz, Założycielka i CEO Longevity Center, która w rozmowie z Agnieszką Maciejewską, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu odpowiadała na pytanie: Jak żyć zdrowo długo i szczęśliwie - czyli Longevity w praktyce.

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar #EkspertFundacji: rozmowa z Markiem Rozkrutem, Partnerem, Głównym Ekonomistą EY, pt.: Wpływ pandemii na gospodarkę krajową i światową. Co nas czeka?
2020-08-06

6 sierpnia br. odbył się kolejny webinar merytoryczny Fundacji Liderek Biznesu z cyklu #EkspertFundacji, którego gościem specjalnym był Marek Rozkrut, Partner, Główny Ekonomista EY, tematem spotkania był: "Wpływ pandemii na gospodarkę krajową i światową. Co nas czeka?".  Spotkanie moderowała Beata Osiecka, Członek Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, która zaprosiła do merytorycznej dyskusji eksperta z firmy EY.

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar #EkspertFundacji: Karina Kreja, International Concept Manager & Workplace Expert w Kinnarps, pt.: Bezpieczne Biuro, czyli jak COVID-19 wpływa na przestrzeń i zachowania.
2020-07-07

8 lipca br. w Fundacji Liderek Biznesu odbył się kolejny webinar z cyklu #EkspertFundacji, tym razem gościem specjalnym była Karina Kreja, International Concept Manager & Workplace Expert w Kinnarps, która w niezwykle interesujący sposób przedstawiła temat: "Bezpieczne Biuro, czyli jak COVID-19 wpływa na przestrzeń i zachowania." Spotkanie moderowała Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, która zaprosiła do merytorycznej dyskusji z ekspertkę firmy Kinnarps.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Leading Women & Leading Women MasterClass - ogólnopolski program rozwojowy dla kobiet - finał formuły online!
2020-07-02
Koniec czerwca 2020, zaowocował w Fundacji Liderek Biznesu m.in. finałem dwóch ogólnopolskich programów rozwojowych dla kobiet pod nazwą: Leading Women i Leading Women MasterClass, które w tej edycji przeszły bezprecedensową transformację! Po pierwszych warsztatach, jeszcze offline z dnia na dzień, przeniosłyśmy się w pandemiczny, wirtualny świat.
 
Już teraz zapraszamy wszystkie liderki na jesienną odsłonę Leading Women & Leading Women MasterClass w formule online! Przygotowujemy dla uczestniczek dużo niespodzianek, wkrótce będą dostępne szczegóły na stronie Fundacji Liderek Biznesu!
Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar z cyklu: #EkspertFundacji Katarzyna Karpa-Świderek, Rzeczniczką Prasową WWF Poland
2020-06-29

Nowy raport Fundacji WWF, pt.  „COVID 19: pilne wezwanie do ochrony ludzi i przyrody", wskazuje kluczowe czynniki środowiskowe powodujące rozprzestrzenianie się groźnych patogenów. To głównie handel i konsumpcja gatunków dzikich zwierząt wysokiego ryzyka. Jednak równie ważne są zmiany sposobu użytkowania gruntów prowadzące do wylesiania, zwłaszcza w wyniku rozwoju rolnictwa i niezrównoważonej intensyfikacji produkcji żywności. Pora na zmiany!

W tym właśnie duchu, 26 czerwca br. w ramach cyklu: #EkspertFundacji, Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu – zaprosiła do bloku eksperckiego Katarzynę Karpę-Świderek, Rzeczniczkę Prasową WWF Polska. Tematem spotkania był: "Człowiek, a przyroda w trakcie pandemii. Jak mądrze działać by chronić środowisko naturalne, od którego zależymy?"

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar z cyklu: #EkspertFundacji z z Paulą Wąsowską, DBA, Ekspertem ICAN Institute i Harvard Business Review Polska
2020-06-26

19 czerwca br. w cyklu #EkspertFundacji, spotkaliśmy się na pasjonującym webinarze z Paulą Wąsowską, DBA, Ekspertem ICAN Institute i Harvard Business Review Polska, praktykiem biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży nowoczesnych technologii.  Webinar pt. "Innowacyjność i kreatywność w nowej rzeczywistości kryzysowej" - prowadziła Agnieszka Maciejewska, Prezes Fundacji Liderek Biznesu, która zadała szereg pytań nurtujących obecnie liderów i liderki biznesu. Uczestnicy usłyszeli m.in. odpowiedź na pytania: Dlaczego globalne wyzwanie, jakim stała się pandemia korona-wirusa, może być szansą na rozwój?

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar z cyklu: #LiderkawZmianie, rozmowa z Elżbieta Wojtczak, CEO Communication Unlimited
2020-06-25

22 czerwca 2020r., Fundacja Liderek Biznesu po raz kolejny zorganizowała webinar z cyklu: #LiderkawZmianie. Tym razem gościem specjalnym była Elżbieta Wojtczak, CEO Communication Unlimited. Spotkanie pt. „Marketing kapitalizmu XXI wieku. Jaką rolę pełni marka w nowej rzeczywistości” – poprowadziły: Iwona Kozera, Fundator Fundacji Liderek Biznesu i Monika Jezierska, PhD, ACCA EY Polska. Podczas pasjonującej godziny, zostały poruszone m.in tematy szeroko rozumianej roli marki w nowej rzeczywistości. Padły również  pytania „Czy w marcu 2020 skończył się "STARY ŚWIAT"? Czy kryzys COVID-19, pogłębi populizm w Europie”?

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie online z cyklu: Kobiety na Rynkach Finansowych z Katarzyną Bem, Członkiem Zarządu, AVIVA Polska.
2020-06-17

16 czerwca br., odbyło się kolejne spotkanie Fundacji Liderek Biznesu z cyklu: "Kobiety na Rynkach Finansowych", pt. "Rebeliantka na trudne czasy", z wyjątkowym gościem specjalnym Katarzyną Bem, która z początkiem kwietnia br. objęła stanowisko Członka Zarządu, AVIVA Polska, gdzie odpowiada za ubezpieczenia majątkowe. Katarzyna Bem jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz IESE Business School w Barcelonie. Od 1992 roku związana z polskim rynkiem ubezpieczeniowym. Jest ekspertem w zakresie ubezpieczeń majątkowych, zarządzania produktem, underwritingu oraz reasekuracji.

Czytaj więcej »
 
 
 
OTWARTA! VII. edycja Programu Mentoringowego 2020 Fundacji Liderek Biznesu - Interaktywna Gala! (9.06.2020)
2020-06-10

9 czerwca br. odbyła się uroczysta Inauguracja 7. edycji Programu Mentoringowego 2020, którą w imieniu Fundacji Liderek Biznesu otworzyła Iwona Kozera, Fundator i Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji.

Po raz pierwszy w historii naszej Fundacji gala przeniosła się w interaktywną przestrzeń. Było to możliwe dzięki profesjonalnemu wsparciu firm: Agencja Perfectto Events, Studio graficzne Dreamage,  Studio firmy VES oraz prowadzącej event Iwonie Radziszewskiej.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar z cyklu: #LiderwZmianie, rozmowa z Pawłem Tynelem, Partnerem, COO, EY Polska
2020-06-05

4 czerwca odbył się kolejny webinar Fundacji Liderek Biznesu z cyklu: #LiderwZmianie, którego gosciem był Paweł Tynel, Partner, COO, EY Polska, pt.: "Jak nasze jutro zmienia się właśnie dziś. COVID-19 katalizatorem zmian." Rozmowę poprowadziła Barbara Sissons, Członek Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Dyrektor ds. finansów i administracji w Kinnarps Polska.

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar z cyklu: #LiderkawZmianie, rozmowa z Ewą Voelkel-Krokowicz, CEO Concordia Design w Poznaniu
2020-05-28
27 maja br., odbył się kolejny webinar z cyklu #LiderkawZmianie, którego gościem była Ewa Voelkel-Krokowicz, CEO Concordia Design w Poznaniu, pt. "(R)ewolucja czyli jak wykorzystać kryzys by transformować własny biznes?". Rozmowę poprowadziła Krystyna Boczkowska – była prezes Zarządu Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce.
Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie online z cyklu: "Kobiety na Rynkach Finansowych", spotkanie z Bożeną Graczyk, Wiceprezes Zarządu, ING Bank Śląski
2020-05-27

25 maja br. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Kobiety na Rynkach Finansowych", tym razem po raz pierwszy w formule webinaru. Gościem specjalnym wydarzenia pt. "Zmiany przyjdą na pewno, lecz nie wtedy, kiedy się na nie czeka", była Bożena Graczyk, Wiceprezes Zarządu, ING Bank Śląski S.A.

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar z cyklu: #LiderwZmianie, spotkanie z dr Aleksandrem Poniewierskim - Globalnym Liderem sektora IoT w EY
2020-05-15

14 maja br. odbył się kolejny webinar z cyklu #LiderwZmianie z dr Aleksandrem Poniewierskim - Globalnym Liderem sektora IoT w EY oraz liderem doradztwa nowych technologii na terytorium Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu i Indii (EMEIA), uznanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony infrastruktury krytycznej. Temat przewodni spotkania brzmiał "Lider ery social distancing. Czy coś się zmienia?"

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar z cyklu: #EkspertTygodnia, Rozmowa z Beatą Sokołowską Pęk, Stanton Chase
2020-04-30
30 kwietnia br. odbył się pierwszy webinar z cyklu #EkspertFundacji, którego gościem specjalnym była Beata Sokołowska-Pęk, Dyrektor Zarządzająca Stanton Chase, która w rozmowie z Agnieszką Maciejewską, prezes Fundacji Liderek Biznesu odpowiadała na pytania związane ze zmianą rynku pracy po koronowirusie. 
Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar z cyklu: #LiderkawZmianie, rozmowa z Anną Rulkiewicz, Prezes Grupy Lux Med
2020-04-27
27 kwietnia br., w ramach Fundacji Liderek Biznesu, odbył się drugi webinar z cyklu #LiderkawZmianie, podczas którego Agnieszka Maciejewska, Prezes Fundacji Liderek Biznesu - rozmawiała z Anną Rulkiewicz, Prezes Grupy Lux Med o "Przywództwie w kryzysie z perspektywy prywatnego sektora zdrowia".
Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat online: "Dieta Emocjonalna" z Agnieszką Marudą-Sperczak (23.04.2020)
2020-04-26

W ramach serii warsztatów Fundacji Liderek Biznesu, 23 kwietnia br, odbył się pierwszy online warsztat pt. "Dieta Emocjonalna", prowadzony przez Agnieszkę Marudę-Sperczak, Opiekunkę Merytoryczną Programu Mentoringowego 2020. Był to praktyczny i angażujący warsztat, który był okazją do pracy nad sobą - opartej o unikalne cechy, preferencje, wartości i osobiste warunki brzegowe. Rezultatem spotkania było skomponowanie, unikalnej diety emocjonalnej!

Czytaj więcej »
 
 
 
Trwa rekrutacja do ogólnopolskiego Programu Mentoringowego 2020 Fundacji Liderek Biznesu
2020-04-25

Trwa rekrutacja do ogólnopolskiego Programu Mentoringowego 2020 Fundacji Liderek Biznesu - w bezpiecznej formule online. Cross-biznesowy Program Fundacji powstał w 2014 roku aby wspierać ambitne osoby - zarówno kobiety jak i mężczyzn - w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej, rozwijaniu samoświadomości, a także aby wspierać je w ciągłym zdobywaniu i doskonaleniu kompetencji przywódczych. W edycji 2020 jest również możliwość bezpłatnego udziału dla 5 osób, które ze względu na trudną sytuację zawodową potrzebują wsparcia, jakie oferuje udział w Programie.

Czytaj więcej »
 
 
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu Fundacji Liderek Biznesu pt.: "Mentoring Rhapsody"
2020-04-24
Zapraszamy do obejrzenia inspirującej historii o mentoringu podczas filmu pt.: „Mentoring Rhapsody", który jest wyjątkową opowieścią Mentorów i Mentees o ich doświadczeniach, gdzie metaforą procesów mentoringowych są znane filmy lub ich bohaterowie. Film powstał na podsumowanie szóstej edycji Program Mentoringowy 2019 Fundacji Liderek Biznesu.
Czytaj więcej »
 
 
 
Pierwszy online finał IV. edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu w Poznaniu!
2020-04-16

16 kwietnia 2020, odbył się pierwszy #online - Finał Programu Mentoringowego 2019 w Poznaniu, uroczysta interaktywna formuła zakończyła czwartą już edycję poznańskiego Programu prowadzonego przez Fundację Liderek Biznesu! Wydarzenie poprowadziła Agnieszka Maruda-Sperczak, Opiekunka Merytoryczna Programu, Trenerka Biznesu, mówczyni inspiracyjna i motywacyjna, Certyfikowany Coach ICF, Certyfikowany konsultant Reiss Motivation Profile, a gościem specjalnym była Marzena Mazur, PhD, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Mentorów, prowadząca w Radio TokFM autorską audycję Strefa Szefa.

Czytaj więcej »
 
 
 
Webinar z cyklu: #LiderkawZmianie, rozmowa z Agnieszką Romańczuk, Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Abbvie na region Azji i Pacyfiku od 2015 z siedzibą w Singapurze
2020-04-08

7 kwietnia 2020, w ramach Fundacji Liderek Biznesu, odbył się pierwszy webinar z cyklu #LiderkawZmianie, podczas którego Agnieszka Maciejewska, Prezes Fundacji Liderek Biznesu - rozmawiała z Agnieszką Romańczuk - Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Abbvie na region Azji i Pacyfiku od 2015 z siedzibą w Singapurze - o "Przywództwie w kryzysie Covid-19".

Czytaj więcej »
 
 
 
Online - Dzień Otwarty Szkoły Mentorów Biznesu, 31.03.2020
2020-04-01
31 marca br. odbył się pierwszy "Dzień Otwarty" Szkoły Mentorów Biznesu, w formule spotkania online. Szkoła Mentorów Biznesu to jedyne w Polsce programy kształcenia mentorów z akredytacją EMCC na poziomie Foundation i Practitioner, obecnie dostępne w formule online.
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Finał 6. edycji Programu Mentoringowego - gala oskarowa pt. "Mentoring Rhapsody" (fotorelacja)
2020-02-27

Zakończenie VI. edycji Programu Mentoringowego było połączone z uroczystą galą w warszawskiej Kinotece. Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu, oraz Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji, pogratulowały wszystkim uczestnikom Programu oraz podziękowały za współpracę partnerom merytorycznym. W tej edycji byli to: ICAN Institute, wydawcy polskiej edycji Harvard Business Review; SGH; Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie oraz patron medialny – Tok FM.

Głównym punktem wydarzenia było wyświetlonie filmy "Mentoring Rhapsody" i wręczenie specjalnych wyróżnień, statuetek, które – jak podkreślił prowadzący galę Paweł Oksanowicz – niczym nie ustępują Oscarom.

Czytaj więcej »
 
 
 
"Dzień Otwarty" - Szkoły Mentorów Biznesu, 27 stycznia 2020
2020-01-30

27 stycznia 2020 odbyło się już kolejne spotkanie w ramach "Dnia Otwartego" Szkoły Mentórów Biznesu. Agnieszka Maciejewska, prezes Fundacji Liderek Biznesu, przedstawiła genezę powstania Szkoły Mentorów Biznesu podkreślając, że jest to nie tylko krok ku profesjonalizacji zawodu, ale także odpowiedź na potrzebę rozwoju mentorów biorących udział w Programie Mentoringowym FLB.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie Klubu Mentora i Mentee 22 stycznia 2020 r.
2020-01-23

WIĘKSZE DOBRO - czyli liderzy w akcji! Podczas pierwszego w tym roku spotkania Klubu Mentora i Mentee rozmawialiśmy o czynieniu dobra. Historie, którymi podzielili się nasi goście tworzą optymistyczny obraz i pokazują, że tkwi w nas fenomenalny potencjał, a przede wszystkim organiczna potrzeba czynienia dobra.

W trakcie spotkania poznaliśmy m.in. historię powstania fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali – K.I.D.S. Patrycja Piekutowska, prezes fundacji, Tomasz Rudolf, wiceprezes ds. innowacji, oraz Dagmara Witek-Kuśmider, wiceprezes ds. komunikacji, przedstawili cele fundacji. Głównym jest przekształcenie szpitala powstałego 40 lat temu z darowizn Polaków, czyli Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, w najnowocześniejszą w Europie i przyjazną dzieciom placówkę.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Leading Women Network", 14 stycznia 2020
2020-01-15
Nowy rok rozpoczęłyśmy spotkaniem absolwentek programu Leading Women 
 
Leading Women, autorstwa Agnieszki Bilińskiej, od czterech lat cieszy się popularnością wśród kobiet biznesu. Pozwala zweryfikować cele zawodowe i wytyczyć drogę ich osiągania w oparciu o talenty i kompetencje. I o nich dyskutowano podczas spotkania. Jakie kompetencje są potrzebne w dzisiejszym świecie, określanym często skrótem VUCA (ang. volatility, uncertainty, complexity and ambiguity – zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność)? Jakie szanse i jakie zagrożenia niosą zmieniające się i nieprzewidywalne warunki biznesowe? Co zrobić, żeby otrzymać tzw. „zwrot ze szczęścia”?
 
Czytaj więcej »
 
 
 
40-lecie Karty Praw Kobiet CEDAW
2019-12-19

Z okazji 40-lecia Konwencji ONZ w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet, Pełnomocnik Prezydenta Warszawy Katarzyna Wilkołaska -Żuromska zorganizowała konferencję poświęconą kobietom na rynku pracy. Gościem specjalnym była Nicole Ameline – wiceprzewodnicząca Komitetu CEDAW

Czytaj więcej »
 
 
 
Klub HR4Diversity o mentoringu, 11.12.2019 r.
2019-12-11

Tematem spotkania Kluby HR4Diveristy był mentoring. Swoimi doświadczeniami z realizacji programu mentoringowego podzielili się Wiesława Czarnecka-Stańczak, Dyrektor ds. Zarządzania Personelem, i Mateusz Puzyno Starszy Inżynier Centrum Zarządzania Energią z firmy Siemens oraz Justyna Kozera, Dyrektor ds. Współpracy z Absolwentami SGH.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką - Małgorzatą Romaniuk - Wiceprezes Zarządu Banku BPH
2019-12-10
Grudniowym gościem „Śniadania z liderką” była Małgorzata Romaniuk, Wiceprezes Zarządu banku BPH. Spotkanie poprowadziła Krystyna Boczkowska, przez wiele lat Prezes firmy Bosch w Polsce. 
 
Połączenie ich doświadczenia zawodowego oraz zaangażowanie w sprawy związane ze wspieraniem rozwoju zawodowego kobiet były podstawą niezwykle ciekawej dyskusji i wymiany obserwacji na temat różnorodności w biznesie. 
Czytaj więcej »
 
 
 
Pierwsza grupa mentorów FLB odebrała certyfikaty ukończenia Szkoły Mentorów Biznesu
2019-10-29
Pierwsza grupa mentorów FLB odebrała 29.10.2019 certyfikaty ukończenia programu Mentor Foundation Szkoły Mentorów Biznesu, akredytowanego przez EMCC (European Mentoring and Coaching Council).
 
- "Ciesze się, że obdarzyliście nas zaufaniem, zobaczyliście sens rozwoju swoich zdolności właśnie z nami." - powiedziała Agnieszka Maciejewska, Prezes Fundacji Liderek Bizesnu, gratulując ukończenia Szkoły Mentorów Biznesu oraz certyfikacji pierwszym absolwentom! Dołączamy do gratulacji i życzymy powodzenia - Iwona Golonko, Izabella Koniak, Arkadiusz Krasowski, Beata Mońka, Magdalena Gera-Pikulska, Joanna Chrobak, Katarzyna Fabianska, Malgorzata Warda, MBA.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Wspólne spotkanie Mentorów i Mentees 21 października 2019 r., VI. edycja Programu Mentoringowego
2019-10-23

Mija już połowa VI. edycji Programu Mentoringowego. Z tej okazji uczestnicy programu wzięli udział we wspólnym warsztacie. Najpierw była to sesja moderowana przez opiekunów merytorycznych – Jadwigę Kuczkowską i Marcina Capigę.

Wystąpienia moderatorów były połączone z prezentacją wyników międzynarodowych badań analizujących elementy skutecznego stylu zarządzania, przeprowadzonych w latach 2017-2019 przez Gartner i Glasford International. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką - Hanną Godlewską-Majakowską, profesor nauk ekonomicznych, profesor Szkoły Głównej Handlowej
2019-10-18
Bohaterką śniadania była Hanna Godlewska-Majkowska, profesor nauk ekonomicznych, prorektor Szkoły Głównej Handlowej. Spotkanie zdominował temat kobiecego przywództwa i konieczność ciągłego rozwoju. Dla prof. Majkowskiej-Godlewskiej rozwój to głęboka potrzeba, która definiuje jej sposób myślenia i działania. Kiedy została prorektorem uznała, że dotychczasowe doświadczenia związane z zarządzaniem zespołami badawczymi mogą być niewystarczające. Dlatego zdecydowała się na udział w Programie Mentoringowym naszej fundacji.
Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat: "Speed - no limits in the digital era" z dr Aleksandrem Poniewierskim, 3.10.2019, EY Wavespace
2019-10-03

Warsztat „Speed – no limits in the digital era” poprowadzony przez dr Aleksandra Poniewierskiego, lidera sektora IoT i Partnera w EMEIA Advisory Center w firmie EY, był przyśpieszonym przeglądem synergii nowych technologii i biznesu.

Teoria  SPEED (Security - Partnership - Emerging Technologies – Economy - Digital Transformation) oddaje istotę czwartej rewolucji przemysłowej.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Kobiety na Rynkach Finansowych" 25 września 2019, Teatr Kamienica w Warszawie
2019-09-25

Wrześniowe spotkanie z cyklu „Kobiety na Rynkach Finansowych” zgromadziło liderki wiodących instytucji finansowych, głównie z banków i firm ubezpieczeniowych. Gości powitała Iwona Kozera, Partner EY, założycielka Fundacji Liderek Biznesu oraz Monika Jezierska, Associate Partner EY.

Czytaj więcej »
 
 
 
Otwarcie "Szkoły Mentorów Biznesu" Fundacji Liderek Biznesu, 23 września 2019, Warszawa
2019-09-24

W poniedziałek 23 września 2019, mieliśmy przyjemność opowiedzieć po raz pierwszy o naszym nowym projekcie – Szkole Mentorów Biznesu. Agnieszka Maciejewska, Prezes Fundacji Liderek Biznesu, przedstawiła genezę powstania Szkoły i o tym, w jaki sposób doświadczenia zebrane dzięki uczestnikom sześciu dotychczasowych edycji Programu Mentoringowego przyczyniły się do powstania i realizacji tej idei: „Nasi mentorzy zgłaszali potrzebę dalszego rozwoju swoich kompetencji mentorskich. To z myślą o nich stworzyliśmy szkołę. Jesteśmy absolutnie przekonani o skuteczności tej metody w rozwoju osób i organizacji, a jednocześnie rozumiemy potrzebę profesjonalizacji mentoringu.”

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja IV. edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 16 września 2019, Poznań
2019-09-17
16 września 2019 r. w hotelu Puro przy ulicy Stawnej 12 w Poznaniu, odbyła się uroczysta inauguracja trzeciej edycji poznańskiego Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu.
 
W tegorocznym programie będzie uczestniczyło 21 par Mentorów i Mentees z Poznania i Wrocławia w tym 2 pary w mentoringu odwróconym, które przez najbliższe 9 miesięcy – od połowy września 2019 do marca 2020 roku – będą wspólnie pracować nad rozwojem kompetencji przywódczych i świadomym kształtowaniem kariery.
Czytaj więcej »
 
 
 
Pierwsza w Polsce Szkoła Mentorów Biznesu - Dzień Otwarty już 23 września w Warszawie.
2019-09-06

W Polsce rusza pierwszy program edukacyjny dla mentorów mający akredytację European Quality Award, nadaną przez European Mentoring and Coaching Council. To znana na świecie organizacja branżowa, która jako pierwsza zajęła się profesjonalizacją i promowaniem najlepszych praktyk mentoringu. Szkoła Mentorów Biznesu przygotowuje absolwentów do zdobycia międzynarodowej „Indywidualnej Akredytacji Mentora” (EIA). 

Czytaj więcej »
 
 
 
X Konferencja Lato HR
2019-07-11

Co jest za zakrętem? Czy HR nadąża za biznesową rzeczywistością i czy jest gotowy na jej zautomatyzowane oblicze, wykorzystując naturalny potencjał pracownika? Podczas panelu konferencji Lato HR, odbyła się merytoryczna i niezwykle ciekawa dyskusją z udziałem prezesów i członków zarządów dotycząca znaczenia HR w obecnej rzeczywistości. Założycielka Fundacji Liderek Biznesu oraz Partner EY, Lider Doradztwa Biznesowego w Polsce i regionie CESA - Iwona Kozera - podkreślała, że HR powinien stanowić strategiczny filar firmy ściśle współpracujący z zarządem, wsłuchujący się w potrzeby przedsiębiorstwa oraz wspierający rozwój kompetencji i zaangażowania pracowników. Podkreśliła również znaczenie działań employer branding.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat: "Trening emocji - Niech pracują na Twoją korzyść" z prof. Rafałem Ohme, 21.05.2019
2019-05-28

"Trening emocji - Niech pracują na Twoją korzyść" to już trzeci warsztat poprowadzony dla Fundacji Liderek Biznesu przez prof. Rafała Ohme. Podobnie, jak poprzednie, dotyczył harmonii emocji i rozumu. Emocje są ważne i nie wolno ich tłumić, przekonuję Ohme. Jego zdaniem emocje pokazują, jakim jest się człowiekiem, czego się potrzebuje i pozwalają na autentyczność reakcji.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja Programu Mentoringowego 2019 - Teatr Capitol 15.05.2019
2019-05-20
Za nami uroczysta inauguracja VI. edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. W tym roku pobiliśmy kolejny rekord w najnowszej edycji będzie uczestniczyło aż 158 par mentorów i mentees. Wprowadzamy też, po raz pierwszy, mentoring odwrócony, czyli dojrzali menedżerowie wystąpią w roli mentees, a ich młodsi koledzy przyjmą rolę mentorów. Ponownie Patronatem Merytorycznym tegoroczną edycję Programu Mentoringowego objęli: ICAN Institute (wydawca Harvard Business Review), SGH Szkoła Główna Handlowa oraz Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie. Patronat medialny objęło Radio TokFM. Partnerem wieczoru była firma EY. Inaugurację rozpoczęła moderowana sesja networkingowa, pozwalająca na poznanie tego co łączy i co różni uczestników.
Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Kobiety na Rynkach Finansowych" - 10 kwietnia 2019, Teatr Kamienica w Warszawie
2019-04-11

W Teatrze Kamienica odbyło się wiosenne spotkanie Kobiet na Rynkach Finansowych, którego tematem była kultura organizacyjna. Otworzyła je Monika Jezierska, a gościem specjalnym była Iwona Słomska, członek zarządu firmy KRUK SA. Jest to jedyna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka, w której zarządzie zasiada więcej kobiet niż mężczyzn, stanowią one także zdecydowaną większość jej pracowników, a sam założyciel i prezes, Piotr Krupa, twierdzi, że KRUK jest kobietą.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie Klubu Mentee? Do Rady Nadzorczej? Dlaczego nie!?
2019-04-04

Kwietniowe spotkanie Klubu Mentee było poświęcone kompetencjom potrzebnym do zasiadania w radzie nadzorczej. Rozmawiano też o tym, czy bycie członkiem rady nadzorczej może być sposobem na regularną pracę. Swoimi doświadczeniami z pracy w radach nadzorczych podzielili się: Angelina Sarota, Piotr Rybicki oraz Piotr Ciacek, a panel prowadził Romeo Grzębowski, Opiekun Klubu Mentee.

Czytaj więcej »
 
 
 
Podsumowanie pierwszego wydarzenia - Leading Women Network, 21 marca 2019
2019-03-22

Leading Women Network to nasza nowa inicjatywa, którą kierujemy do absolwentek programu rozwojowego Leading Women. Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem „lifelong learnig”, które za sprawą uczestniczek rozmowy poprowadzonej przez Agnieszkę Bilińską, wywołało wartką dyskusję i wiele refleksji dotyczących kompetencji przyszłości oraz kształtowania ścieżki zawodowej.

Czytaj więcej »
 
 
 
Uroczyste Zakończenie V Edycji Programu Mentoringowego, 20 lutego 2019
2019-02-21

W warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się uroczystość zakończenia jubileuszowej, V edycji Programu Mentoringowego, w którym udział wzięło 155 par. Przez 9 miesięcy pary pracowały razem w ramach indywidualnych sesji mentoringowych oraz wspólnych warsztatów. Merytoryczna jakość V edycji Programu została oceniona jako dobra lub bardzo dobra przez 95% mentorów i 96% mentees. Zdecydowana większość, aż 98% mentees osiągnęło swój cel, zaś większość mentorów (95%) osiągnęło osobistą satysfakcję.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Śniadanie z Liderką", 12 lutego 2019 r.
2019-02-12

Na śniadaniu z liderką 12 lutego gościem była dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, profesor PAN. Spotkanie prowadziła Agnieszka Maciejewska, prezes Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z dr. Aleksandrem Poniewierskim "Speed", 22 listopada 2018 r.
2018-11-23

22 listopada odbył się warsztat prowadzony przez dr. Aleksandra Poniewierskiego przeprowadzający nas przez świat najnowszych technologii i ich znaczenie dla biznesu. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Program rozwojowy dla kobiet LEADING WOMEN - V edycja
2018-10-25
 

Celem Programu LEADING WOMEN jest wsparcie uczestniczek w osiągnięciu celów zawodowych poprzez świadomą pracę nad kluczowymi obszarami: zarządzanie własnym rozwojem i marką osobistą,  relacjami, komunikacją, stresem. Potwierdzenie własnych talentów przy wsparciu narzędzia diagnostycznego i budowanie na nich swojej ścieżki zawodowej,  praktyczne narzędzia, wiedza i doskonalenie umiejętności niezbędnych  w roli lidera i networking - to korzyści, które wymieniają uczestniczki poprzednich edycji.

Czytaj więcej »
 
 
 
"Lider / Liderka na nowe czasy" - spotkanie Mentorów i Mentees na półmetku 5.edycji Programu Mentoringowego, 24 października 2018r.
2018-10-25

W środę 24 października w gościnnych progach Szkoły Głównej Handlowej odbyło się spotkanie dla uczestników 5. edycji Programu Mentoringowego. Gości przywitała Agnieszka Maciejewska, Prezes Fundacji Liderek Biznesu oraz Piotr Ciacek, Opiekun Merytoryczny Programu.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Kobiety na rynkach finansowych", 19 października 2018 r.
2018-10-23

W piątek 19 października 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie klubu networkingowego „Kobiety na rynkach finansowych”, którego gospodyniami były Iwona Kozera, Fundatorka Fundacji Liderek Biznesu i Monika Jezierska, Associate Partner w Dziale Zarządzania Ryzykiem Finansowym EY. Gościem specjalnym wieczoru był pan Przemysław Gdański, Prezes Banku BGŻ BNP Paribas. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie Klubu Mentee, 8 listopada 2018 r.
2018-10-11
8 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie Klubu Mentee wszystkich edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu, którego celem  jest wspieranie absolwentów w dalszym kształtowaniu kariery zawodowej. 
 
Gościem specjalnym naszego spotkania była Tatyana Fertelmeyster, fundatorka firmy Connecting Differences, specjalizującej się w pomaganiu organizacjom w budowaniu zaufania w zespole i poprawie komunikacji.
Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat "Marka osobista lidera" z Beatą Mońką i Jarosławem Kuźniarem
2018-09-27

25 września 2018 r. odbył się warsztat poświęcony kreowaniu marki osobistej lidera, który został poprowadzony przez ekspertów tej dziedziny: Beatę Mońkę, bizneswoman, prezesa i członka zarządu wielu firm (m.in. Grupa Canal+/ Vivendi, Gremi Business Consulting) oraz Jarosława Kuźniara, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, podróżnika, obecnie związanego z portalem Onet.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką - Beatą Pawłowską, Dyrektor Zarządzającą Oriflame Polska
2018-09-21

Tym razem bohaterką cyklicznego spotkania „Śniadania z Liderką ” była Beata Pawłowska, Dyrektor Zarządzająca Oriflame Poland oraz od niedawna Dyrektor Regionu Europy Centralnej. Spotkanie odbyło się w siedzibie  firmy Oriflame, a moderatorką dyskusji była Agnieszka Maciejewska, Prezeska Fundacji Liderek Biznesu.

 

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie podczas 28. Forum Ekonomicznego w Krynicy
2018-09-11

Założycielka Fundacji Liderek Biznesu i Partner EY Iwona Kozera oraz Elizabeth Krahulecz, Dyrektor Działu Polityki Publicznej w regionie EMEIA, EY, były współgospodarzami, razem z Forum Węgierskich Liderów Biznesowych, śniadania poświęconego wzrostowi sprzyjającemu włączeniu społecznemu. Celem była dyskusja o roli liderów biznesowych w kreowaniu zrównoważonego wzrostu, który przynosi wartość wszystkim interesariuszom: pracownikom, udziałowcom i społeczeństwu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Leading Women - 5 września 2018 r., godz. 9.00-11.00
2018-08-06

Czujesz, że przyszedł czas na coś więcej, lepiej, inaczej w Twoim zawodowym życiu? Czujesz, że masz w sobie nieodkryty potencjał i przy pomocy profesjonalnego narzędzia diagnostycznego chcesz odkryć swoje mocne strony i obszary do rozwoju? Pragniesz lepszych relacji z ludźmi i lepszej komunikacji? Chcesz budować skuteczny networking i w każdej sytuacji zachować swoją autentyczność? Chcesz poznać inne kobiety-liderki, poznać ich doświadczenia, wyzwania i wzajemnie się zainspirować? Jeśli do tego jesteś kobietą, to.... Przyjdź na - Śniadanie z Leading Women! 

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Kobiety na rynkach finansowych", 3 lipca 2018 r.
2018-07-04

Kolejne spotkanie z cyklu „Kobiety na rynkach finansowych” odbyło się w Klubie Bankowca, który mieści się w XIX-wiecznym, zabytkowym budynku. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie
2018-06-25

20 czerwca 2018 r. odbył się panel dyskusyjny pt. „Nowy trend: Kobiety na najwyższych szczeblach zarządzania. Trwała zmiana kultury organizacji?  Debata Fundacji Liderek Biznesu” z udziałem m.in. Fundacji Liderek Biznesu podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, jednego z najważniejszych dorocznych spotkań przedstawicieli sektora finansowego, władz, a także wybitnych ekspertów ze świata nauki.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Kolejne spotkanie Klubu Mentora
2018-06-22

Za nami  kolejne spotkanie Klubu Mentora, który działa w ramach Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Celem Klubu Mentora jest m.in. pomoc w doskonaleniu kompetencji mentorskich oraz umożliwienie wysokiej jakości networkingu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja III Edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 11 czerwca 2018, Poznań
2018-06-14

11 czerwca 2018 r. w hotelu Puro przy ulicy Stawnej 12 w Poznaniu, odbyła się uroczysta inauguracja trzeciej edycji poznańskiego Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu.

 

W tegorocznym programie będzie uczestniczyło 21 par mentorów i mentees, którzy przez najbliższe 9 miesięcy – od połowy czerwca do marca 2019 roku – będą wspólnie pracować nad rozwojem kompetencji przywódczych i świadomym kształtowaniem kariery. Program tegorocznej edycji Programu Mentoringowego został objęty Patronatem Medialnym przez magazyn Poznański Prestiż. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Czerwcowe spotkanie "HR4Diversity"
2018-06-08

5 czerwca 2018 r. miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „HR4Diversity” dla grupy dyrektorek personalnych zainteresowanych i propagujących wdrażanie polityki różnorodności w organizacjach.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z cyklu "Liderki w Zdrowiu"
2018-06-08

8 czerwca 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Liderki w Zdrowiu” poświęcone tematyce kompetencji w obszarze ochrony zdrowia.

Czytaj więcej »
 
 
 
Program EY Entrepreneurial Winning Women - Rekrutacja trwa!
2018-06-07

Program „EY Entrepreneurial Winning Women” jest programem szkoleniowym, który jest skierowany do kobiet-przedsiębiorców, których firmy odznaczają się dużym potencjałem rozwoju i osiągają zamierzone cele.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką - Dr. Joviną Ang, Profesor w Business School, National University of Singapore
2018-05-25

Tym razem majowe spotkanie z cyklu „Śniadanie z Liderką” odbyło się 25 maja 2018 r. w sali Senatu w gmachu polskiej Uczelni Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Gościem specjalnym była Jovina Ang z National University of Singapore Business School, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie pracy dla firm z listy Fortune 500. Ponadto jest laureatką nagród m.in. Women Leadership Award czy Strategic Communication Management.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja V. Edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 16 maja 2018, Warszawa
2018-05-23

16 maja 2018 r. w budynku Warsaw Spire, The Heart Warsaw przy placu Europejskim 1 odbyła się uroczysta inauguracja V.  ubileuszowej Edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat "DNA Innowatora-Innowacyjność i kreatywność każdego z nas" z Paulą Wąsowską, ekspertem ICAN INSTITUTE
2018-05-22

W dniu 14 maja 2018 r. odbył się warsztat  „DNA innowatora – innowacyjność i kreatywność każdego z nas”, prowadzony przez Paulę Wąsowską, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako praktyk biznesu w branży nowoczesnych technologii.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Magdaleną Skorupą - Dyrektor Bezpieczeństwa Informatycznego w Honeywell
2018-05-07

Spotkanie z cyklu „Śniadanie z Liderką” odbyło się 25 kwietnia w przestrzeni Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Tym razem specjalnym gościem była Magdalena Skorupa, Dyrektor Bezpieczeństwa Informatycznego w Honeywell, która już od 10 lat w tej firmie zajmuje się zagadnieniami cyberbezpieczeństwa.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z cyklu "HR4 Diversity"
2018-03-12

5 marca 2018 r. odbyło się drugie spotkanie grupy„HR4Diversity”, zrzeszającej dyrektorki personalne zainteresowane wdrażaniem polityki różnorodności w swoich organizacjach.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z profesorem Andrzejem Blikle "Turkusowa firma XXI wieku"
2018-02-21

19 lutego 2018 r. odbył się warsztat. „Turkusowa Firma XXI wieku” prowadzony przez profesora Andrzeja Blikle, wieloletniego prezesa zarządu Blikle Sp. z o.o., profesora matematyki i informatyki,  członka Europejskiej Akademii Nauk, od lat zajmującego się doradztwem w zakresie jakości i  kompleksowego zarządzania  przedsiębiorstwami.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Agnieszką Kłos - Prezes Zarządu Provident Polska
2018-02-21
20 lutego 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Śniadanie z Liderką” tym razem z Agnieszką Kłos, Prezesem Zarządu Provident Polska. Pani Prezes opowiedziała o swoich decyzjach zawodowych związanych ze świadomym planowaniem kariery, jakie podejmowała jeszcze w trakcie studiów oraz  początkach kariery w finansach, a później w sprzedaży.
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z cyklu "Liderki w Zdrowiu"
2018-02-19

15 lutego 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Liderki w Zdrowiu”.Oficjalne rozpoczęcie nastąpiło po przywitaniu uczestniczek przez Iwonę Kozerę, Fundatorkę Fundacji Liderek Biznesu, Agnieszkę Maciejewską, Prezes Fundacji Liderek Biznesu oraz Magdalenę Nowicką, Managera EY. 

 

Czytaj więcej »
 
 
 
LEADING WOMEN - Program rozwojowy dla kobiet: wzmacnianie kompetencji przywódczych i budowanie skuteczności osobistej.
2018-02-07

Wyniki badań prowadzonych w ostatnich latach potwierdzają, że jedną z ważnych przyczyn mniejszej reprezentacji kobiet w zarządach i na wysokich stanowiskach menedżerskich jest ich brak pewności siebie, niedostateczna świadomość swoich talentów i słabsza umiejętność budowania swojej widoczności w organizacji.

Czytaj więcej »
 
 
 
Zakończenie czwartej edycji Programu Mentoringowego w Warszawie
2018-02-06

6 lutego 2018 uroczyście zakończyliśmy trwającą od maja 2017 r. czwartą edycję Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Gościem Specjalnym wieczoru był profesor David Clutterbuck - twórca mentoringu biznesowego, autor wielu książek i publikacji.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie biznesowe Harvard Business Review Polska "Style zarządzania kobiet, a sukces firmy"
2018-01-08

Andrzej Jacaszek, prezes ICAN Polska, wydawcy HBR, przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez naszą Fundację razem z Kantar Millword Brown raport "Za mało kobiet w zarządach.  Dlaczego nic się nie zmienia?" oraz raport "Gdzie jest szklany sufit? Kobiety w średniej kadrze zarządzającej").

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Joanną Jaśkowiak-notariusz, żoną Prezydenta Poznania
2017-12-12

We wtorek 12 grudnia przed południem, w ramach cyklu „ Śniadanie z Liderką” odbyło się spotkanie z Gościem Specjalnym,Panią Joanną Jaśkowiak, żoną Prezydenta Miasta Poznania, prawniczką i przedsiębiorczynią. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Dominiką Bettman-Dyrektor ds. finansowych w Siemens Polska
2017-12-08

Bohaterką grudniowego śniadania z liderką była Dominika Bettman, prezes ds. finansowych w Siemens Polska. Rozmawiano między innymi o tym, że chcąc być liderem w nowoczesnych technologiach trzeba nie tylko zaakceptować gwałtowne zmiany technologiczne , ale także jak najszybciej się do nich dostosowywać i próbować nowych rozwiązań

Czytaj więcej »
 
 
 
Kolejne spotkanie Klubu Mentora i Klubu Mentee
2017-12-07

Kolejne spotkanie Klubu Mentora i Klubu Mentee odbyło się 7 grudnia w budynku Rondo ONZ 1 . Po świątecznym poczęstunku uczestnicy posłuchali przemówienia gościa specjalnego spotkania - premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. Pan Premier przewrotnie odniósł się do kilku cytatów na temat przywództwa w kontekście swoich różnorodnych doświadczeń.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracyjne spotkanie HR4Diversity
2017-12-04

4 grudnia odbyło się inauguracyjne spotkanie nowej grupy „HR4Diversity” .Spotkania są platformą do dyskusji dla Członków Zarządów ds. HR oraz Dyrektorów HR, których celem jest wymiana doświadczeń i praktycznych rozwiązań w zakresie zarządzania różnorodnością w organizacjach. Rozmawialiśmy o tym czym jest różnorodność i jakie konkretne korzyści biznesowe przynosi.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z serii "Kobiety na rynkach finansowych", 30 listopada 2017
2017-11-30

Alicja Kornasiewicz, przewodnicząca Rady Programowej Fundacji, a jednocześnie bankowiec z wieloletnim doświadczeniem, tłumaczyła, dlaczego jej zdaniem potrzebne są branżowe spotkania kobiet. To miejsce swobodnej wymiany myśli i doświadczeń. Mówiła również o tym jak ważna jest uczciwość w pracy, ponieważ dla młodego pokolenia nie jest to już wartość oczywista.  Poleciła też kilka książek, które ją ostatnio zaciekawiły. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Debata Siła Kobiet
2017-11-29

Podczas XII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego zaproszone uczestniczki dyskutowały na temat szans i zagrożeń kobiet pracujących w typowo męskiej branży. Podczas sesji "Siła kobiet w męskiej branży" mówiono o stereotypie , że kobietom jest trudniej osiągnąć sukces w typowo męskiej branży. Uczestniczki panelu opowiadały o własnej drodze zawodowej realizowanej właśnie w "męskiej branży". O swoich doświadczeniach opowiadały Krystyna Boczkowska-Prezes Robert Bosch,Agnieszka Komornicka-prezes Point S,Agnieszka Walczak-właścicielka warsztatu sieci Bosch Car Service, Anita Niemczyk-była prezes Inter-Team oraz Joanna Szwajkowska-prezes Wuzetem. Dyskutowano również wokół najnowszego raportu Fundacji Liderek Biznesu "Gdzie jest szklany sufit? Kobiety w zarządach i w średniej kadrze zarządzającej". 

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat Matta Domogały i Małgorzaty Tomasik- "Synergia energii męskiej i żeńskiej w biznesie"
2017-11-28
Warsztat zaczęła Małgorzata Tomasik przytaczając badania, które pokazują, że większy udział kobiet w biznesie przekłada się na wzrost PKB. Decyzje w biznesie, jak i w życiu, nie są pozbawione emocji, a największe emocje powodują relacje między ludźmi. Jak mówili prowadzący lepsze relacje można uzyskać poprzez tworzenie synergii. 
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Kongres Kadry
2017-11-27

Na tegorocznym Kongresie Kadry prezes Fundacji Agnieszka Maciejewska przedstawiła wyniki naszego badania "Gdzie jest szklany sufit. Kobiety w średniej kadrze zarządzającej" i poprowadziła panel dyskusyjny "Następnym razem niech to będzie kobieta – jak nowoczesna rekrutacja odpowiada na potrzeby różnych stylów zarządzania". W panelu udział wzięła Beata Sokołowska-Pęk, Partner Zarządzający Stanton Chase oraz Mariola Raudo, Head of Corporate Affairs & Pubic Relations w Nestle.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z cyklu "Liderki w Zdrowiu"
2017-11-09

Dzięki uprzejmości firmy Porsche kolejne spotkanie z cyklu „Liderki w Zdrowiu” odbyło się w nowo otwartym salonie Porsche Warszawa Okęcie.

Czytaj więcej »
 
 
 
Autorski Warsztat Rafała Ohme: Emo Sapiens. Harmonia Emocji i Rozumu.
2017-10-26

Autorski warsztat Rafała Ohme: Emo Sapiens. Harmonia Emocji i Rozumu.

Rafał Ohme opowiadał o wpływie neuronauki na ludzkie decyzje, biznes oraz tłumaczył, jak bezpośrednio przełożyć metody               neuropsychologiczne na badania przydatne w biznesie oraz wiele więcej.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie Klubu Mentee i Klubu Mentora -"Strategia Porażki"
2017-10-24

Strategia porażki-kolejne spotkanie Klubu Mentora i Klubu Mentee.Tematem przewodnim spotkania była „Strategia Porażki” . Czwórka  mówców podzieliła się historiami swoich porażek i wnioskami, jakie z nich wyciągnęli.

Czytaj więcej »
 
 
 
Interaktywny warsztat z Matt'em Domogałą i Małgorzatą Tomasik: Synergia męskiej i żeńskiej energii w biznesie
2017-10-20

Jakie przekonania ograniczają kobiety w karierze i jak nad nimi pracować? W jaki sposób mężczyźni mogą zmieniać swoje postrzeganie kobiet w biznesie i angażować je do budowania zwycięskich zespołów? Czego mężczyźni i kobiety mogą się wzajemnie od siebie nauczyć, aby osiągać zawodowy sukces?

To tylko część pytań, które międzynarodowy i zdywersyfikowany zespół ekspertów i praktyków (Kanada, USA, Liban, Polska, Niemcy, Australia) zadawał sobie podczas pracy nad warsztatem, analizując jednocześnie najnowsze badania wskazujące na olbrzymi potencjał tkwiący w integracyjnym przywództwie. Firmy wdrażające z sukcesem kulturę synergii i ją promujące osiągają dużo większe przychody, są bardziej innowacyjne i otwarte na zmiany. To mocny “business case” wspierający potrzebę zmian zachowań kobiet i mężczyzn w biznesie.
Czytaj więcej »
 
 
 
Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach
2017-10-20

Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet”, Fundacja Liderek Biznesu oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprosili uczestników VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach (20 października 2017r) na panel dyskusyjny pt: „GOSPODARKA, KLIMAT, SPOŁECZEŃSTWO - KOBIETY ZMIENIAJĄ ŚWIAT".

Czytaj więcej »
 
 
 
Leading Women - sesja pierwsza
2017-09-28

Za nami pierwsza sesja programu rozwojowego „Leading Women”! W pierwszej sesji uczestniczyło 16 liderek, które postanowiły się na chwilę zatrzymać, sprecyzować swoje cele zawodowe i podzielić się doświadczeniem. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Kaliną Ben Sirą - Założycielką i Prezesem sieci klinik La Perla
2017-09-19

Bohaterką wrześniowego spotkania z cyklu „Śniadanie z Liderką ‘’ była założycielka i szefowa sieci klinik medycyny estetycznej „La Perla” Kalina Ben Sira. Pani Kalina opowiadała o tym , że od zawsze była wrażliwa na piękno i estetykę, a cechy te rozwinęły się dzięki studiom na wydziale historii sztuki. Po ukończeniu studiów podjęła jednak decyzję, że prowadzenie galerii nie jest jej wymarzoną drogą zawodową.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Dorotą Raczkiewicz-Prezes Zarządu Fundacji im. Anny Wierskiej DAR SZPIKU
2017-09-19

Bohaterką wrześniowego spotkania z cyklu „Śniadanie z Liderką ‘’ w Poznaniu była Dorota Raczkiewicz - Prezes Zarządu Fundacji im. Anny Wierskiej DAR SZPIKU, Szefowa Drużyny Szpiku. Dorota opowiedziała nam historię powstania fundacji i Drużyny oraz w jakich okolicznościach doszło do jej spotkania z Anną Wierską, której marzeniem pod koniec życia było stworzenie fundacji wspierającej osoby chore na białaczkę i promującą oddawanie szpiku oraz krwiodawstwo.

Czytaj więcej »
 
 
 
Konferencja Mentoringu
2017-09-01

Jako PARTNER MERYTORYCZNY zapraszamy na Konferencję Mentoringu:

Konferencja SUPER M to wyjątkowa okazja spotkania z najwyższej klasy specjalistami mentoringu w Polsce i na świecie. Gościem specjalnym będzie prof. David Clutterbuck, guru mentoringu i jego niestrudzony promotor, współzałożyciel i Ambasador Specjalny European Mentoring and Coaching Council.
Czytaj więcej »
 
 
 
Program EY Entrepreneurial Winning Women
2017-07-27

Jesteś kobietą i przedsiębiorcą? Masz ambitne plany, pasję i chcesz rozwijać swój biznes?

Jeśli tak, Program EY Entrepreneurial Winning Women™  jest właśnie dla Ciebie. Aplikuj już dzisiaj!

Czytaj więcej »
 
 
 
Debata Fundacji Liderek Biznesu podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie
2017-07-05

Podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie przedstawiłyśmy wyniki naszego tegorocznego badania. Prezes Fundacji Agnieszka Maciejewska opowiedziała o wynikach badania przeprowadzonego przez Kantar Millword Brown na zlecenie Fundacji "Za mało kobiet w zarządach. Dlaczego nic się nie zmienia?"

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Ingą Eriksson Fogh Ambasador Szwecji w Polsce
2017-06-30

Bohaterką kolejnego śniadania z liderką była Inga Eriksson Fogh - Ambasador Szwecji w Polsce. Inga Eriksson Fogh opowiadała, że już w szkole średniej chciała zostać dyplomatą. Zanim jednak do tego doszło po studiach pracowała w bankowości, a karierę w dyplomacji zaczęła mając 47 lat. A teraz jest pierwszą kobietą na stanowisku Ambasadora Szwecji w Polsce.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracyjne spotkanie Klubu Mentora
2017-06-26

Dnia 21 czerwca odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Mentora. Misją Klubu jest wspieranie Mentorów wszystkich dotychczasowych edycji Progamu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu w doskonaleniu kompetencji mentorskich oraz umożliwienie wysokiej jakości networkingu pomiędzy Mentorami Fundacji Liderek Biznesu. Społeczność naszych Mentorów liczy już ponad 200 osób.

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu została Partnerem Organizacji Narodów Zjednoczonych
2017-06-20
Fundacja Liderek Biznesu została Partnerem Organizacji Narodów Zjednoczonych wspierającym Cel 8 "Wzrost gospodarczy i godna praca" zrównoważonego rozwoju. 193 państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych osiągnęło konsensus w sprawie dokumentu końcowego nowej agendy zrównoważonego rozwoju zatytułowanej “Przekształcanie naszego świata: Agenda na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju – 2030”, która zawiera 17 Celów i 169 zadań. 
 
Więcej
Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja cyklu spotkań "Liderki w Zdrowiu"
2017-06-13

Dnia 13 czerwca odbyło się spotkanie inaugurujące nowy cykl  spotkań organizowanych przez Fundację Liderek Biznesu: Liderki  w Zdrowiu. Spotkania będą platformą do dyskusji i wymiany opinii  dla kobiet związanych z sektorem zdrowia.  Świat Zdrowia to bardzo szerokie grono reprezentowane przez wiele środowisk takich jak świadczeniodawcy, uczelnie, branżę farmaceutyczną, stowarzyszenia i wiele innych. Jest wiele ciekawych tematów, o których warto rozmawiać. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja II poznańskiej edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 24 maja 2017, Poznań
2017-06-05

24 maja w Hotelu Puro przy ul.Stawnej w Poznaniu odbyła się Inauguracja II edycji Programu Mentoringowego. W tegorocznej poznańskiej edycji Programu weźmie udział 23 pary.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracyjne spotkanie Klubu Mentee
2017-06-02

Dnia 25 maja odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Kluby Mentee. Gościem specjalnym spotkania była Edyta Sadowska CEO Ringier Axel Springer Polska, która opowiedziała o zmianach w organizacji i we współczesnym świecie.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Piotrem Stohnijem "Pokoleniowa Wieża Babel, czyli jak mądrze budować na różnicach między generacjami"
2017-05-25

Jednym z głównych wyzwań dzisiejszego lidera jest zarządzanie zespołami składającymi się z trzech, a nawet czterech generacji. Budowanie zaangażowania osób posiadających różne umiejętności, wartości i perspektywy nie jest proste, co potwierdzali wszyscy uczestnicy warsztatu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja IV edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 11 maja 2017, Warszawa
2017-05-18

11 maja w budynku Focus przy ul. Armii Ludowej 26 odbyła się inauguracja IV edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Kobiety na Rynkach Finansowych", 26 kwietnia 2017
2017-05-17

Spotkanie odbyło się w klimatycznej galerii sztuki nowoczesnej, Galerii Propaganda, zlokalizowanej przy ul. Foksal 11.

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu wspiera akcję DWIE GODZINY DLA RODZINY
2017-05-15

Zapraszamy serdecznie po raz szósty do świętowania Dnia Rodzin.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Katarzyną Rzeźniczek
2017-05-10

Czy można założyć krawat do koszuli z krótkim rękawem? Kiedy kobieta siada do stołu, gdzie zostawia dużą torebkę a gdzie małą? Na przyjęciu zorganizowanym przez nas, małżeństwa sadzamy razem czy osobno? Czy kierowca lub abstynent wznosi toast alkoholem czy wodą? Na te i inne pytania odpowiedziała bohaterka Śniadania z Liderką : Katarzyna Rzeźniczek.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Małgorzatą O'Shaughnessy, dyrektor zarządzającą regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe
2017-04-26

Bohaterką kolejnego Śniadania z Liderką była Małgorzata O'Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe. Absolwentka wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa). Kontynuowała naukę w Londynie.

Czytaj więcej »
 
 
 
Learning & Development Meetup
2017-04-13

Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu oraz Dyrektor Personalna EY, była prelegentką na konferencji Learning and Development Meetup, które odbyło się 31 marca 2017 roku w Domu Handlowym Vitkac w Warszawie. W swoim przemówieniu mówiła o najlepszych praktykach w mentoringu, który jest jednym z nowoczesnych narzędzi wspierania różnorodności.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Pawłem Motylem "Jak nie być indykiem wśród czarnych łabędzi czyli o zarządzaniu różnorodnością w podejmowaniu decyzji"
2017-04-12

Podczas szkolenia mieliśmy okazję posłuchać o tym, jak dynamicznie zmieniająca się rzeczywistości wpływa na biznes. Przedstawiony został efekt indyka, który pokazuje, że zbytnia pewność siebie i swojej pozycji często prowadzi do zaprzestania działań mających na celu dostosowanie się do otoczenia. Obecnie żyjemy w świecie zdarzeń nieprzewidywalnych, "czarnych łabędzi".

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Liderzy i ich córki"
2017-04-03

Iwona Kozera i jej córka Aleksandra wzięły udział w spotkaniu „Liderzy i ich córki”, organizowanym przez Egon Zehnder. Celem programu jest poznanie motywacji, szans i wyzwań stojących przed kolejnym pokoleniem liderek.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Barbarą Sołtysińska, założycielką i właścicielką IndaHash
2017-03-23

Bohaterką kolejnego Śniadania z Liderką była Barbara Sołtysińska, współzałożycielka LifeTube oraz założycielka IndaHash.

Czytaj więcej »
 
 
 
Zakończenie Pierwszej Edycji Programu Mentoringowego w Poznaniu
2017-03-17

Dnia 1 marca 2017 roku w Hotelu Puro odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji Programu Mentoringowego  w Poznaniu. Z tej okazji w spotkaniu wzięli udział nie tylko uczestnicy bieżącej edycji Programu, ale również goście specjalni i osoby wspierające Fundację Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Zakończenie III Edycji Programu Mentoringowego
2017-03-08

Dnia 2 marca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu w Warszawie oraz Inauguracja Klubu Mentora i Klubu Mentee Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztaty "W zdrowym ciele, zdrowy duch"
2017-02-28

21.02. na spotkaniu w Profemed Luxmed  wzięły udział mgr Anna Janiszewska – dietetyk, lek.med.Agnieszka Ziembicka – dermatolog oraz mgr Katarzyna Walkiewicz, psycholog. Spotkanie opierało swą tezę na popularnym powiedzeniu „W zdrowym ciele, zdrowy duch” zatem uczestniczki spotkania były najbardziej zainteresowane tym, jak utrzymać swe ciało w zdrowiu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Agnieszką Sorą, Dyrektorem Zarządzającym GFK Polonia
2017-02-14

Bohaterką kolejnego śniadania z liderką była Agnieszka Sora, Dyrektor Zarządzająca  instytutu GFK Polonia, a także Sub Regional Manager Eastern Europe w Grupie GFK. Agnieszka Sora przedstawiła historię swojej 24-letniej kariery zawodowej.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Kobiety na Rynkach Finansowych" 31 stycznia 2017
2017-02-10

Podczas spotkania Monika Nachyła, Członek Rady Nadzorczej Euler Hermes Polska, TU Allianz Życie Polska, Mykogen Polska Sp. z o.o. oraz BGŻ BNP Paribas S.A. podzieliła się swoimi doświadczeniami, które ukształtowały jej karierę zawodową. Przełomowym momentem jej kariery był rejs, o którym od zawsze marzyła. To właśnie na nim, w obliczu ogromu przyrody i otoczona przez nieznanych ludzi, zrozumiała kim jest naprawdę.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Aleksandrą Ślifirską "Na jakim etapie jest tworzenie Twojej marki osobistej?"
2017-02-02

Aleksandra Ślifirska jest doradcą w obszarze strategicznej komunikacji firm. Tworząc własną markę - czy firmową czy osobistą - należy, mówiła, przede wszystkim zidentyfikować odbiorcę przekazu, a następnie dostosować do niego sam przekaz. Strategia biznesowa, stwierdziła Ślifirska, to w 90% strategia komunikacji z rynkiem oraz wewnątrz spółki.

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu poleca: Brakujący element Przywództwa IV Konferencja "Sukces w Pracy=Sukces w Rodzinie?
2016-12-15

Celem nadrzędnym Konferencji, dedykowanej najwyższej kadrze zarządzającej, oprócz rozwoju Spójnego Przywództwa jest stworzenie przestrzeni, gdzie będą się gromadzili i rozwijali Liderzy, którzy faktycznie chcą wziąć większą odpowiedzialność za świat bliższy i trochę dalszy, którzy wierzą, że miarą prawdziwego sukcesu jest zarówno wynik firmy, jak i jakość życia osób ten wynik tworzących i przy tym mają świadomość wpływu na rozwój młodego pokolenia.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Matt'em Domogałą "I CAN..." czyli jak zbudować i utrzymać energię własną i zespołu, a jednocześnie żyć autentycznie i odważnie - Warszawa 24 XI 2016, Poznań 2 XII 2016
2016-12-05

Matt Domogała ukończył Prawo na Uniwersytecie Śląskim i MBA oraz Marketing & Management na Pace University. Na początku swojego pobytu w USA pracował jako sprzedawca ubezpieczeń i przekonał się, jak przełomowy dla jego efektywności był udział w jednym ze szkoleń. Został pasjonatem rozwoju osobistego oraz inspirowania innych.

Czytaj więcej »
 
 
 
XXIV Kongres Kadry - Panel "Kobieta Prezes - inny wymiar przywództwa?"
2016-11-15

Podczas XXIV Kongres Kadry rozmawialiśmy o kobietach liderach, stawiając sobie pytanie, czy istnieje inny wymiar przywództwa? Panel prowadziła Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Swoimi doświadczeniami dzieliły się: Krystyna Boczkowska, Prezes Zarządu, Robert Bosch, Edyta Sadowska, Prezes Zarządu Axel Springer oraz Beata Stelmach, Prezes Zarządu, GE Polska i Kraje bałtyckie. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Wojciechem Hamanem "Z psychologii Szefa, czyli jak przekazać trudną decyzję"
2016-10-25

18.10 w poznańskiej Concordia Design odbyły się warsztaty „Z psychologii Szefa, czyli jak przekazać trudną decyzję” z Wojciechem Hamanem.

Wojciech Haman jest z wykształcenia psychologiem. Przez 12 lat pracował jako terapeuta i trener. Dziś jest szefem, trenerem, coachem i autorem książek:  Docenić konflikt, Handlowanie to gra, Psychologia szefa, Coaching narzędziowy.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z cyklu "Zarządzanie z THINKTANK Society"
2016-10-20

18 października 2016 r. odbyło się spotkanie THINKTANK Society z cyklu TRENDY.

W Łazienkach Królewskich w Warszawie członkowie Klubu THINKTANK Society wraz z zaproszonymi gośćmi: Agnieszką Maciejewską z Ernst&Young, Dariuszem Żukiem z Business Link, Agnieszką Wolińską-Skuzą z Mas Consulting oraz Małgorzatą Zachorowską, założycielką Klubu Dyrektora HR działającego przy ośrodku THINKTANK, rozważali, jak zarządzać współczesną firmą, w której członków zespołu niejednokrotnie dzieli niemal wszystko. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką, dr Sylwią Spurek, zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania
2016-10-18

Bohaterką październikowego śniadania z liderką była dr Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania, doktor nauk prawnych, radczyni prawna i legislatorka. Dr Sylwia Spurek opowiedziała o swoim 17-letnim działaniu na rzecz praw obywatelskich. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Mirosławem Oczkosiem: 2 KROKI DO SUKCESU, czyli: Jak skutecznie być skutecznym w wystąpieniach publicznych?
2016-10-11
Kolejne warsztaty już za nami. Tym razem szkolił nas Mirosław Oczkoś, aktor, reżyser filmowy i telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, specjalista w zakresie prezentacji, pracy z głosem, autoprezentacji i mowy ciała.
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Kobiety na Rynkach Finansowych"
2016-10-01

Spotkanie odbyło się w starej, klimatycznej kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 4. Iwona Kokoszka, założycielka i prezes zarządu Bookamore – Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury Wizualnej, opowiedziała historię tego wyjątkowego budynku, który przetrwał 7 bombardowań w trakcie II wojny światowej. Zabytkowe wnętrza kamienicy z 1914 roku wypełnione są ikonami designu z drugiej połowy XX wieku i pracami młodych artystów.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką, Anią Kruk, Dyrektor Kreatywną marki ANIA KRUK w Poznaniu
2016-09-27

W poznańskim hotelu Puro spotkałyśmy się z Anią Kruk, założycielką i dyrektor kreatywną marki ANIA KRUK. „To marka stworzona przeze mnie i brata, dzieci Wojciecha Kruka, twórcy W.Kruk, najbardziej znanej marki jubilerskiej w Polsce” - mówiła Ania na wstępie, przedstawiając się.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Danutą Hübner, europarlamentarzystką i byłym Komisarzem UE
2016-09-21

Chyba nikogo nie dziwiło, że głównym tematem rozmowy była sytuacja w Unii Europejskiej. Danuta Hübner opowiadała o ryzyku dezintegracji Europy. Idea zjednoczonej Europy wciąż cieszy się ogromnym poparciem - ponad 70% Europejczyków chce Unii, mówiła przyznając, że sytuacja nie jest łatwa. Jej zdaniem podstawowym problemem jest kryzys przywództwa politycznego. Potrzebujemy charyzmatycznych liderów, polityków, którzy nie będą się bali wzięcia odpowiedzialności za kontynent. Podobnie - mówiła - powinni robić obywatele państw europejskich. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie w ramach inicjatywy EY Women3. The power of three poświęcone obecności kobiet w mediach i debacie publicznej
2016-09-21

Podczas kolejnego spotkania w ramach akcji EY Women³. The Power of Three Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu, przedstawiła dotychczasowe osiągnięcia programu. EY Women³. The Power of Three to forum dyskusji o działaniach zwiększających udział kobiet we wszystkich sferach życia publicznego. Biorą w nim udział przedstawiciele rządów, przedsiębiorców i świata nauki w Europie, Indiach i Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej »
 
 
 
Konferencja "Empowering Women for Economic Growth: the Smart Choice for the G20"
2016-07-26

Empowering Women for Economic Growth: the Smart Choice for the G20 – to temat International Policy Forum zorganizowanego przez Chatham House (Royal Institute of International Affairs), które odbyło się w dniach 11-12 lipca w Londynie. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderkami - Jolantą Zwolińską i Małgorzatą Chełkowską, założycielkami Yonelle
2016-07-05

Ostatnie, już wakacyjne, Śniadanie z Liderką, odbyło się w warszawskiej Stacji Mercedes. Spotkałyśmy się z założycielkami firmy kosmetycznej Yonelle Jolantą Zwolińską oraz Małgorzatą Chełkowską.

Gościem była także gospodyni – Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor komunikacji w Mercedes-Benz Polska, która opowiedziała o projekcie „She is Mercedes”. Celem projektu jest zmiana komunikacji marketingowej, która w sektorze motoryzacyjnym jest skierowana do mężczyzn. Uczymy naszych doradców handlowych, mówiła Łabno-Falęcka, jak rozmawiać z kobietami.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
EY Entrepreneurial Winning Women?
2016-06-29

Jesteś kobietą i przedsiębiorcą? Masz ambitne plany, pasję i chcesz rozwijać swój biznes?

Jeśli tak, EY Entrepreneurial Winning Women™  jest właśnie dla Ciebie. Aplikuj już dzisiaj!

Czytaj więcej »
 
 
 
Europejski Kongres Finansowy 15.06.2016 - prezentacja wyników Raportu "Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce 2016. Czas na zmiany"
2016-06-23

W ramach Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie odbyła się prezentacja drugiej edycji Raportu wydanego przez Fundację Liderek Biznesu. . Wyniki, podczas śniadania, przedstawiła Iwona Kozera, założycielka Fundacji, oraz Agnieszka Słomka-Gołębiowska, autorka Raportu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie w Polskiej Radzie Biznesu- Promocja Raportu "Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce 2016. Czas na zmiany".
2016-06-23

Śniadanie w Polskiej Radzie Biznesu w Warszawie było kolejnym wydarzeniem, na którym Iwona Kozera oraz Agnieszka Słomka-Gołębiewska prezentowały wyniki badania "Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce 2016. Czas na zmiany".

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja Programu Mentoringowego w Poznaniu
2016-06-23

23 czerwca odbyła się inauguracja pierwszeg Programu Mentoringowego w Poznaniu, w siedzibie EY.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Wojciechem Eichelbergerem "Odzyskaj spokój, aby móc skupić się na najważniejszym"
2016-06-22

Warsztat z Wojciechem Eichelbergerem cieszył się ogromnym powodzeniem. Zdaniem Eichelbergera odzyskiwanie spokoju obejmuje 3 elementy: ciało, uczucia oraz umysł.

Czytaj więcej »
 
 
 
Raport Fundacji Liderek Biznesu "Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce 2016. Czas na zmiany" - informacje w mediach
2016-06-15
CORAZ WIĘCEJ KOBIET WE WŁADZACH SPÓŁEK NOTOWANYCH NA GPW
RZECZPOSPOLITA, 2016-06-15, ANITA BŁASZCZAK, str.: B9
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką - Anną Wicha, Dyrekor Generalny firmy Adecco
2016-06-09
Bohaterką czerwcowego Śniadania z Liderką była Anna Wicha, Dyrektor Generalny firmy Adecco. Podczas spotkania szukałyśmy odpowiedzi na pytanie: „Kobieta – lider: Sport, rodzina i kariera – na ile frontów może grać kobieta?”
 
Nasza bohaterka rozpoczęła spotkanie od prezentacji krótkiego reportażu z wyjątkowego programu realizowanego w firmie Adecco – „CEO for 1 month”. Przez jeden miesiąc młody i niedoświadczony absolwent  towarzyszy przez cały dzień prezesowi firmy, bierze udział we wszystkich spotkaniach, a nawet je współprowadzi. 
Czytaj więcej »
 
 
 
Prezentacja wyników badań Fundacji Liderek Biznesu podczas zajęć Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności
2016-06-04

Przedstawicielki Fundacji Liderek Biznesu poprowadziły zajęcia w ramach II edycji Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Studentami Szkoły Przywództwa jest stu pięćdziesięciu pasjonatów polityki i gospodarki, a program obejmuje zagadnienia z zakresu gospodarki, energetyki, bezpieczeństwa, polityki oraz - jak wskazuje nazwa - przywództwa.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Kobiety na rynkach finansowych", 2 czerwca 2016
2016-06-02

W części merytorycznej Katarzyna Zajdel-Kurowska - ekonomistka, Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego - opowiedziała o tym, w jaki sposób NBP reaguje na wzrost zmienności na globalnych rynkach finansowych. Temat okazał się bardzo ciekawy - sposób zarządzania aktywami NBP w zalezności od aktualnej sytuacji na rynku kapitałowym wywołał długą i ozywioną dyskusję. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Joanną Klimas
2016-05-19

Bohaterką kolejnego Śniadania z Liderką, które odbyło się 19 maja, była projektantka mody Joanna Klimas.

Na wstępnie opowiedziała uczestniczkom spotkania o początkach swojej pracy jako psychoterapeutka, o fascynacji Warszawą, wspominała, jak wyglądały jej ulice w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, w czasach, gdy trendy modowe trafiały z Europy Zachodniej do Polski z bardzo dużym opóźnieniem.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja trzeciej edycji Programu Mentoringowego
2016-05-18
18 maja odbyło się uroczyste otwarcie tegorocznej edycji Programu Mentoringowego.
W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób. W programie znalazła się moderowana sesja networkingowa, prezentacja działań Fundacji Liderek Biznesu, merytoryczna prezentacja Programu Mentoringowego oraz energetyczny warsztat Matta Domogały z USA.
Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Dariuszem Tarczyńskim- Poznań
2016-05-17

Pierwszy warsztat Fundacji w Poznaniu, który odbył się 17 maja poprowadził, dr Dariusz Tarczyński, psycholog biznesu, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości. Tematem szkolenia była „Sztuka uwodzenia w biznesie”.

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu wspiera akcję DWIE GODZINY DLA RODZINY
2016-05-15

 

15 maja - Międzynarodowy Dzień Rodzin

  DWIE GODZINY DLA RODZINY 

Chcesz podarować swoim najbliższym coś cennego?  

Podaruj mi swój czas, ciekawość i dobrą rozmowę.

Fundacja Humanites po raz piąty zaprasza wszystkie firmy, szkoły, samorządy, instytucje publiczne i prywatne, a za ich pośrednictwem wszystkie Rodziny w Polsce do świętowania Międzynarodowego Dnia Rodzin i włączenia się w naszą akcję: DWIE GODZINY DLA RODZINY.

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu w programie Nowy Dzień w Polsat News
2016-05-14

Iwona Kozera, Założycielka Fundacji Liderek Biznesu i Agnieszka Słomka-Gołębiowska autorka raportu "Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce. Czas na zmiany", wzięły udział w programie Joanny Górskiej, Nowy Dzień w Polsat News. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Profesorem Rafałem Ohme: Zadbasz o innych, gdy zadbasz o siebie. Wstęp do Mind Spa.
2016-05-11

Warsztat z Profesorem Rafałem Ohme było to wyjątkowe seminarium z zakresu work-life balance, samorozwoju i neurofitnessu. Po krótkim wykładzie na temat neuronauki, czyli badania pracy mózgu w czasie rzeczywistym, prowadzący opowiadał o możliwościach wykorzystania wyników badań w obszarze przywództwa.


 

Czytaj więcej »
 
 
 
EFW Women in Power Poznań 2016
2016-05-11

KOBIETY BIZNESU TO KOBIETY Z ENERGIĄ


W Poznaniu menedżerki z polskich i zagranicznych firm rozmawiały o roli kobiet w światowej energetyce oraz
 ich mocy w biznesie.
Spotkanie "Kobiety z energią" odbyło się 11 maja, a patronat nad nim objęła ENERGEA S.A. Stanowiło jedno z wydarzeń w ramach Energy Future Week odbywającego się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Teresą Sienkiewicz, Dyrektorem Finansowym Top Farms
2016-04-26

Bohaterką kolejnego poznańskiego Śniadania z Liderką była Teresa Sienkiewicz, dyrektor finansowy Top Farms Group, wieloletni członek zarządów międzynarodowych firm z sektora m.in.: maszynowego i spożywczego.

Teresa Sienkiewicz opowiedziała o swoim 25-letnim doświadczeniu zawodowym, a także o powrocie do korzeni - czyli roli dyrektora finansowego. Finanse są moją pasja, mówiła. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu w mediach
2016-04-21

 

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Edytą Sadowską, Prezes Ringier Axel Springer
2016-04-19

Bohaterką Śniadania z Liderką była Edyta Sadowska, Prezes Ringier Axel Springer Polska. Mówiła o współczesnych mediach i trendach na rynku mediów. 

Edyta Sadowska pracuje w Ringier Axel Springer od 10 lat. Zanim została prezesem, była CFO. Jako prezes musiała zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z koniecznością zmian w firmie, wynikającymi miedzy innymi z  cyfryzacji mediów.

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu na Konferencji SKN Konsultingu SGH "Kobiety w biznesie"
2016-04-15

Fundacja Liderek Biznesu objęła patronat nad Konferencją „Kobiety w biznesie”, a założycielka Fundacji, Iwona Kozera, wystąpiła w roli prelegentki.  

Projekt „Kobiety w biznesie” to konferencja organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu, której celem jest zainspirowanie ambitnych i zdolnych studentek do rozwoju własnej kariery poprzez przybliżenie historii kobiet, które z sukcesem budowały swoją ścieżkę zawodową.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Women3. The power of three - podsumowanie działań programu.
2016-03-31

Dokument podsumowuje dotychczasowe działania programu organizowanego przez EY, Women3. The Power of Three. Według Światowego Forum Ekonomicznego dopiero za 117 lat równość płci stanie się rzeczywistością.

 

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztaty z Miłoszem Brzezińskim - Motywacja a silna wola. Jak w codziennym trudzie zrobić to, co ma się do zrobienia?
2016-03-15

Warsztat na temat „Motywacja a silna wola. Jak w codziennym trudzie zrobić to, co ma się do zrobienia”  poprowadził Miłosz Brzeziński, trener w zakresie efektywności osobistej i zjawisk psychologicznych.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety na Rynkach Finansowych - spotkanie marzec 2016
2016-03-10

Dr Agnieszka Słomka - Gołębiowska przedstawiła wstępne wyniki badania udziału kobiet we władzach spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cały raport z badania, wraz z ostatecznymi wynikami, będzie opublikowany w kwietniu tego roku. To już druga edycja badania, wyniki pierwszej edycji są dostępne tutaj: http://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/pliki/KTwarowska_Final.pdf  a cały raport tutaj: http://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/pobierz-raport/1/

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z Bohaterkami książki "Liderki Biznesu. Jak zwyciężać i zmieniać świat"
2016-03-08

Dzień Kobiet świętowałyśmy promując książkę, którą Fundacja wydała razem z PWN (więcej informacji o książce tutaj)

Dorota Siudowska-Mieszkowska z PWN powiedziała, że wydawnictwo docenia siłę kobiet i dlatego postanowiło stworzyć całą serię książek biznesowych, których bohaterkami i czytelniczkami są kobiety.

O książce, a tak naprawdę o swoim życiu i karierze zawodowej, rozmawiały: Krystyna Boczkowska, prezes firmy Bosch, Joanna Klimas, projektantka, Beata Osiecka, prezes firmy Kinnarps oraz Jolanta Zwolińska, właścicielka firmy Yonelle. Panel prowadziła Iwona Kozera, założycielka Fundacji

Czytaj więcej »
 
 
 
Zakończenie drugiej edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu
2016-02-29

29 lutego 2016 r. uroczyście zakończono drugą edycję Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Iwona Kozera, założycielka Fundacji, podziękowała mentorom za ich zaangażowanie, a Katarzyna Twarowska, prezes Fundacji, podsumowała drugą edycję, która trwała od maja 2015 do stycznia 2016. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Iwoną Kossmann
2016-02-22

Iwona Kossmann zaprosiła nas do swojego nowego salonu mody. Spotkanie prowadziła Aleksandra Ślifirska, ale nie dotyczyło tylko najnowszych trendów. Przede wszystkim rozmawiałyśmy o dress code, czyli zasadach ubioru. Polskę, zdaniem Ślifirskiej, ominął nadmierny formalizm stroju biurowego. Teraz, mówiła, dopuszczalny jest większy luz. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką, Martą Krysik, Wiceprezes Goldensubmarine w Poznaniu
2015-12-15

Bohaterką była Marta Krysik, wiceprezes GoldenSubmarine, która opowiadała o kobietach oraz internecie. Globalnie z internetu korzysta trochę więcej mężczyzn niż kobiet, przy czym - mówiła Krysik - ta różnica pogłębia się w krajach rozwijających się. W Polsce wynosi zaledwie 4% - o tyle mniej kobiet korzysta z internetu. To taki sam wynik jak w USA. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Grudniowe spotkanie - Kobiety na Rynkach Finansowych
2015-12-15

Joanna Chmura, psycholog oraz coach ACC, opowiedziała historię 3 niezwykłych kobiet, które mogą stać się inspiracją podczas radzenia sobie z wyzwaniami i pokonywania wątpliwości. Dr Brene Brown – naukowiec i psycholog,  Jesscia Alba, aktorka oraz przedsiębiorczyni, założycielka marki Honest oraz Misty Copeland, pierwsza czarnoskóra solistka w prestiżowym American Ballet Theatre.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z Ludmiłą Mordylak, Dyrektor Centrum Usług Księgowych KGHM Polska Miedź
2015-11-26

Kolejne śniadanie z Liderką było tym razem popołudniem z Liderką. Bohaterką była Ludmiła Mordylak, Dyrektor Centrum Usług Księgowych KGHM oraz główna księgowa spółki. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztaty z Aleksandrą Ślifirską - Wystąpienia medialne Liderek Biznesu. Sztuka tworzenia profilu publicznego.
2015-11-24

Kolejne już warsztaty dotyczyły wystąpień medialnych. Zorganizowało je Wydawnictwo Naukowe PWN i zaprosiło Fundację, ponieważ rozpoczęliśmy ściślejszą współpracę.  Warsztaty prowadziła Aleksandra Ślifirska, ekspert szkoleń medialnych dla menedżerów, prezesów i właścicieli biznesów, a także autorka książki wydanej właśnie przez PWN "Medialne lwy dla rekinów biznesu. Sztuka świadomego wykorzystania mediów"

Czytaj więcej »
 
 
 
"Kobiety w finansach" - udział w panelu
2015-10-23

Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu oraz Liderka Działu Doradztwa Biznesowego EY w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej wzięła udział w panelu organizowanym w związku z publikacją raportu "Kobiety w finansach".

Raport został przygotowany przez Inicjatywę "Znane ekspertki", Instytut Innowacyjna Gospodarka oraz Związek Banków Polskich. Przebadano 170 instytucji finansowych. 61% wszystkich zatrudnionych w nich osób to kobiety, ale średnio w zarządach jest ich jedynie niecałe 17%, a w radach nadzorczych 12%, przy czym co trzecia instytucja finansowa w Polsce w ogóle nie ma kobiet w swoich władzach. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Konferencja WOMEN AT THE TOP
2015-10-22

6 października 2015 roku w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbyła się konferencja poświęcona roli i znaczeniu kobiet pełniących wysokie stanowiska kierownicze pt. "Women at the TOP. Co się dzieje gdy kobiet mają więcej wpływu na wysokich stanowiskach kierowniczych."

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja cyklu spotkań
2015-10-15

"Kobiety na rynkach finansowych" to nowa inicjatywa Fundacji Liderek Biznesu dedykowana dla kobiet pełniących
kierownicze oraz zarządcze stanowiska w sektorze finansowym. Celem inicjatywy jest omawianie najnowszych trendów rynkowych mających wpływ na sektor finansowy. Wszystkich gości powitała Iwona Kozera, Fundatorka Fundacji Liderek Biznesu, a Katarzyna Twarowska, Prezeska Fundacji Liderek Biznesu, opowiedziała krótko o Fundacji, jej historii i celach. Monika Jezierska, Menedżer w Dziale Zarządzania Ryzykiem Finansowym EY moderowała całość spotkania. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztaty z profesorem Jerzym Bralczykiem - Wystąpienia Publiczne Liderek Biznesu
2015-10-13

Pierwsze warsztaty "Wystąpienia publiczne Liderek Biznesu - wiarygodność, sugestywność, sprawność" zorganizowane przez naszą Fundacje już za nami. Wykładowcą był prof. Jerzy Bralczyk. Z typowym dla siebie poczuciem humoru opowiadał o tym jak należy mówić, jak stać, gestykulować, korzystać z rekwizytów. Na odbiorców, mówił, działamy czteroma kanałami: sytuacją, w której się razem z nimi znajdujemy, tym co słuchacze widzą, tym co słyszą oraz językiem, którego używamy.

Czytaj więcej »
 
 
 
17. Śniadanie z Liderką - Alina Strześniewska, prezeska Radia Kolor
2015-09-29

Fakty nie mają znaczenia, znaczenie ma to, co z nimi zrobimy - takie hasło przyświeca Alinie Strześniewskiej, prezesce Radia Kolor, bohaterce Śniadania z Liderką. Opowiedziała krótko historię swojego życia, emigracji do USA w 1981 roku, pracy najpierw jako sprzątaczka, a później już w agencjach mediowych w Nowym Orleanie, gdzie przeszła wszystkie szczeble kariery. Do Polski przyjechałam na chwilę, z powodów rodzinnych, chociaż wiedziałam - mówiła - że będę musiała zostać na przynajmniej kilka miesięcy. Wcale nie planowałam powrotu na stałe, dodała. Znalazła ogłoszenie, że Radio Kolor poszukuje dyrektora generalnego. Nie znałam takiej funkcji w mediach - przyznała się - ale i tak wygrałam z ponad 370 kandydatami. Radio ją wciągnęło i została w Polsce. Dzisiaj jest głównym udziałowcem Radia Kolor. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety w biznesie. Zarządzanie, innowacje, edukacja. Przyszłość
2015-09-25

Iwona Kozera, Fundatorka Fundacji Liderek Biznesu, Partner EY w Polsce, Dyrektor Grupy Rynków Finansowych Europa Centralną i Południową, 11 września uczestniczyła w debacie  "Kobiety w biznesie. Zarządzanie, innowacje, edukacja. Przyszłość" w ramach "INSEAD Global Day 2015" . Spotkanie odbyło się w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej. 

Czytaj więcej »
 
 
 
16. Śniadanie z Liderką w Poznaniu - Joanną Schmidt - Kanclerz Collegium da Vinci.
2015-09-15

Pierwsze po wakacjach „Spotkanie  z liderką”, które tym razem odbyło się w Poznaniu, rozpoczęła Katarzyna Twarowska, Prezeska Fundacji Liderek Biznesu. Przedstawiła zebranym bieżące działania Fundacji, jak również założenia programu mentoringowego, jako przykład dając jego obecną, warszawską edycję. Zapowiedziała też na marzec 2016 r. rozpoczęcie bliźniaczego programu w Poznaniu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Debata
2015-09-08

Fundacja Liderek Biznesu wraz z Klubem Polska 2025+, działającym pod patronatem Związku Banków Polskich, oraz Programem Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, zorganizowała debatę „Sukcesja w polskich przedsiębiorstwach”.

Spotkanie odbyło się 3 września w Domu Bankowca w Warszawie.

Jako pierwsza wystąpiła Katarzyna Twarowska, prezeska Fundacji Liderek Biznesu, CEO Profilabu oraz dyrektorka w Dziale Audytu EY, Lider Rynku Nieruchomości w Dziale Audytu w regionie Europy Centralnej i Południowej. Zaprezentowała badania dotyczące sukcesji w firmach rodzinnych na świecie i w Polsce. Wynika z nich, że w około 30 % firm rodzinnych na świecie sukcesja przeprowadzana jest z powodzeniem. W Polsce jest to tylko około 10 % firm. Jeśli nic się nie zmieni, za 10 lat 90 % firm działających obecnie w naszym kraju albo zniknie z rynku, albo zostanie przejętych, na przykład przez konkurencję. Katarzyna Twarowska mówiła również o tym, co należy zrobić, aby firma odniosła sukces, podkreślając, jak ważne do osiągnięcia powodzenia jest uwzględnienie udziału kobiet na najwyższych stanowiskach.

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu zaangażowała się w EY Women3. The power of three.
2015-09-04

Według raportu "Global Gender Gap", przygotowywanego przez Światowe Forum Ekonomiczne, w 2014 roku osiągnięcie równości płci mogło nastąpić po 80 latach. Okazuje się, że w ciągu tylko jednego roku, 2015, kobiety straciły prawie 30 lat w drodze do równości. Tak więc 80 lat wydłużyło się już do 118 lat!

Czytaj więcej »
 
 
 
Iwona Kozera i Katarzyna Twarowska, Ambasadorkami Równości w Biznesie
2015-09-01

RÓWNOŚĆ W BIZNESIE – TO SIĘ OPŁACA!  KAMPANIA PROMOCYJNA MINISTERSTWA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ NA RZECZ AWANSÓW KOBIET

 

W jaki sposób poprawić sytuację kobiet w dostępie do pełnienia funkcji decyzyjnych w polskich firmach i instytucjach? Co zrobić, by raz na zawsze zlikwidować niewidzialne bariery, które utrudniają kobietom udział w procesie podejmowania decyzji ekonomicznych? Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozpoczyna kampanię promocyjną projektu "Równość w biznesie". Fundacja Liderek Biznesu jest jej częścią, poprzez dołączenie do grona Ambasadorów Równości w Biznesie.

Czytaj więcej »
 
 
 
Iwona Kozera i Katarzyna Twarowska, otrzymały prestiżową nagrodę
2015-08-12

Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu oraz Katarzyna Twarowska, prezeska Fundacji, zostały nagrodzone przez Międzynarodową Koalicję na Rzecz Kobiet (The International Alliance for Women) nagrodą "2015 TIAW World of Difference 100 Award" w kategorii organizacji pozarządowych.

TIAW jest globalną organizacją zajmującą się ekonomicznym równouprawnieniem kobiet, a także rozwojem "she-economy" czyli wspieraniem i promowaniem kobiet w biznesie. W skład TIAW wchodzą wiodące organizacje kobiece z całego świata, skupiające kobiety zajmujące najwyższe stanowiska w firmach, właścicielki przedsiębiorstw czy profesjonalistki w swoich dziedzinach. 

Iwona Kozera oraz Katarzyna Twarowska zostały nagrodzone za ich wyjątkową działalność na rzecz ekonomicznego równouprawnienia kobiet w Polsce. Ich kandydatury zgłosiła Christina Vicini, twórczyni "Global Board Ready Women" - globalnej listy kobiet mających pełne kwalifikacje do zajmowania najwyższych stanowisk w biznesie.  

Czytaj więcej »
 
 
 
15. Śniadanie z Liderką - Ewa Voelkel-Krokowicz - Prezes Concordia Design. Otwarcie oddziału Fundacji w Poznaniu.
2015-07-15

Otwarcie oddziału Fundacji w Poznaniu

15 czerwca 2015 r. Fundacja otworzyła swój pierwszy oddział - w Poznaniu.

Cieszę się, że możemy mieć swój pierwszy, pozawarszawski oddział właśnie w Poznaniu, powiedziała Iwona Kozera, Fundatorka oraz Partner EY, Lider Grupy Rynków Finansowych w Regionie Europy Centralnej i Południowej, mieście przedsiębiorczych i aktywnie działających kobiet.

Pracami Fundacji w Poznaniu kierować będą: Joanna Schmidt, Kanclerz Collegium Da Vinci, Anna Towcik, Dyrektor Finansowa Saint Gobain, oraz Monika Pietrzak, Menedżer w firmie Kinnarps.

Katarzyna Twarowska, prezes Fundacji Liderek Biznesu oraz Dyrektor Zarządzająca ProfiLab przedstawiła zaproszonym gościom najważniejsze cele i aktywności Fundacji. Naszą misją jest budowanie partnerstwa w biznesie, mówiła, dzielenie się doświadczeniem oraz rozwój kompetencji przywódczych kobiet - powiedziała.

Czytaj więcej »
 
 
 
14. Śniadanie z Liderką - Monika Rajska Wolińska - Partner Zarządzający Colliers International
2015-06-09

Zmiana otoczenia była głównym tematem ostatniego przed wakacjami spotkania z liderką – Moniką Rajską–Wolińską, Partnerem Zarządzającym Colliers International. Swoje gościnne progi otworzyło przed nami nowe biuro Colliersa w Warszawie, zaaranżowane w wyjątkowo nowoczesny sposób. Ta zmiana i przygotowanie do niej zespołu trwała prawie rok, mówiła Monika Rajska-Wolińska. Większość wprowadzonych rozwiązań to pomysły naszych pracowników, w końcu spędzają w pracy większość swojego czasu, więc jest to ich drugi, a może wręcz pierwszy dom – dodała.

Podkreślała, że żadnej zmiany nie daje się przeprowadzić bez odpowiedniej komunikacji. W dodatku dostosowanej do poszczególnych grup czy osób. Mężczyznom na przykład trzeba pokazać konkretne zyski, mówiła. Jako kobiety mamy większy od nich poziom empatii i upór – wykorzystujmy to, dodała.

Czytaj więcej »
 
 
 
13. Śniadanie z Liderką - Pani Ewa Paga - Prezes Zarządu Fundacji im. Lesława A. Pagi
2015-05-12

Razem z Ewą Pagą, założycielką i prezesem Fundacji im. Lesława A. Pagi, podczas Śniadania z Liderką, dyskutowano o tym, jak stawiać czoła wyzwaniom i jednoczyć ludzi wokół wspólnej idei. Fundacja Lesława A. Pagi działa na polskim rynku kapitałowym realizując projekty szkoleniowo-edukacyjne dla studentów oraz absolwentów uczelni wyższych w Polsce, a także dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Powstała po śmierci Lesława A. Pagi, twórcy i pierwszego prezesa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Na początku fundacja miała przyznawać jedną nagrodę i jedno stypendium, ale...

Czytaj więcej »
 
 
 
12. Śniadanie z Liderką - Iwona Kossmann, właścicielka marki Kossmann Fashion
2015-04-09

Bohaterką kwietniowego Śniadania z Liderką była Iwona Kossman, właścicielka marki Kossmann Fashion. Zanim założyła własną firmę przez wiele lat pracowała w dużych korporacjach – była m.in.: prezesem zarządu Bonnier Business Polska, Deni Cler oraz członkiem zarządu Telekomunikacji Polskiej. Kossmann Fashion to firma oferująca biznesowe ubrania dla aktywnych i przedsiębiorczych kobiet. Ale wcale nie dyskutowano o modzie. Historia kariery zawodowej Iwony Kossmann była przyczynkiem do rozmowy o tym, co daje korporacja, a co daje prowadzenie własnego biznesu. Korporacja to miejsce, które daje poczucie stabilności, pewne wpływy finansowe – mówiła Kossmann. To także miejsce, w którym...

Czytaj więcej »
 
 
 
Mentoring to styl bycia
2015-04-07

Rozmowa z Lis Merrick, Coach of the Year 2012 w Wielkiej Brytanii. Lis jest superwizorem w Edycji 2015 Programu Mentoringowego.

Kim jest mentor?

Ludzie mentorują, czyli przekazują swoją wiedzę, wspierają innych niemal przez cały czas. Dzieci są mentorowane przez krewnych, nauczycieli, studenci przez wykładowców na uniwersytecie. Z kolei mentoring w organizacjach polega właśnie na naśladowaniu dobrego, nieformalnego mentorowania.

Czytaj więcej »
 
 
 
11. Śniadanie z Liderką - Danuta Dąbrowska, VP Finance & Administration, Pandora Jewelry CEE & ME
2015-03-18

Kolejne spotkanie z liderką, tym razem z Danutą Dąbrowską, VP Finance & Administration, Pandora Jewelry CEE & ME oraz członkiem Rady Nadzorczej BZ WBK S.A., dotyczyło przede wszystkim zarządzania różnorodnością, w tym różnicami kulturowymi. Pandora, to firma działająca na wielu rynkach, w związku z tym Dąbrowska opowiadała, jak się prowadzi biznesy w Rosji, Niemczech oraz w Turcji. Jej zdaniem najbliższy polskiej mentalności jest rynek turecki.

Zaprezentowała też narzędzie, z którego sama korzysta, pozwalające na...

Czytaj więcej »
 
 
 
Konferencja RÓŻNORODNOŚĆ W BIZNESIE
2015-03-03

Konferencja "Różnorodność w biznesie" organizowana 3 marca 2015 r. przez Fundację wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych była częścią światowych uroczystości "Ring the Bell for Gender Equality". Patronami konferencji było Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Pracy i Polityki Społecznej.

Konferencja rozpoczęła się więc od uderzenia w giełdowy dzwon przez Ambasadora Szwecji Staffana Herrströma, Pełnomocnika ds. Równego Traktowania prof. Małgorzatę Fuszarę, Prezesa GPW Pawła Tamborskiego, Dyrektor Zarządzającą Morgan Stanley Alicję Kornasiewicz, Prezes Fundacji Liderek Biznesu Katarzynę Twarowską oraz Przedstawiciela UN Global Compact w Polsce Kamila Wyszkowskiego

Głównym celem konferencji było przedstawienie wyników badania "Kobiety we władzach spółek giełdowych. Dlaczego nie ma zmiany?" opublikowanego przez Fundację. Katarzyna Twarowska prezentując raport stwierdziła, że...

Czytaj więcej »
 
 
 
Debata SUKCESJA W ORGANIZACJACH
2015-02-25

Razem ze Związkiem Banków Polskich Fundacja Liderek Biznesu zorganizowała debatę "Sukcesja w organizacjach. Formalno-prawne, organizacyjne i merytoryczne uwarunkowania". Urszula Wiśniewska, z Programu Związku Banków Polskich - Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, przedstawiła podstawowe informacje dotyczące problemu sukcesji. Właściciele 70% firm rodzinnych w Polsce deklarują, że są na etapie myślenia o sukcesji i rozważania, co dalej, ale nie podejmują żadnych działań. Na świecie w ok. 30% takich firm sukcesja jest przeprowadzana z powodzeniem. W Polsce tylko w 10% następcy przejmują biznes rodzinny i dalej..

Czytaj więcej »
 
 
 
10. Śniadanie z Liderką - Dina Pyron, Partner EY and Global & EMEIA Director of Human Capital
2015-02-11

Pozytywny wpływ kobiet na rozwój przedsiębiorstw był tematem przewodnim spotkania z Diną Pyron,  Partnerem EY oraz Global & EMEIA Director of Human Capital. Celem spotkania, które odbyło się 11 lutego w Hotelu Westin, było omówienie Raportu "Women. Fast Forward. The time for gender parity is now" przygotowanego przez firmę EY. Raport opisuje badanie przeprowadzone przez EY wśród 400 największych firm na świecie. 65% respondentów jest przekonanych, że...

Czytaj więcej »
 
 
 
9. Śniadanie z Liderką - Marta Kowalska-Marrodán, Partner Zarządzający, Egon Zehnder Central & Eastern Europe
2015-02-10

Bohaterką pierwszego w tym roku Śniadania z Liderką była Marta Kowalska-Marrodán, Partner Zarządzający Egon Zehnder w Europie Centralnej i Wschodniej. Tematem była rola kobiet we władzach spółek, a także poszukiwanie i utrzymywanie talentów w organizacji. Pozycja kobiet w biznesie zmieniła się w ciągu ostatnich 5 lat, mówiła, ale nadal główną przeszkodą we wprowadzeniu różnorodności na wszystkich szczeblach organizacji są...

Czytaj więcej »
 
 
 
8. Śniadanie z Liderką - Iwona Kozera, fundatorka Fundacji Liderek Biznesu
2014-12-12

Ostatnie tegoroczne Śniadanie z Liderką to spotkanie z założycielką Fundacji Liderek Biznesu Iwoną Kozerą, Partnerem EY i Liderem Grupy Rynków Finansowych w Regionie Europy Centralnej i Południowej. Iwona opowiadała swoją historię zawodową oraz historię powstania Fundacji. Przez wiele lat w ogóle nie dostrzegałam problemu, mówiła. Dopiero młode menedżerki otworzyły mi oczy. Okazało się, że w EY pracę zaczyna więcej kobiet niż mężczyzn, ale na wyższych stanowiskach te proporcje ulegają zmianie, opowiadała. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Konferencja KOBIETY W ZARZĄDACH - Wyzwania i perspektywy
2014-11-25

25 listopada 2014 r. odbyła się konferencja "Kobiety w zarządach - wyzwania i perspektywy". Gośćmi honorowymi byli: Paweł Tamborski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Małgorzata Marcińska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Cristina Vicini z The International Alliance for Women.

W panelu dyskusyjnym udział wzięli: Alicja Kornasiewicz, Dyrektor Zarządzająca Morgan Stanley, Andrzej Maciejewski Partner Zarządzający Spencer Stuart, Angelina Anna Sarota, Wiceprezes Zarządu PGE EJ1 oraz Anna Striżyk, Wiceprezes Zarządu ZE PAK.

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych zmieni Kodeks Dobrych Praktyk i wprowadzi zasadę "Zastosuj lub wytłumacz" obejmującą udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych spółek publicznych - taką deklarację złożył publicznie Paweł Tamborski, prezes GPW. Ponadto GPW reaktywuje Respect Index...

Czytaj więcej »
 
 
 
7. Śniadanie z Liderką - Katarzyna Kacperczyk, podsekretarz stanu w MSZ
2014-11-17

Katarzyna Kacperczyk, wiceminister spraw zagranicznych, była gościem Fundacji Liderek Biznesu w ramach cyklu Spotkań z Liderką. Podczas spotkania opowiedziała zgromadzonym gościom o swojej drodze zawodowej,  zaprezentowała plan najbliższych wydarzeń oraz zachęcała do aktywnego kontaktu i współpracy z Ministerstwem.

Gość Fundacji zajmuje się przede wszystkim dyplomacją ekonomiczną, czyli promowaniem polskich firm zagranicą. To przełomowy moment, mówiła, kryzys na Wschodzie, kryzys w państwach Unii Europejskiej, wymuszają szukanie nowych rynków. To także ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców.

Czytaj więcej »
 
 
 
6. Śniadanie z Liderką - Agnieszka Popko, Członek Zarządu, ECE Projektmanagement
2014-10-21

Październikowe Śniadanie z Liderką to śniadanie z Agnieszką Popko, Dyrektorem Zarządzającym i Członkiem Zarządu ECE Projektmanagament Polska. Opowiadała o procesie przemiany menedżera w lidera. Po pierwsze, mówiła, otoczenie zawsze szuka pozamerytorycznych powodów awansu kobiety. Można z tym walczyć tylko w jeden sposób - przejrzystością podejmowanych...

Czytaj więcej »
 
 
 
5. Śniadanie z Liderką - Beata Osiecka, Prezes Zarządu, Kinnarps
2014-09-18

Gospodynią wrześniowego Spotkania z Liderką była Beata Osiecka, Prezes Zarządu Kinnarps Polska oraz Członek Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Rozmawialiśmy o nowoczesnej przestrzeni w pracy: jak zmieniają się nasze potrzeby oraz nawyki w biurach i jak w konsekwencji zmienia się definicja przestrzeni biurowej jako środowiska pracy.

Katarzyna Twarowska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu oraz Dyrektor w dziale audytu w EY i Lider na Rynku Nieruchomości na Europę Centralną i Południowo - Wschodnią, postawiła pytanie "Kim jest współczesny lider zmiany". Beata Osiecka nie miała wątpliwości, że jest to osoba, która nie tylko przeprowadza organizacje przez zmiany, ale sama...

Czytaj więcej »
 
 
 
Prof. David Clutterbuck - guru europejskiej szkoły mentoringu w Polsce
2014-09-10

Na zaproszenie Fundacji Liderek Biznesu przyjechał do Warszawy prof. David Clutterbuck, jeden z najbardziej znanych europejskich twórców współczesnego mentoringu. Autor ponad 50 książek i współzałożyciel European Coaching and Mentoring Council. 

David Clutterbuck spotkał się z Mentorkami, działającymi w ramach Programu Mentoringowego Fundacji. Rozmowa, mająca charakter sesji superwizyjnej dla Mentorek, dotyczyła codziennych problemów mentoringu - skąd Mentorki mają wiedzieć, że spotkania są owocne dla nich samych oraz dla Mentees, jakie należy stawiać im wyzwania, czy kobiety są lepszymi czy gorszymi mentorami od mężczyzn. Zdaniem prof. Clutterbuck'a mężczyźni-mentorzy koncentrują się przede wszystkim na...

Czytaj więcej »
 
 
 
Letnie Spotkanie Liderek i Liderów
2014-06-12

Tym razem spotkaliśmy się po to, by poznać i przedyskutować wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Liderek Biznesu "Partnerstwo w biznesie 2014".

Wyniki zaprezentowała Katarzyna Twarowska - Prezes Fundacji oraz Dyrektor w dziale audytu w EY i Real Estate Assurance Leader na Europę Centralną i Południową, a skomentowała je dr Katarzyna Staszyńska z Katedry Nauk Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Okazało się, że praktycznie 2/3 organizacji w Polsce nie ma żadnych regulacji dotyczących równości płci na stanowiskach kierowniczych. Tymczasem ponad 70% kobiet wyraźnie deklaruje, że chce zostać liderem, dla 88% rozwój zawodowy jest bardzo ważny, a 76% realizuje swoją karierę zawodową... 

Czytaj więcej »
 
 
 
2. Śniadanie z Liderką - Krystyna Boczkowska, Prezes Zarzadu, Robert BOSCH
2014-04-02

Drugie śniadanie z cyklu Spotkań z Liderką odbyło się 3 kwietnia 2014 roku w polskim oddziale korporacji Bosch. Członkinie i entuzjastki Fundacji Liderek Biznesu zaprosiła prezes zarządu firmy Krystyna Boczkowska, jedna z najbardziej wpływowych kobiet polskiego biznesu. Powołując się na przykłady w swojej karierze Pani Krystyna podpowiadała uczestniczkom spotkania, jak przetrwać w męskim świecie biznesu budując partnerstwo i nie tracąc swojej kobiecości. Opowiedziała, jak przebiegała jej transformacja i droga do sukcesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
1. Śniadanie z Liderką - Barbara Sissons, Członek Zarządu, Totalizator Sportowy
2014-03-06

6. marca 2014 odbyło się pierwsze śniadanie z cyklu Spotkań z Liderką, od marca regularnie obecnych w programie Fundacji Liderek Biznesu. Jego bohaterką i jednocześnie gospodynią była Barbara Sissons, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego odpowiedzialny za finanse. członek honorowy Fundacji Liderek Biznesu, która opowiedziała o swoich doświadczeniach zawodowych w drodze na szczyt. Doradziła, jak nie tracić rozpędu w karierze i dyskontować osiągnięcia. Barbara Sissons zaprosiła gości do dyskusji na temat: czym jest sukces dla współczesnych kobiet biznesu i jak każda z nich go rozumie.

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobieta CEO
2014-01-22

22. stycznia 2014 w Hotel Bristolu w Warszawie odbyła się konferencja pt. Kobieta CEO, inaugurująca cykl spotkań dla kobiet biznesu.

Była to pierwsza otwarta konferencja Fundacji Liderek Biznesu (FLB), na której jej fundator - Iwona Kozera, zaprezentowała program organizacji. Składa się on z trzech filarów. Pierwszy z nich pt. "Kobiety do zarządów" obejmuje cykl szkoleń i warsztatów, przygotowujących kobiety do pełnienia ról na najwyższych stanowiskach kierowniczych. Drugi - zatytułowany "Kobieta Menadżer" będzie pomocny dla pań pragnących budować świadomie swoją ścieżkę kariery. Z kolei cykl „Młode Talenty” powstał w celu wsparcia drogi zawodowej młodego pokolenia kobiet w Polsce.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztaty biznesowe
2013-10-03

3 października 2013 roku w Warszawie z inicjatywy kilku aktywnych liderek biznesu odbyły się warsztaty dla kobiet poszukujących nowych wyzwań w swojej karierze zawodowej, a także będących na początku drogi biznesowej.

Swoją wiedzą, energią i doświadczeniem z uczestniczkami warsztatów dzieliły się: Katarzyna Twarowska (EY), Magda Hajduk - Naklicka (Aromeda), Beata Osiecka (Kinnarps), Jolanta Lewicka (Li Parie), Aneta Błażejewska - Gaczyńska (EY).

Czytaj więcej »