X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Mentoring technologiczny w dobie AI - podcast ICAN Institute, rozmowa z Moniką Jezierską
2024-04-08

W ostatnim czasie dużo się mówi o nowych technologiach, cyfryzacji oraz sztucznej inteligencji, która stale ewoluuje i uczy się jak jeszcze mocniej wspierać nas w codziennej działalności. Często o AI mówi się w kategoriach zerojedynkowych, szans i zagrożeń.

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety w zarządach spółek giełdowych - podcast Skrzydlaty HR, rozmowa z Iwoną Kozerą
2024-03-15

Jak wynika z raport Fundacji Liderek Biznesu „Kobiety w spółkach giełdowych” tempo wzrostu udziału kobiet w radach nadzorczych i zarządach, nie tylko jest powolne, ale nawet spada. Zaledwie 10,2% kobiet zasiada w zarządach spółek giełdowych w Polsce. Dla porównania, we Francji wskaźnik ten sięga 45%.

Czytaj więcej »
 
 
 
To mężczyźni muszą dostrzec, jaki potencjał drzemie w kobietach - wywiad z Iwoną Kozerą
2024-03-11

Według niedawnego raportu Fundacji Liderek Biznesu, kobiety stanowiły pod koniec 2022 r. zaledwie 15,5 proc. władz spółek notowanych na GPW, przy niespełna 11 proc. udziale w zarządach. W porównaniu do raportu z 2017 roku nie widać wyraźnej zmiany na lepsze, chociaż większość badań i analiz pokazuje, że różnorodność we władzach firm, w tym bardziej wyrównany skład pod względem płci przynosi korzyści biznesowe. Czy więc spółki a zwłaszcza inwestorzy nie działają logicznie, albo nie znają tych badań?

Czytaj więcej »
 
 
 
Capital24 o Raporcie FLB - "15,5% ? tyle wyniósł udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych"
2023-12-06

"15,5% – tyle wyniósł udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych spółek notowanych na GPW w Warszawie pod koniec 2022 r., co oznacza spadek o 0,7 p.p. w porównaniu z rokiem poprzednim.  A wydzielając spółki z WIG20, raport ukazuje, że choć udział kobiet w zarządach wyniósł 14,1%, a w radach nadzorczych 23,5%, to tempo zmian nadal utrzymuje się na niskim poziomie, wzrastając zaledwie o 5,6 p.p. od 2017 r. Tym samym, przed zarządzającymi spółkami publicznymi w Polsce jeszcze wiele do zrobienia, aby przynajmniej dogonić średnią unijną."

 
Czytaj więcej »
 
 
 
Forsal.pl o Raporcie FLB - "Kobietom na rynku pracy brakuje odwagi? Można to? zmierzyć"
2023-12-01

"Pod koniec 2022 roku kobiety stanowiły zaledwie 15,5 proc. członków zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych w Polsce. To o 0,7 punktów procentowych mniej niż rok wcześniej. Między innymi po to, by podnieść ten odsetek, Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów (GFKM) bada kobiecą odwagę i wspiera kobiety w jej budowaniu."

Czytaj więcej »
 
 
 
Rzeczpospolita o Raporcie FLB - "Trzeba doceniać potencjał kobiet"
2023-11-21
"Zarówno zmiany demograficzne, jak też kolejne regulacje UE wymuszą większą równowagę płci na rynku pracy."
 
 
Czytaj więcej »
 
 
 
PAP o Raporcie FLB - "Raport: W 2022 r spadł udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych spółek GPW"
2023-11-20

"Pod koniec 2022 r kobiety stanowiły 15,5 proc. członków zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych w Polsce. Ich udział w tych gremiach spadł o 0,7 punktów proc. w porównaniu z 2021 r. - wynika z raportu Uniwersytetu SWPS "Kobiety w spółkach giełdowych. Indeks Fundacji Liderek Biznesu.""

Czytaj więcej »
 
 
 
Rzeczpospolita o Raporcie FLB - "Ekspertki radzą, jak przebijać szklane sufity"
2023-11-13
"Gdy nie wystarcza presja regulacji czy inwestorów, o różnorodność płci we władzach firm mogą i powinny zadbać same kobiety."
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Bankier.pl o Raporcie FLB - "Spadł udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych spółek GPW. Jesteśmy poniżej europejskiej średniej"
2023-11-11

"Pod koniec 2022 r kobiety stanowiły 15,5 proc. członków zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych w Polsce. Ich udział w tych gremiach spadł o 0,7 punktów proc. w porównaniu z 2021 r. - wynika z raportu FLB "Kobiety w spółkach giełdowych. Indeks Fundacji Liderek Biznesu.""

Czytaj więcej »
 
 
 
Rzeczpospolita o Raporcie FLB - "Męskie rządy w spółkach giełdowych. Polska daleko do unijnej średniej"
2023-11-09

"Aż trzy czwarte spółek spoza największych indeksów GPW nie ma w zarządzie ani jednej kobiety, a prawie połowa nie ma ich też w radzie nadzorczej."

Czytaj więcej »
 
 
 
Forum Polskiej Gospodarki o Raporcie FLB - "Coraz mniej kobiet we władzach spółek giełdowych"
2023-11-08

"W 2022 roku kobiety stanowiły 15,5 proc. członków zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych w Polsce – wynika z raportu Uniwersytetu SWPS „Kobiety w spółkach giełdowych. Indeks Fundacji Liderek Biznesu”. To mniej niż rok wcześniej, gdy odsetek pań w zarządach spółek giełdowych w naszym kraju wynosił 16,2 proc." 

Czytaj więcej »
 
 
 
PolskieRadio24 o Raporcie FLB - "Rośnie znaczenie kobiet w radach nadzorczych i zarządach. Spółki z GPW są tego dowodem"
2023-11-07

"W grudniu 2022 r. spośród głównych indeksów najwięcej kobiet zasiadało we władzach spółek WIG20 stanowiły 14,1 proc. członków zarządu i 23,5 proc. rad nadzorczych. Aż 55 proc. spółek z WIG20 miało przynajmniej jedną kobietę w zarządzie. W badanym okresie firmy te zanotowały też największy wzrost udziału kobiet w organach nadzorczych – aż o 5,6 pp."

Czytaj więcej »
 
 
 
Krystyna Boczkowska nową członkinią zarządu Fundacji Liderek Biznesu
2021-05-12

Z radością witamy Krystynę Boczkowską, byłą prezes zarządu Robert Bosch i reprezentantkę Grupy Bosch w Polsce, jako nową członkinię zarządu Fundacji Liderek Biznesu.

Krystyna Boczkowska należy do grona najbardziej wpływowych i przedsiębiorczych kobiet w Polsce. Jest doświadczoną liderką, wielokrotnie nagradzaną tytułami Kobiety Roku, Menedżera Roku, osoby zasłużonej dla rozwoju rynku motoryzacyjnego w Polsce.

Czytaj więcej »
 
 
 
Zmiany w Zarządzie Fundacji Liderek Biznesu
2021-03-30

Agnieszka Maciejewska, dotychczasowa prezeska zarządu, która pełniła tę funkcję przez ostatnie 5 lat, ze względu na nowe obowiązki zawodowe, zrezygnowała ze stanowiska. Nową prezeską Fundacji Liderek Biznesu została Anna Sirocka.

7 kwietnia br. zapraszamy na specjalne wydanie webinaru z cyklu: #LiderkawZmianie, pt. „Różnorodność - napędowa siła biznesu. Perspektywa Anny Sirockiej, nowej Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, Partnera EY, Lidera Zespołu ds. MSSF" - spotkanie poprowadzi Agnieszka Maciejewska, 

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu dołączyła do grona partnerów projektu badawczego: Przywództwo w trybie COVID-19, prowadzonego przez Carrotspot i Uniwersytet SWPS
2021-03-18
Fundacja Liderek Biznesu dołączyła do grona partnerów projektu badawczego: „Przywództwo w trybie COVID-19”,
prowadzonego przez Carrotspot i Uniwersytet SWPS. Inicjatorem projektu jest Anna Streżyńska, CEO MC2 Innovations, pomysłodawcy platformy Carrotspot, a w skład zespołu projektowego wchodzą: Dr.hab., prof. SWPS Aleksandra Cisłak-Wójcik, Dr Dorota Wiśniewska-Juszczak, Arkadiusz Kamiński Carrotspot Lab Lead, Katarzyna Żukowska Carrotspot Lab Research Expert.
 
 
Projekt badawczy jest w całości poświęcony liderom i liderkom i temu, w jaki sposób radzą sobie w czasach pandemii. Przed jakimi stają wyzwaniami i jak funkcjonują w arcyzłożonym i zmiennym środowisku pracy. 
Czytaj więcej »
 
 
 
Iwona Kozera, Fundator, Fundacja Liderek Biznesu - Gościem audycji "Raport Gospodarczy" w Radio TOKFM - opowiada o VIII edycji największego w Polsce cross-biznesowego Programu Mentoringowego
2021-03-12
Iwona Kozera, Fundator, Fundacja Liderek Biznesu - była Gościem audycji "Raport Gospodarczy" - prowadzonej przez Macieja Głogowskiego w Radio TOK FM, które po raz kolejny zostało patronem medialnym największego w Polsce cross-biznesowego Programu Mentoringowego 2021.
 
W trakcie rozmowy Iwona Kozera przybliżyła słuchaczom szczegóły Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu i trwającej obecnie rekrutacji do VIII edycji. 
Czytaj więcej »
 
 
 
O największym w Polsce Programie Mentoringowy Fundacji Liderek Biznesu w Polskim Radio RDC w audycji Liberator
2021-03-09
Fundacja Liderek Biznesu gościła w Polskim Radio RDC, w audycji "Liberator" - prowadzonej przez Magdalenę Zalewska. Gośćmi audycji były: Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, Agnieszka Maruda-Sperczak, Opiekunka Merytoryczna Program Mentoringowego 2021, Agnieszka Sora, Mentor edycji 2020, Marta Krzewicka, Mentee edycji 2020.
 
Jak wspierać liderów podczas pandemii? Na czym polega samotność lidera? Dlaczego mentoring to tak skuteczne narzędzie? Co wyróżnia Program Mentoringowy Fundacji Liderek Biznesu? 
 
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Iwona Kozera, Fundator Fundacji LIderek Biznesu, wzięła udział w debacie "Liderki nowej normalności", ICAN Management Review
2020-12-17
Iwona Kozera, Fundator Fundacja Liderek Biznesu, Lider EY Konsulting w Polsce i Vice Partner Zarządzający EMEIA Konsulting wzięła udział w debacie "Liderki nowej normalności", zorganizowanej przez ICAN Management Review, 17 grudnia 2021 roku. 
 
Jeśli nie podejmiemy szybkich działań, pandemia COVID-19 może oznaczać krok wstecz dla równości płci na świecie. Z danych Międzynarodowej Organizacji Pracy wynika, że większość osób, które straciły pracę, to kobiety. Zaproszeni goście rozmawiali podczas debaty m.in.: Jak przeciwdziałać tym negatywnym zjawiskom? Co możemy zmienić?
Czytaj więcej »
 
 
 
Model Przywództwa Nowej Rzeczywistości - "Leading Women"
2020-12-07

Agnieszka Bilińska, trenerka i ekspertka w obszarze przywództwa, we współpracy z Fundacją Liderek Biznesu opracowała "Model przywództwa nowej rzeczywistości - Leading WOMEN". Model powstał na podstawie szerokich doświadczeń międzynarodowych związanych z globalną transformacją modelu przywództwa w erze "new normal" i na bazie ankiety przeprowadzonej wśród absolwentek programu Leading Women z lat 2017 - 2020 Absolwentki programu zostały w ankiecie poproszone o wskazanie kluczowych kompetencji przywódczych w nowej rzeczywistości, z jaką mierzymy się od marca 2020.  

Czytaj więcej »
 
 
 
Iwona Kozera, Fundatorka Fundacji Liderek Biznesu - awansowała w globalnych strukturach firmy EY - objęła stanowisko Deputy Managing Partner for EMEIA Consulting.
2020-07-10

Pragniemy serdecznie pogratulować Iwonie Kozerze, Fundatorce Fundacji Liderek Biznesu – awansu w globalnych strukturach firmy EY -  dołączenia do nowego kierownictwa regionu EMEIA Consulting i objęcia stanowiska Deputy Managing Partner for EMEIA Consulting.

W nowej roli Iwona będzie odpowiadać przede wszystkim za wsparcie procesu transformacji cyfrowej klientów EY, dzieląc się międzynarodowym doświadczeniem i wiedzą z zakresu projektów transformacji prowadzonych w różnych krajach na świecie.

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu jest partnerem kampanii społecznej #WOMANUPDATE!
2020-07-07

Fundacja Liderek Biznesu jest partnerem kampanii społecznej #WOMANUPDATE! Polecamy raport "Cyfrowy klucz do przyszłości zawodowej. Kobiety na rynku pracy w kontekście kryzysu gospodarczego".

7 mln Polaków pracuje w branżach narażonych na konsekwencje kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią. 3 mln tej grupy stanowią kobiety, dla których skutki gospodarczo-społeczne mogą być szczególnie dotkliwe. Kryzys uderzył w sektory silnie sfeminizowane – od usług, po edukację, opiekę i sektor zdrowotny. Do tego dochodzi również gwałtowna transformacja cyfrowa przedsiębiorstw, które już teraz szukają oszczędności, m.in. poprzez zastępowanie najbardziej powtarzalnych procesów pracą maszyn i algorytmów. Jakie zagrożenia dla pracujących kobiet niosą te zmiany? A jakie szanse i korzyści mogą one przynieść? 

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu wspiera inicjatywę - Firma Przyjazna Człowiekowi!
2020-07-06
Ruszył konkurs "Firma Przyjazna Rodzinie / Firma Przyjazna Człowiekowi". Instytut Humanites od 2010 roku zadaje pytanie: Czy zatrudniamy człowieka czy pracownika?
 
Fundacja Liderek Biznesu wspiera inicjatywę Humanites Institute #FirmaPrzyjaznaCzłowiekowi. Zapraszamy do udziału w konkursie, który jest szansą na pokazanie dobrych praktyk, godnych naśladowania zachowań i codziennych decyzji, które stawiają człowieka – pracownika na pierwszym miejscu, szczególnie w czasie, gdy biznes mierzy się z kryzysem, widmem zwolnień, redukcją etatów i wynagrodzeń. Bo wartości powinny być ważne nie tylko, gdy płyniemy z wiatrem. Zgłoszenia > tutaj <
Czytaj więcej »
 
 
 
O zmianach i możliwych skutkach kryzysu. Iwona Kozera gościem "Kwadransu z EKF"
2020-06-05

Iwona Kozera, Fundator Fundacji Liderek Biznesu, Partner Zarządzający EY w czasie „Kwadransu z EKF”  4 czerwca br. rozmawiała o zmianach i możliwych skutkach kryzysu.

Zgodnie z opinią Iwony Kozery recesja, która już dotknęła naszą gospodarkę negatywnie wpłynie na koszt ryzyka banków i odpisy. Ten proces będzie rozłożony w czasie i na koniec 2020 r. możemy nie zobaczyć pełnej skali tego zjawiska.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Iwona Kozera, była 7 kwietnia 2020 roku gościem programu Raport gospodarczy w radiu Tok FM
2020-04-07

Założycielka Fundacji, Iwona Kozera, była 7 kwietnia 2020 roku gościem programu Raport Gospodarczy w radiu Tok FM. Opowiadała o wpływie pandemii COVID-19 na rynek pracy, metody pracy, wyzwania, jakie praca zdalna stawia przed liderami, a także o naszym Programie Mentoringowym, który również przeniósł się ze świata realnego do wirtualnego.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Za 202 lata pozycja kobiet zrówna się z mężczyznami. Raport nie pozostawia złudzeń.
2019-06-12

Podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie Fundacja Liderek Biznesu (FLB)  zorganizowała panel dotyczący pozycji kobiet w polskim biznesie. Wprowadzeniem do dyskusji był raport : ”Kobiety w biznesie – marzenia a rzeczywistość”, który zaprezentowała prezes FLB - Agnieszka Maciejewska. Panel poprowadziła Iwona Kozera, założycielka FLB, zaś uczestnikami debaty byli: Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao S.A., Iwona Słomska , członek zarządu firmy KRUK S.A., Sławomir S. Sikora, prezes Banku Handlowego w Warszawie, Przemysław Gdański, prezes Banku BNP Paribas Bank Polska S.A.

 
Czytaj więcej »
 
 
 
Czy kobieta w biznesie musi być feministką? Wywiad Iwony Kozery dla Business Insider
2019-04-05

Iwona Kozera, założycielka Fundacji, opowiada w Business Insider o feminizmie, kobietach w biznesie, szklanym suficie oraz nierówności płac.

Staram się zrobić wszystko co możliwe, by doprowadzić do większego udziału kobiet na najwyższych stanowiskach w firmach, ale nie zastanawiam się czy to jest feminizm. Skupiam się na tym, jak osiągnąć cel, działam razem z mężczyznami, bo tylko wspólna praca może doprowadzić do jakościowej zmiany i większego udziału kobiet w grupach zarządzających, mówi w wywiadzie i dodaje, że Na świecie są już fundusze, które inwestują tylko w spółki ze zróżnicowanymi zarządami pod względem udziału kobiet. Co więcej, na obecnym, niesłychanie konkurencyjnym rynku, gdzie trwa walka o dobrych kandydatów, firmy zaczynają szukać sposobów na zwiększenie zaangażowania i kreatywności ludzi. A w zespołach zróżnicowanych pod względem płci, wieku czy kultury o wiele lepiej rozwija się talenty, zwiększa zaangażowanie oraz kreatywność.

Czytaj więcej »
 
 
 
Efektywna Współpraca
2019-01-07

"Praca z mentorem to korzystanie z doświadczeń osoby, która przeszła pewne etapy kariery zawodowej. Mentoring jest jednak czymś więcej niż dawaniem rad. Dobry mentor używa różnych technik, aby pomóc podopiecznemu wyznaczyć cele zawodowe, a potem wesprzeć w ich osiągnięciu." - powiedziała Iwona Kozera.

"Nasi mentorzy to profesjonaliści i płeć nie ma znaczenia. Zbadałyśmy natomiast cele, jakie stawiają sobie kobiety i mężczyźni, będący w roli osoby mentorowanej. Myślałyśmy, że stereotypy dotyczące płci mogą mieć znaczenie. Okazało się, że nie – obie płcie wskazują podobne obszary do rozwoju." - dodała Agnieszka Maciejewska.

Pełny tekst wywiadu z Iwoną Kozerą i Agnieszką Maciejewską o Programie Mentoringowym Fundacji Liderek Biznesu opublikowany przez HBRP można przeczytać poniżej:

Czytaj więcej »
 
 
 
Business needs women
2018-11-07
It is necessary for women and men to collaborate, says Iwona Kozera, EY Partner, Advisory Leader for Central, Eastern and Southeastern Europe & Central Asia, the founder of the Women’s Leadershipin BusinessFoundation.
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Biznes potrzebuje kobiet - wywiad Iwony Kozery dla Rzeczpospolitej
2018-08-24

Na obecnym niesłychanie konkurencyjnym rynku, gdzie trwa walka o dobrych kandydatów, firmy zaczynają szukać sposobów na zwiększenie zaangażowania i kreatywności ludzi. A w zespołach zróżnicowanych pod względem płci i, wieku czy mentalności o wiele lepiej się talenty, zwiększa zaangażowanie oraz kreatywności. Tutaj bardzo przydają się umiejętności komunikacyjne kobiet, ich dążenie do konsensusu. Trzeba więc stale przypominać, że wejście kobiet do zarządów przynosi konkretna wartość i poprawia efektywność biznesu mierzoną konkretnymi wskaźnikami.

Czytaj więcej »
 
 
 
Płeć piękna w zarządzie to cenny nabytek, Parkiet
2018-03-08

Co najmniej 30-proc. udział kobiet w organach zarządzających przedsiębiorstw przekłada się na 6-proc. poprawę wyników finansowych. Jak wypadają spółki z GPW?

Czytaj więcej »
 
 
 
"Uwolnić potencjał" - Iwona Kozera w grudniowym wydaniu Harvard Business Polska
2018-01-10

Dążenie do równości płci w biznesie jest ekonomiczną koniecznością, przekonuje Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu i Partner EY. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Iwona Kozera oraz Mariola Raudo gośćmi "Raportu Gospodarczego" w Radiu TOK FM
2017-12-15

Gdzie tkwią przyczyny szklanego sufitu? Zapraszamy do audycji na temat wniosków z najnowszego raportu Fundacji Liderek Biznesu "Gdzie jest szklany sufit? Kobiety w zarządach i średniej kadrze zarządzającej".

Czytaj więcej »
 
 
 
Mniej równości płci w gospodarce, Rzeczpospolita
2017-11-07

W Europie Zachodniej 61 lat, w Europie Środkowo - Wschodniej i Azji Środkowej 128 lat, a na całym świecie około 100 lat - tyle czasu ma zająć pełne pokonanie nierówności płci przy obecnym tempie zmian - szacuje tegoroczny raport Global Gender Gap Index, w którym światowe Forum Ekonomiczne ocenia 144 państwa. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu gościem "Raportu Gospodarczego" w Radiu TOK FM
2017-06-12

Barbara Sissons, członek Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, była gościem Raportu Gospodarczego w Radiu TOK FM. Tematem rozmowy było postrzeganie kobiet w zarządach firm na podstawie wyników badania przeprowadzonego wspólnie z firmą Kantar Millword Brown. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Udział kobiet w zarządach spółek wynosi tylko 15 proc.
2017-06-08

Udział procentowy kobiet w zarządach spółek publicznych w Polsce od kilku lat jest na niezmienionym poziomie - wynosi niecałe 15 procent - wynika z raportu przygotowanego między innymi przez Fundację Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Wywiad z Iwoną Kozerą - "Coraz większa siła kobiecego zarządzania"
2017-03-09

Zestawienie publikowane, jak co roku, z okazji Dnia Kobiet, chce wyróżnić ambitne panie, które w trakcie kilkunastu (a niekiedy zaledwie kilku) lat kariery zawodowej osiągnęły już wysokie i wpływowe stanowiska w znanych firmach. Na tym nie koniec, bo tegoroczne wschodzące gwiazdy jeszcze większą rolę w polskim biznesie mogą odegrać w przyszłości.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Jak zwiększyć obecność kobiet w zarządach spółek? Forbes, 21 lipca
2016-07-22

W większości zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych zdecydowanie przeważają mężczyźni. Tymczasem istnieje wiele badań wskazujących na to, że rady nadzorcze, w których udział kobiet jest wyższy, w dłuższej perspektywie pracują lepiej. 

Jak zwiększyć obecność kobiet w zarządach spółek? - na to pytanie odpowiadają Iwona Kozera i Anna Sirocka z Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Panie na marginesie GPW, Forbes, 1 lipca
2016-07-01

We władzach spółek publicznych nadal przeważają mężczyźni - wynika z raportu Fundacji Liderek Biznesu przedstawionego podczas Europejskiego Kongresu Finansowego.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Równouprawnienie? Kobiety w zarządach spółek to wciąż rzadkość. "Rodzice muszą wspierać dziewczynki", artykuł Na Temat
2016-07-01

Łamanie szkodliwych stereotypów, utrwalanych przez setki lat, to proces trudny i wymagający zaangażowania. Nie ma chyba drugiego tak trwale zakorzenionego przekonania, jak to, że kobiety z racji samej tylko płci nie uzyskują pracy na takich samych warunkach, co mężczyźni - i nawet, jeśli wokół dostrzegamy coraz więcej pozytywnych przykładów zmian, statystyki są bezlitosne i wskazują, że panie wciąż uderzają w szklany sufit.

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety potrzebne w biznesie, Rzeczpospolita, 21 czerwca 2016
2016-06-21

Chcąc zwiększyć udział pań w zarządach i radach nadzorczych trzeba informować o potwierdzonych wieloma badaniami korzyściach z różnorodności we władzach spółek.

Czytaj więcej »
 
 
 
Dlaczego we władzach spółek powinny zasiadać kobiety?, Radio TOK FM
2016-06-17

Wywiad z Iwoną Kozerą o tym, dlaczego warto wspierać ideę różnorodności i jakie realne wartości przynosi spółkom obecność kobiet w zarządach.

Czytaj więcej »
 
 
 
Panie mają potencjał, ale nie mają stanowisk, Dziennik Gazeta Prawna, 16 czerwca 2016
2016-06-16

Udział kobiet we władzach spółek giełdowych w latach 2012 - 2015 niemal się nie zmienił. Według najnowszego raportu Fundacji Liderek Biznesu w zarządach spółek notowanych na rynku głównym GPW w 2015 r. było 12,5% kobiet w porównaniu z 11,43% w 2014.r

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiet na giełdzie jak na lekarstwo, Rzeczpospolita, 16 czerwca 2016
2016-06-16

Udział płci pięknej w zarządach i radach nadzorczych jest wciąż niski, choć systematycznie rośnie. Polska pod względem udziału kobiet we władzach spółek publicznych plasuje się na 15 miejscu w Uni Europejskiej według Raporu Fundacji Liderek Biznesu. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Artykuł Iwony Kozery w czerwcowym numerze "Personelu i Zarządzania"
2016-06-15

Obecnie w znacznej większości zarządów i rad nadzorczych zdecydowanie przeważają mężczyźni. Tymczasem jest wiele badań wskazujących na to, że rady nadzorcze, w których udział kobiet jest wyższy, w dłuższej perspektywie pracują lepiej.

Czytaj więcej »
 
 
 
Pań w zarządach przybywa powoli, Puls Biznesu, 15 czerwca 2016
2016-06-15

Z 6854 członków zarządów i rad nadzorczych giełdowych spółek w Polsce tylko 870 to kobiety. Przez cały rok przybyło 48 pań, wynika z publikowanego dziś raportu Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Raport: Kobiety we władzach spółek giełdowych, portal Inwestycje.pl ,15 czerwca 2016
2016-06-15

Z roku na rok wzrasta liczba kobiet we władzach spółek giełdowych wzrasta, ale nieznacznie. Jest mniejszy niż 5 procent w skali roku - wynika z przedstawionego podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie raportu Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Władze spółek giełdowych wciąż zdominowane przez mężczyzn. Sytuacja się jednak poprawia. Wyborcza.biz 15, czerwca 2016
2016-06-15

Raport Fundacji Liderek Biznesu pokazuje, że w zarządach i radach nadzorczych spółek giełdowych nadal zasiada więcej mężczyzn niż kobiet.

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety we władzach spółek giełdowych, Polskie Radio
2016-06-15

 

Wywiad z Iwoną Kozerą, fundatorką Fundacji Liderek Biznesu, z okazji publikacji Raportu "Kobiety we władzach spółek giełdowych. Czas na zmiany".

Czytaj więcej »
 
 
 
Coraz więcej kobiet we władzach spółek notowanych na GPW, Rzeczpospolita 14 czerwca 2016
2016-06-14

Wzrost udziału kobiet we władzach giełdowych spółek to głównie efekt ich większej reprezentacji w radach nadzorczych – wynika z raportu Fundacji Liderek Biznesu, do którego dotarła „Rzeczpospolita".
 

 
Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu w programie Nowy Dzień w Polsat News
2016-05-14

Iwona Kozera, Założycielka Fundacji Liderek Biznesu i Agnieszka Słomka-Gołębiowska, autorka raportu "Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce. Czas na zmiany" wzięły udział w programie Joanny Górskiej, Nowy Dzień w Polsat News.

Czytaj więcej »