X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
         
PL | EN
 
 
 
 
Płeć piękna w zarządzie to cenny nabytek, Parkiet
2018-03-08

Co najmniej 30-proc. udział kobiet w organach zarządzających przedsiębiorstw przekłada się na 6-proc. poprawę wyników finansowych. Jak wypadają spółki z GPW?

Czytaj więcej »
 
 
 
"Uwolnić potencjał" - Iwona Kozera w grudniowym wydaniu Harvard Business Polska
2018-01-10

Dążenie do równości płci w biznesie jest ekonomiczną koniecznością, przekonuje Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu i Partner EY. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Iwona Kozera oraz Mariola Raudo gośćmi "Raportu Gospodarczego" w Radiu TOK FM
2017-12-15

Gdzie tkwią przyczyny szklanego sufitu? Zapraszamy do audycji na temat wniosków z najnowszego raportu Fundacji Liderek Biznesu "Gdzie jest szklany sufit? Kobiety w zarządach i średniej kadrze zarządzającej".

Czytaj więcej »
 
 
 
Mniej równości płci w gospodarce, Rzeczpospolita
2017-11-07

W Europie Zachodniej 61 lat, w Europie Środkowo - Wschodniej i Azji Środkowej 128 lat, a na całym świecie około 100 lat - tyle czasu ma zająć pełne pokonanie nierówności płci przy obecnym tempie zmian - szacuje tegoroczny raport Global Gender Gap Index, w którym światowe Forum Ekonomiczne ocenia 144 państwa. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu gościem "Raportu Gospodarczego" w Radiu TOK FM
2017-06-12

Barbara Sissons, członek Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, była gościem Raportu Gospodarczego w Radiu TOK FM. Tematem rozmowy było postrzeganie kobiet w zarządach firm na podstawie wyników badania przeprowadzonego wspólnie z firmą Kantar Millword Brown. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Udział kobiet w zarządach spółek wynosi tylko 15 proc.
2017-06-08

Udział procentowy kobiet w zarządach spółek publicznych w Polsce od kilku lat jest na niezmienionym poziomie - wynosi niecałe 15 procent - wynika z raportu przygotowanego między innymi przez Fundację Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Wywiad z Iwoną Kozerą - "Coraz większa siła kobiecego zarządzania"
2017-03-09

Zestawienie publikowane, jak co roku, z okazji Dnia Kobiet, chce wyróżnić ambitne panie, które w trakcie kilkunastu (a niekiedy zaledwie kilku) lat kariery zawodowej osiągnęły już wysokie i wpływowe stanowiska w znanych firmach. Na tym nie koniec, bo tegoroczne wschodzące gwiazdy jeszcze większą rolę w polskim biznesie mogą odegrać w przyszłości.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Jak zwiększyć obecność kobiet w zarządach spółek? Forbes, 21 lipca
2016-07-22

W większości zarządów i rad nadzorczych spółek giełdowych zdecydowanie przeważają mężczyźni. Tymczasem istnieje wiele badań wskazujących na to, że rady nadzorcze, w których udział kobiet jest wyższy, w dłuższej perspektywie pracują lepiej. 

Jak zwiększyć obecność kobiet w zarządach spółek? - na to pytanie odpowiadają Iwona Kozera i Anna Sirocka z Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Panie na marginesie GPW, Forbes, 1 lipca
2016-07-01

We władzach spółek publicznych nadal przeważają mężczyźni - wynika z raportu Fundacji Liderek Biznesu przedstawionego podczas Europejskiego Kongresu Finansowego.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Równouprawnienie? Kobiety w zarządach spółek to wciąż rzadkość. "Rodzice muszą wspierać dziewczynki", artykuł Na Temat
2016-07-01

Łamanie szkodliwych stereotypów, utrwalanych przez setki lat, to proces trudny i wymagający zaangażowania. Nie ma chyba drugiego tak trwale zakorzenionego przekonania, jak to, że kobiety z racji samej tylko płci nie uzyskują pracy na takich samych warunkach, co mężczyźni - i nawet, jeśli wokół dostrzegamy coraz więcej pozytywnych przykładów zmian, statystyki są bezlitosne i wskazują, że panie wciąż uderzają w szklany sufit.

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety potrzebne w biznesie, Rzeczpospolita, 21 czerwca 2016
2016-06-21

Chcąc zwiększyć udział pań w zarządach i radach nadzorczych trzeba informować o potwierdzonych wieloma badaniami korzyściach z różnorodności we władzach spółek.

Czytaj więcej »
 
 
 
Dlaczego we władzach spółek powinny zasiadać kobiety?, Radio TOK FM
2016-06-17

Wywiad z Iwoną Kozerą o tym, dlaczego warto wspierać ideę różnorodności i jakie realne wartości przynosi spółkom obecność kobiet w zarządach.

Czytaj więcej »
 
 
 
Panie mają potencjał, ale nie mają stanowisk, Dziennik Gazeta Prawna, 16 czerwca 2016
2016-06-16

Udział kobiet we władzach spółek giełdowych w latach 2012 - 2015 niemal się nie zmienił. Według najnowszego raportu Fundacji Liderek Biznesu w zarządach spółek notowanych na rynku głównym GPW w 2015 r. było 12,5% kobiet w porównaniu z 11,43% w 2014.r

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiet na giełdzie jak na lekarstwo, Rzeczpospolita, 16 czerwca 2016
2016-06-16

Udział płci pięknej w zarządach i radach nadzorczych jest wciąż niski, choć systematycznie rośnie. Polska pod względem udziału kobiet we władzach spółek publicznych plasuje się na 15 miejscu w Uni Europejskiej według Raporu Fundacji Liderek Biznesu. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Artykuł Iwony Kozery w czerwcowym numerze "Personelu i Zarządzania"
2016-06-15

Obecnie w znacznej większości zarządów i rad nadzorczych zdecydowanie przeważają mężczyźni. Tymczasem jest wiele badań wskazujących na to, że rady nadzorcze, w których udział kobiet jest wyższy, w dłuższej perspektywie pracują lepiej.

Czytaj więcej »
 
 
 
Pań w zarządach przybywa powoli, Puls Biznesu, 15 czerwca 2016
2016-06-15

Z 6854 członków zarządów i rad nadzorczych giełdowych spółek w Polsce tylko 870 to kobiety. Przez cały rok przybyło 48 pań, wynika z publikowanego dziś raportu Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Raport: Kobiety we władzach spółek giełdowych, portal Inwestycje.pl ,15 czerwca 2016
2016-06-15

Z roku na rok wzrasta liczba kobiet we władzach spółek giełdowych wzrasta, ale nieznacznie. Jest mniejszy niż 5 procent w skali roku - wynika z przedstawionego podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie raportu Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Władze spółek giełdowych wciąż zdominowane przez mężczyzn. Sytuacja się jednak poprawia. Wyborcza.biz 15, czerwca 2016
2016-06-15

Raport Fundacji Liderek Biznesu pokazuje, że w zarządach i radach nadzorczych spółek giełdowych nadal zasiada więcej mężczyzn niż kobiet.

Czytaj więcej »
 
 
 
Kobiety we władzach spółek giełdowych, Polskie Radio
2016-06-15

 

Wywiad z Iwoną Kozerą, fundatorką Fundacji Liderek Biznesu, z okazji publikacji Raportu "Kobiety we władzach spółek giełdowych. Czas na zmiany".

Czytaj więcej »
 
 
 
Coraz więcej kobiet we władzach spółek notowanych na GPW, Rzeczpospolita 14 czerwca 2016
2016-06-14

Wzrost udziału kobiet we władzach giełdowych spółek to głównie efekt ich większej reprezentacji w radach nadzorczych – wynika z raportu Fundacji Liderek Biznesu, do którego dotarła „Rzeczpospolita".
 

 
Czytaj więcej »
 
 
 
Fundacja Liderek Biznesu w programie Nowy Dzień w Polsat News
2016-05-14

Iwona Kozera, Założycielka Fundacji Liderek Biznesu i Agnieszka Słomka-Gołębiowska, autorka raportu "Kobiety we władzach spółek giełdowych w Polsce. Czas na zmiany" wzięły udział w programie Joanny Górskiej, Nowy Dzień w Polsat News.

Czytaj więcej »
 
 
 
 
 
 
 
Projekt: Borek Design
 
Realizacja: Internet Age