X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
         
PL | EN
 
 
 
 
Za 202 lata pozycja kobiet zrówna się z mężczyznami. Raport nie pozostawia złudzeń.
2019-06-12

Podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie Fundacja Liderek Biznesu (FLB)  zorganizowała panel dotyczący pozycji kobiet w polskim biznesie. Wprowadzeniem do dyskusji był raport : ”Kobiety w biznesie – marzenia a rzeczywistość”, który zaprezentowała prezes FLB - Agnieszka Maciejewska. Panel poprowadziła Iwona Kozera, założycielka FLB, zaś uczestnikami debaty byli: Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao S.A., Iwona Słomska , członek zarządu firmy KRUK S.A., Sławomir S. Sikora, prezes Banku Handlowego w Warszawie, Przemysław Gdański, prezes Banku BNP Paribas Bank Polska S.A.

 
Czytaj więcej »
 
 
 
Czy kobieta w biznesie musi być feministką? Wywiad Iwony Kozery dla Business Insider
2019-04-05

Iwona Kozera, założycielka Fundacji, opowiada w Business Insider o feminizmie, kobietach w biznesie, szklanym suficie oraz nierówności płac.

Staram się zrobić wszystko co możliwe, by doprowadzić do większego udziału kobiet na najwyższych stanowiskach w firmach, ale nie zastanawiam się czy to jest feminizm. Skupiam się na tym, jak osiągnąć cel, działam razem z mężczyznami, bo tylko wspólna praca może doprowadzić do jakościowej zmiany i większego udziału kobiet w grupach zarządzających, mówi w wywiadzie i dodaje, że Na świecie są już fundusze, które inwestują tylko w spółki ze zróżnicowanymi zarządami pod względem udziału kobiet. Co więcej, na obecnym, niesłychanie konkurencyjnym rynku, gdzie trwa walka o dobrych kandydatów, firmy zaczynają szukać sposobów na zwiększenie zaangażowania i kreatywności ludzi. A w zespołach zróżnicowanych pod względem płci, wieku czy kultury o wiele lepiej rozwija się talenty, zwiększa zaangażowanie oraz kreatywność.

Czytaj więcej »
 
 
 
Efektywna Współpraca
2019-01-07

"Praca z mentorem to korzystanie z doświadczeń osoby, która przeszła pewne etapy kariery zawodowej. Mentoring jest jednak czymś więcej niż dawaniem rad. Dobry mentor używa różnych technik, aby pomóc podopiecznemu wyznaczyć cele zawodowe, a potem wesprzeć w ich osiągnięciu." - powiedziała Iwona Kozera.

"Nasi mentorzy to profesjonaliści i płeć nie ma znaczenia. Zbadałyśmy natomiast cele, jakie stawiają sobie kobiety i mężczyźni, będący w roli osoby mentorowanej. Myślałyśmy, że stereotypy dotyczące płci mogą mieć znaczenie. Okazało się, że nie – obie płcie wskazują podobne obszary do rozwoju." - dodała Agnieszka Maciejewska.

Pełny tekst wywiadu z Iwoną Kozerą i Agnieszką Maciejewską o Programie Mentoringowym Fundacji Liderek Biznesu opublikowany przez HBRP można przeczytać poniżej:

Czytaj więcej »
 
 
 
Business needs women
2018-11-07
It is necessary for women and men to collaborate, says Iwona Kozera, EY Partner, Advisory Leader for Central, Eastern and Southeastern Europe & Central Asia, the founder of the Women’s Leadershipin BusinessFoundation.
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Biznes potrzebuje kobiet - wywiad Iwony Kozery dla Rzeczpospolitej
2018-08-24

Na obecnym niesłychanie konkurencyjnym rynku, gdzie trwa walka o dobrych kandydatów, firmy zaczynają szukać sposobów na zwiększenie zaangażowania i kreatywności ludzi. A w zespołach zróżnicowanych pod względem płci i, wieku czy mentalności o wiele lepiej się talenty, zwiększa zaangażowanie oraz kreatywności. Tutaj bardzo przydają się umiejętności komunikacyjne kobiet, ich dążenie do konsensusu. Trzeba więc stale przypominać, że wejście kobiet do zarządów przynosi konkretna wartość i poprawia efektywność biznesu mierzoną konkretnymi wskaźnikami.

Czytaj więcej »
 
 
 
Płeć piękna w zarządzie to cenny nabytek, Parkiet
2018-03-08

Co najmniej 30-proc. udział kobiet w organach zarządzających przedsiębiorstw przekłada się na 6-proc. poprawę wyników finansowych. Jak wypadają spółki z GPW?

Czytaj więcej »
 
 
 
"Uwolnić potencjał" - Iwona Kozera w grudniowym wydaniu Harvard Business Polska
2018-01-10

Dążenie do równości płci w biznesie jest ekonomiczną koniecznością, przekonuje Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu i Partner EY. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Iwona Kozera oraz Mariola Raudo gośćmi "Raportu Gospodarczego" w Radiu TOK FM
2017-12-15

Gdzie tkwią przyczyny szklanego sufitu? Zapraszamy do audycji na temat wniosków z najnowszego raportu Fundacji Liderek Biznesu "Gdzie jest szklany sufit? Kobiety w zarządach i średniej kadrze zarządzającej".

Czytaj więcej »
 
 
 
Mniej równości płci w gospodarce, Rzeczpospolita
2017-11-07

W Europie Zachodniej 61 lat, w Europie Środkowo - Wschodniej i Azji Środkowej 128 lat, a na całym świecie około 100 lat - tyle czasu ma zająć pełne pokonanie nierówności płci przy obecnym tempie zmian - szacuje tegoroczny raport Global Gender Gap Index, w którym światowe Forum Ekonomiczne ocenia 144 państwa. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu gościem "Raportu Gospodarczego" w Radiu TOK FM
2017-06-12

Barbara Sissons, członek Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, była gościem Raportu Gospodarczego w Radiu TOK FM. Tematem rozmowy było postrzeganie kobiet w zarządach firm na podstawie wyników badania przeprowadzonego wspólnie z firmą Kantar Millword Brown. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Udział kobiet w zarządach spółek wynosi tylko 15 proc.
2017-06-08

Udział procentowy kobiet w zarządach spółek publicznych w Polsce od kilku lat jest na niezmienionym poziomie - wynosi niecałe 15 procent - wynika z raportu przygotowanego między innymi przez Fundację Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Wywiad z Iwoną Kozerą - "Coraz większa siła kobiecego zarządzania"
2017-03-09

Zestawienie publikowane, jak co roku, z okazji Dnia Kobiet, chce wyróżnić ambitne panie, które w trakcie kilkunastu (a niekiedy zaledwie kilku) lat kariery zawodowej osiągnęły już wysokie i wpływowe stanowiska w znanych firmach. Na tym nie koniec, bo tegoroczne wschodzące gwiazdy jeszcze większą rolę w polskim biznesie mogą odegrać w przyszłości.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Jak zwiększyć obecność kobiet w zarządach spółek? Forbes, 21 lipca
2016-07-22

W większości zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych zdecydowanie przeważają mężczyźni. Tymczasem istnieje wiele badań wskazujących na to, że rady nadzorcze, w których udział kobiet jest wyższy, w dłuższej perspektywie pracują lepiej. 

Jak zwiększyć obecność kobiet w zarządach spółek? - na to pytanie odpowiadają Iwona Kozera i Anna Sirocka z Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Panie na marginesie GPW, Forbes, 1 lipca
2016-07-01

We władzach spółek publicznych nadal przeważają mężczyźni - wynika z raportu Fundacji Liderek Biznesu przedstawionego podczas Europejskiego Kongresu Finansowego.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Równouprawnienie? Kobiety w zarządach spółek to wciąż rzadkość. "Rodzice muszą wspierać dziewczynki", artykuł Na Temat
2016-07-01

Łamanie szkodliwych stereotypów, utrwalanych przez setki lat, to proces trudny i wymagający zaangażowania. Nie ma chyba drugiego tak trwale zakorzenionego przekonania, jak to, że kobiety z racji samej tylko płci nie uzyskują pracy na takich samych warunkach, co mężczyźni - i nawet, jeśli wokół dostrzegamy coraz więcej pozytywnych przykładów zmian, statystyki są bezlitosne i wskazują, że panie wciąż uderzają w szklany sufit.

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety potrzebne w biznesie, Rzeczpospolita, 21 czerwca 2016
2016-06-21

Chcąc zwiększyć udział pań w zarządach i radach nadzorczych trzeba informować o potwierdzonych wieloma badaniami korzyściach z różnorodności we władzach spółek.

Czytaj więcej »
 
 
 
Dlaczego we władzach spółek powinny zasiadać kobiety?, Radio TOK FM
2016-06-17

Wywiad z Iwoną Kozerą o tym, dlaczego warto wspierać ideę różnorodności i jakie realne wartości przynosi spółkom obecność kobiet w zarządach.

Czytaj więcej »
 
 
 
Panie mają potencjał, ale nie mają stanowisk, Dziennik Gazeta Prawna, 16 czerwca 2016
2016-06-16

Udział kobiet we władzach spółek giełdowych w latach 2012 - 2015 niemal się nie zmienił. Według najnowszego raportu Fundacji Liderek Biznesu w zarządach spółek notowanych na rynku głównym GPW w 2015 r. było 12,5% kobiet w porównaniu z 11,43% w 2014.r

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiet na giełdzie jak na lekarstwo, Rzeczpospolita, 16 czerwca 2016
2016-06-16

Udział płci pięknej w zarządach i radach nadzorczych jest wciąż niski, choć systematycznie rośnie. Polska pod względem udziału kobiet we władzach spółek publicznych plasuje się na 15 miejscu w Uni Europejskiej według Raporu Fundacji Liderek Biznesu. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Artykuł Iwony Kozery w czerwcowym numerze "Personelu i Zarządzania"
2016-06-15

Obecnie w znacznej większości zarządów i rad nadzorczych zdecydowanie przeważają mężczyźni. Tymczasem jest wiele badań wskazujących na to, że rady nadzorcze, w których udział kobiet jest wyższy, w dłuższej perspektywie pracują lepiej.

Czytaj więcej »
 
 
 
Pań w zarządach przybywa powoli, Puls Biznesu, 15 czerwca 2016
2016-06-15

Z 6854 członków zarządów i rad nadzorczych giełdowych spółek w Polsce tylko 870 to kobiety. Przez cały rok przybyło 48 pań, wynika z publikowanego dziś raportu Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Raport: Kobiety we władzach spółek giełdowych, portal Inwestycje.pl ,15 czerwca 2016
2016-06-15

Z roku na rok wzrasta liczba kobiet we władzach spółek giełdowych wzrasta, ale nieznacznie. Jest mniejszy niż 5 procent w skali roku - wynika z przedstawionego podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie raportu Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Władze spółek giełdowych wciąż zdominowane przez mężczyzn. Sytuacja się jednak poprawia. Wyborcza.biz 15, czerwca 2016
2016-06-15

Raport Fundacji Liderek Biznesu pokazuje, że w zarządach i radach nadzorczych spółek giełdowych nadal zasiada więcej mężczyzn niż kobiet.

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety we władzach spółek giełdowych, Polskie Radio
2016-06-15

 

Wywiad z Iwoną Kozerą, fundatorką Fundacji Liderek Biznesu, z okazji publikacji Raportu "Kobiety we władzach spółek giełdowych. Czas na zmiany".

Czytaj więcej »
 
 
 
Coraz więcej kobiet we władzach spółek notowanych na GPW, Rzeczpospolita 14 czerwca 2016
2016-06-14

Wzrost udziału kobiet we władzach giełdowych spółek to głównie efekt ich większej reprezentacji w radach nadzorczych – wynika z raportu Fundacji Liderek Biznesu, do którego dotarła „Rzeczpospolita".
 

 
Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu w programie Nowy Dzień w Polsat News
2016-05-14

Iwona Kozera, Założycielka Fundacji Liderek Biznesu i Agnieszka Słomka-Gołębiowska, autorka raportu "Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce. Czas na zmiany" wzięły udział w programie Joanny Górskiej, Nowy Dzień w Polsat News.

Czytaj więcej »
 
 
 
 
 
 
 
Projekt: Borek Design
 
Realizacja: Internet Age