X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Śniadanie z Liderką - Małgorzatą Romaniuk - Wiceprezes Zarządu Banku BPH
2019-12-10
Grudniowym gościem „Śniadania z liderką” była Małgorzata Romaniuk, Wiceprezes Zarządu banku BPH. Spotkanie poprowadziła Krystyna Boczkowska, przez wiele lat Prezes firmy Bosch w Polsce. 
 
Połączenie ich doświadczenia zawodowego oraz zaangażowanie w sprawy związane ze wspieraniem rozwoju zawodowego kobiet były podstawą niezwykle ciekawej dyskusji i wymiany obserwacji na temat różnorodności w biznesie. 
Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką - Hanną Godlewską-Majakowską, profesor nauk ekonomicznych, profesor Szkoły Głównej Handlowej
2019-10-18
Bohaterką śniadania była Hanna Godlewska-Majkowska, profesor nauk ekonomicznych, prorektor Szkoły Głównej Handlowej. Spotkanie zdominował temat kobiecego przywództwa i konieczność ciągłego rozwoju. Dla prof. Majkowskiej-Godlewskiej rozwój to głęboka potrzeba, która definiuje jej sposób myślenia i działania. Kiedy została prorektorem uznała, że dotychczasowe doświadczenia związane z zarządzaniem zespołami badawczymi mogą być niewystarczające. Dlatego zdecydowała się na udział w Programie Mentoringowym naszej fundacji.
Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie "Śniadanie z Liderką", 12 lutego 2019 r.
2019-02-12

Na śniadaniu z liderką 12 lutego gościem była dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, profesor PAN. Spotkanie prowadziła Agnieszka Maciejewska, prezes Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką - Beatą Pawłowską, Dyrektor Zarządzającą Oriflame Polska
2018-09-21

Tym razem bohaterką cyklicznego spotkania „Śniadania z Liderką ” była Beata Pawłowska, Dyrektor Zarządzająca Oriflame Poland oraz od niedawna Dyrektor Regionu Europy Centralnej. Spotkanie odbyło się w siedzibie  firmy Oriflame, a moderatorką dyskusji była Agnieszka Maciejewska, Prezeska Fundacji Liderek Biznesu.

 

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką - Dr. Joviną Ang, Profesor w Business School, National University of Singapore
2018-05-25

Tym razem majowe spotkanie z cyklu „Śniadanie z Liderką” odbyło się 25 maja 2018 r. w sali Senatu w gmachu polskiej Uczelni Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Gościem specjalnym była Jovina Ang z National University of Singapore Business School, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie pracy dla firm z listy Fortune 500. Ponadto jest laureatką nagród m.in. Women Leadership Award czy Strategic Communication Management.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Magdaleną Skorupą - Dyrektor Bezpieczeństwa Informatycznego w Honeywell
2018-05-07

Spotkanie z cyklu „Śniadanie z Liderką” odbyło się 25 kwietnia w przestrzeni Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Tym razem specjalnym gościem była Magdalena Skorupa, Dyrektor Bezpieczeństwa Informatycznego w Honeywell, która już od 10 lat w tej firmie zajmuje się zagadnieniami cyberbezpieczeństwa.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Joanną Jaśkowiak-notariusz, żoną Prezydenta Poznania
2017-12-12

We wtorek 12 grudnia przed południem, w ramach cyklu „ Śniadanie z Liderką” odbyło się spotkanie z Gościem Specjalnym,Panią Joanną Jaśkowiak, żoną Prezydenta Miasta Poznania, prawniczką i przedsiębiorczynią. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Dominiką Bettman-Dyrektor ds. finansowych w Siemens Polska
2017-12-08

Bohaterką grudniowego śniadania z liderką była Dominika Bettman, prezes ds. finansowych w Siemens Polska. Rozmawiano między innymi o tym, że chcąc być liderem w nowoczesnych technologiach trzeba nie tylko zaakceptować gwałtowne zmiany technologiczne , ale także jak najszybciej się do nich dostosowywać i próbować nowych rozwiązań

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Kaliną Ben Sirą - Założycielką i Prezesem sieci klinik La Perla
2017-09-19

Bohaterką wrześniowego spotkania z cyklu „Śniadanie z Liderką ‘’ była założycielka i szefowa sieci klinik medycyny estetycznej „La Perla” Kalina Ben Sira. Pani Kalina opowiadała o tym , że od zawsze była wrażliwa na piękno i estetykę, a cechy te rozwinęły się dzięki studiom na wydziale historii sztuki. Po ukończeniu studiów podjęła jednak decyzję, że prowadzenie galerii nie jest jej wymarzoną drogą zawodową.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Dorotą Raczkiewicz-Prezes Zarządu Fundacji im. Anny Wierskiej DAR SZPIKU
2017-09-19

Bohaterką wrześniowego spotkania z cyklu „Śniadanie z Liderką ‘’ w Poznaniu była Dorota Raczkiewicz - Prezes Zarządu Fundacji im. Anny Wierskiej DAR SZPIKU, Szefowa Drużyny Szpiku. Dorota opowiedziała nam historię powstania fundacji i Drużyny oraz w jakich okolicznościach doszło do jej spotkania z Anną Wierską, której marzeniem pod koniec życia było stworzenie fundacji wspierającej osoby chore na białaczkę i promującą oddawanie szpiku oraz krwiodawstwo.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Ingą Eriksson Fogh Ambasador Szwecji w Polsce
2017-06-30

Bohaterką kolejnego śniadania z liderką była Inga Eriksson Fogh - Ambasador Szwecji w Polsce. Inga Eriksson Fogh opowiadała, że już w szkole średniej chciała zostać dyplomatą. Zanim jednak do tego doszło po studiach pracowała w bankowości, a karierę w dyplomacji zaczęła mając 47 lat. A teraz jest pierwszą kobietą na stanowisku Ambasadora Szwecji w Polsce.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Katarzyną Rzeźniczek
2017-05-10

Czy można założyć krawat do koszuli z krótkim rękawem? Kiedy kobieta siada do stołu, gdzie zostawia dużą torebkę a gdzie małą? Na przyjęciu zorganizowanym przez nas, małżeństwa sadzamy razem czy osobno? Czy kierowca lub abstynent wznosi toast alkoholem czy wodą? Na te i inne pytania odpowiedziała bohaterka Śniadania z Liderką : Katarzyna Rzeźniczek.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Małgorzatą O'Shaughnessy, dyrektor zarządzającą regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe
2017-04-26

Bohaterką kolejnego Śniadania z Liderką była Małgorzata O'Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe. Absolwentka wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa). Kontynuowała naukę w Londynie.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Barbarą Sołtysińska, założycielką i właścicielką IndaHash
2017-03-23

Bohaterką kolejnego Śniadania z Liderką była Barbara Sołtysińska, współzałożycielka LifeTube oraz założycielka IndaHash.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Agnieszką Sorą, Dyrektorem Zarządzającym GFK Polonia
2017-02-14

Bohaterką kolejnego śniadania z liderką była Agnieszka Sora, Dyrektor Zarządzająca  instytutu GFK Polonia, a także Sub Regional Manager Eastern Europe w Grupie GFK. Agnieszka Sora przedstawiła historię swojej 24-letniej kariery zawodowej.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką, dr Sylwią Spurek, zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania
2016-10-18

Bohaterką październikowego śniadania z liderką była dr Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania, doktor nauk prawnych, radczyni prawna i legislatorka. Dr Sylwia Spurek opowiedziała o swoim 17-letnim działaniu na rzecz praw obywatelskich. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką, Anią Kruk, Dyrektor Kreatywną marki ANIA KRUK w Poznaniu
2016-09-27

W poznańskim hotelu Puro spotkałyśmy się z Anią Kruk, założycielką i dyrektor kreatywną marki ANIA KRUK. „To marka stworzona przeze mnie i brata, dzieci Wojciecha Kruka, twórcy W.Kruk, najbardziej znanej marki jubilerskiej w Polsce” - mówiła Ania na wstępie, przedstawiając się.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Danutą Hübner, europarlamentarzystką i byłym Komisarzem UE
2016-09-21

Chyba nikogo nie dziwiło, że głównym tematem rozmowy była sytuacja w Unii Europejskiej. Danuta Hübner opowiadała o ryzyku dezintegracji Europy. Idea zjednoczonej Europy wciąż cieszy się ogromnym poparciem - ponad 70% Europejczyków chce Unii, mówiła przyznając, że sytuacja nie jest łatwa. Jej zdaniem podstawowym problemem jest kryzys przywództwa politycznego. Potrzebujemy charyzmatycznych liderów, polityków, którzy nie będą się bali wzięcia odpowiedzialności za kontynent. Podobnie - mówiła - powinni robić obywatele państw europejskich. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderkami - Jolantą Zwolińską i Małgorzatą Chełkowską, założycielkami Yonelle
2016-07-05

Ostatnie, już wakacyjne, Śniadanie z Liderką, odbyło się w warszawskiej Stacji Mercedes. Spotkałyśmy się z założycielkami firmy kosmetycznej Yonelle Jolantą Zwolińską oraz Małgorzatą Chełkowską.

Gościem była także gospodyni – Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor komunikacji w Mercedes-Benz Polska, która opowiedziała o projekcie „She is Mercedes”. Celem projektu jest zmiana komunikacji marketingowej, która w sektorze motoryzacyjnym jest skierowana do mężczyzn. Uczymy naszych doradców handlowych, mówiła Łabno-Falęcka, jak rozmawiać z kobietami.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką - Anną Wicha, Dyrekor Generalny firmy Adecco
2016-06-09
Bohaterką czerwcowego Śniadania z Liderką była Anna Wicha, Dyrektor Generalny firmy Adecco. Podczas spotkania szukałyśmy odpowiedzi na pytanie: „Kobieta – lider: Sport, rodzina i kariera – na ile frontów może grać kobieta?”
 
Nasza bohaterka rozpoczęła spotkanie od prezentacji krótkiego reportażu z wyjątkowego programu realizowanego w firmie Adecco – „CEO for 1 month”. Przez jeden miesiąc młody i niedoświadczony absolwent  towarzyszy przez cały dzień prezesowi firmy, bierze udział we wszystkich spotkaniach, a nawet je współprowadzi. 
Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Joanną Klimas
2016-05-19

Bohaterką kolejnego Śniadania z Liderką, które odbyło się 19 maja, była projektantka mody Joanna Klimas.

Na wstępnie opowiedziała uczestniczkom spotkania o początkach swojej pracy jako psychoterapeutka, o fascynacji Warszawą, wspominała, jak wyglądały jej ulice w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, w czasach, gdy trendy modowe trafiały z Europy Zachodniej do Polski z bardzo dużym opóźnieniem.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Teresą Sienkiewicz, Dyrektorem Finansowym Top Farms
2016-04-26

Bohaterką kolejnego poznańskiego Śniadania z Liderką była Teresa Sienkiewicz, dyrektor finansowy Top Farms Group, wieloletni członek zarządów międzynarodowych firm z sektora m.in.: maszynowego i spożywczego.

Teresa Sienkiewicz opowiedziała o swoim 25-letnim doświadczeniu zawodowym, a także o powrocie do korzeni - czyli roli dyrektora finansowego. Finanse są moją pasja, mówiła. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką Edytą Sadowską, Prezes Ringier Axel Springer
2016-04-19

Bohaterką Śniadania z Liderką była Edyta Sadowska, Prezes Ringier Axel Springer Polska. Mówiła o współczesnych mediach i trendach na rynku mediów. 

Edyta Sadowska pracuje w Ringier Axel Springer od 10 lat. Zanim została prezesem, była CFO. Jako prezes musiała zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z koniecznością zmian w firmie, wynikającymi miedzy innymi z  cyfryzacji mediów.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Iwoną Kossmann
2016-02-22

Iwona Kossmann zaprosiła nas do swojego nowego salonu mody. Spotkanie prowadziła Aleksandra Ślifirska, ale nie dotyczyło tylko najnowszych trendów. Przede wszystkim rozmawiałyśmy o dress code, czyli zasadach ubioru. Polskę, zdaniem Ślifirskiej, ominął nadmierny formalizm stroju biurowego. Teraz, mówiła, dopuszczalny jest większy luz. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Liderką, Martą Krysik, Wiceprezes Goldensubmarine w Poznaniu
2015-12-15

Bohaterką była Marta Krysik, wiceprezes GoldenSubmarine, która opowiadała o kobietach oraz internecie. Globalnie z internetu korzysta trochę więcej mężczyzn niż kobiet, przy czym - mówiła Krysik - ta różnica pogłębia się w krajach rozwijających się. W Polsce wynosi zaledwie 4% - o tyle mniej kobiet korzysta z internetu. To taki sam wynik jak w USA. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie z Ludmiłą Mordylak, Dyrektor Centrum Usług Księgowych KGHM Polska Miedź
2015-11-26

Kolejne śniadanie z Liderką było tym razem popołudniem z Liderką. Bohaterką była Ludmiła Mordylak, Dyrektor Centrum Usług Księgowych KGHM oraz główna księgowa spółki. 

Czytaj więcej »
 
 
 
17. Śniadanie z Liderką - Alina Strześniewska, prezeska Radia Kolor
2015-09-29

Fakty nie mają znaczenia, znaczenie ma to, co z nimi zrobimy - takie hasło przyświeca Alinie Strześniewskiej, prezesce Radia Kolor, bohaterce Śniadania z Liderką. Opowiedziała krótko historię swojego życia, emigracji do USA w 1981 roku, pracy najpierw jako sprzątaczka, a później już w agencjach mediowych w Nowym Orleanie, gdzie przeszła wszystkie szczeble kariery. Do Polski przyjechałam na chwilę, z powodów rodzinnych, chociaż wiedziałam - mówiła - że będę musiała zostać na przynajmniej kilka miesięcy. Wcale nie planowałam powrotu na stałe, dodała. Znalazła ogłoszenie, że Radio Kolor poszukuje dyrektora generalnego. Nie znałam takiej funkcji w mediach - przyznała się - ale i tak wygrałam z ponad 370 kandydatami. Radio ją wciągnęło i została w Polsce. Dzisiaj jest głównym udziałowcem Radia Kolor. 

Czytaj więcej »
 
 
 
16. Śniadanie z Liderką w Poznaniu - Joanną Schmidt - Kanclerz Collegium da Vinci.
2015-09-15

Pierwsze po wakacjach „Spotkanie  z liderką”, które tym razem odbyło się w Poznaniu, rozpoczęła Katarzyna Twarowska, Prezeska Fundacji Liderek Biznesu. Przedstawiła zebranym bieżące działania Fundacji, jak również założenia programu mentoringowego, jako przykład dając jego obecną, warszawską edycję. Zapowiedziała też na marzec 2016 r. rozpoczęcie bliźniaczego programu w Poznaniu.

Czytaj więcej »
 
 
 
15. Śniadanie z Liderką - Ewa Voelkel-Krokowicz - Prezes Concordia Design. Otwarcie oddziału Fundacji w Poznaniu.
2015-07-15

Otwarcie oddziału Fundacji w Poznaniu

15 czerwca 2015 r. Fundacja otworzyła swój pierwszy oddział - w Poznaniu.

Cieszę się, że możemy mieć swój pierwszy, pozawarszawski oddział właśnie w Poznaniu, powiedziała Iwona Kozera, Fundatorka oraz Partner EY, Lider Grupy Rynków Finansowych w Regionie Europy Centralnej i Południowej, mieście przedsiębiorczych i aktywnie działających kobiet.

Pracami Fundacji w Poznaniu kierować będą: Joanna Schmidt, Kanclerz Collegium Da Vinci, Anna Towcik, Dyrektor Finansowa Saint Gobain, oraz Monika Pietrzak, Menedżer w firmie Kinnarps.

Katarzyna Twarowska, prezes Fundacji Liderek Biznesu oraz Dyrektor Zarządzająca ProfiLab przedstawiła zaproszonym gościom najważniejsze cele i aktywności Fundacji. Naszą misją jest budowanie partnerstwa w biznesie, mówiła, dzielenie się doświadczeniem oraz rozwój kompetencji przywódczych kobiet - powiedziała.

Czytaj więcej »
 
 
 
14. Śniadanie z Liderką - Monika Rajska Wolińska - Partner Zarządzający Colliers International
2015-06-09

Zmiana otoczenia była głównym tematem ostatniego przed wakacjami spotkania z liderką – Moniką Rajską–Wolińską, Partnerem Zarządzającym Colliers International. Swoje gościnne progi otworzyło przed nami nowe biuro Colliersa w Warszawie, zaaranżowane w wyjątkowo nowoczesny sposób. Ta zmiana i przygotowanie do niej zespołu trwała prawie rok, mówiła Monika Rajska-Wolińska. Większość wprowadzonych rozwiązań to pomysły naszych pracowników, w końcu spędzają w pracy większość swojego czasu, więc jest to ich drugi, a może wręcz pierwszy dom – dodała.

Podkreślała, że żadnej zmiany nie daje się przeprowadzić bez odpowiedniej komunikacji. W dodatku dostosowanej do poszczególnych grup czy osób. Mężczyznom na przykład trzeba pokazać konkretne zyski, mówiła. Jako kobiety mamy większy od nich poziom empatii i upór – wykorzystujmy to, dodała.

Czytaj więcej »
 
 
 
13. Śniadanie z Liderką - Pani Ewa Paga - Prezes Zarządu Fundacji im. Lesława A. Pagi
2015-05-12

Razem z Ewą Pagą, założycielką i prezesem Fundacji im. Lesława A. Pagi, podczas Śniadania z Liderką, dyskutowano o tym, jak stawiać czoła wyzwaniom i jednoczyć ludzi wokół wspólnej idei. Fundacja Lesława A. Pagi działa na polskim rynku kapitałowym realizując projekty szkoleniowo-edukacyjne dla studentów oraz absolwentów uczelni wyższych w Polsce, a także dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Powstała po śmierci Lesława A. Pagi, twórcy i pierwszego prezesa Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Na początku fundacja miała przyznawać jedną nagrodę i jedno stypendium, ale...

Czytaj więcej »
 
 
 
12. Śniadanie z Liderką - Iwona Kossmann, właścicielka marki Kossmann Fashion
2015-04-09

Bohaterką kwietniowego Śniadania z Liderką była Iwona Kossman, właścicielka marki Kossmann Fashion. Zanim założyła własną firmę przez wiele lat pracowała w dużych korporacjach – była m.in.: prezesem zarządu Bonnier Business Polska, Deni Cler oraz członkiem zarządu Telekomunikacji Polskiej. Kossmann Fashion to firma oferująca biznesowe ubrania dla aktywnych i przedsiębiorczych kobiet. Ale wcale nie dyskutowano o modzie. Historia kariery zawodowej Iwony Kossmann była przyczynkiem do rozmowy o tym, co daje korporacja, a co daje prowadzenie własnego biznesu. Korporacja to miejsce, które daje poczucie stabilności, pewne wpływy finansowe – mówiła Kossmann. To także miejsce, w którym...

Czytaj więcej »
 
 
 
11. Śniadanie z Liderką - Danuta Dąbrowska, VP Finance & Administration, Pandora Jewelry CEE & ME
2015-03-18

Kolejne spotkanie z liderką, tym razem z Danutą Dąbrowską, VP Finance & Administration, Pandora Jewelry CEE & ME oraz członkiem Rady Nadzorczej BZ WBK S.A., dotyczyło przede wszystkim zarządzania różnorodnością, w tym różnicami kulturowymi. Pandora, to firma działająca na wielu rynkach, w związku z tym Dąbrowska opowiadała, jak się prowadzi biznesy w Rosji, Niemczech oraz w Turcji. Jej zdaniem najbliższy polskiej mentalności jest rynek turecki.

Zaprezentowała też narzędzie, z którego sama korzysta, pozwalające na...

Czytaj więcej »
 
 
 
10. Śniadanie z Liderką - Dina Pyron, Partner EY and Global & EMEIA Director of Human Capital
2015-02-11

Pozytywny wpływ kobiet na rozwój przedsiębiorstw był tematem przewodnim spotkania z Diną Pyron,  Partnerem EY oraz Global & EMEIA Director of Human Capital. Celem spotkania, które odbyło się 11 lutego w Hotelu Westin, było omówienie Raportu "Women. Fast Forward. The time for gender parity is now" przygotowanego przez firmę EY. Raport opisuje badanie przeprowadzone przez EY wśród 400 największych firm na świecie. 65% respondentów jest przekonanych, że...

Czytaj więcej »
 
 
 
9. Śniadanie z Liderką - Marta Kowalska-Marrodán, Partner Zarządzający, Egon Zehnder Central & Eastern Europe
2015-02-10

Bohaterką pierwszego w tym roku Śniadania z Liderką była Marta Kowalska-Marrodán, Partner Zarządzający Egon Zehnder w Europie Centralnej i Wschodniej. Tematem była rola kobiet we władzach spółek, a także poszukiwanie i utrzymywanie talentów w organizacji. Pozycja kobiet w biznesie zmieniła się w ciągu ostatnich 5 lat, mówiła, ale nadal główną przeszkodą we wprowadzeniu różnorodności na wszystkich szczeblach organizacji są...

Czytaj więcej »
 
 
 
8. Śniadanie z Liderką - Iwona Kozera, fundatorka Fundacji Liderek Biznesu
2014-12-12

Ostatnie tegoroczne Śniadanie z Liderką to spotkanie z założycielką Fundacji Liderek Biznesu Iwoną Kozerą, Partnerem EY i Liderem Grupy Rynków Finansowych w Regionie Europy Centralnej i Południowej. Iwona opowiadała swoją historię zawodową oraz historię powstania Fundacji. Przez wiele lat w ogóle nie dostrzegałam problemu, mówiła. Dopiero młode menedżerki otworzyły mi oczy. Okazało się, że w EY pracę zaczyna więcej kobiet niż mężczyzn, ale na wyższych stanowiskach te proporcje ulegają zmianie, opowiadała. 

Czytaj więcej »
 
 
 
7. Śniadanie z Liderką - Katarzyna Kacperczyk, podsekretarz stanu w MSZ
2014-11-17

Katarzyna Kacperczyk, wiceminister spraw zagranicznych, była gościem Fundacji Liderek Biznesu w ramach cyklu Spotkań z Liderką. Podczas spotkania opowiedziała zgromadzonym gościom o swojej drodze zawodowej,  zaprezentowała plan najbliższych wydarzeń oraz zachęcała do aktywnego kontaktu i współpracy z Ministerstwem.

Gość Fundacji zajmuje się przede wszystkim dyplomacją ekonomiczną, czyli promowaniem polskich firm zagranicą. To przełomowy moment, mówiła, kryzys na Wschodzie, kryzys w państwach Unii Europejskiej, wymuszają szukanie nowych rynków. To także ogromna szansa dla polskich przedsiębiorców.

Czytaj więcej »
 
 
 
6. Śniadanie z Liderką - Agnieszka Popko, Członek Zarządu, ECE Projektmanagement
2014-10-21

Październikowe Śniadanie z Liderką to śniadanie z Agnieszką Popko, Dyrektorem Zarządzającym i Członkiem Zarządu ECE Projektmanagament Polska. Opowiadała o procesie przemiany menedżera w lidera. Po pierwsze, mówiła, otoczenie zawsze szuka pozamerytorycznych powodów awansu kobiety. Można z tym walczyć tylko w jeden sposób - przejrzystością podejmowanych...

Czytaj więcej »
 
 
 
5. Śniadanie z Liderką - Beata Osiecka, Prezes Zarządu, Kinnarps
2014-09-18

Gospodynią wrześniowego Spotkania z Liderką była Beata Osiecka, Prezes Zarządu Kinnarps Polska oraz Członek Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Rozmawialiśmy o nowoczesnej przestrzeni w pracy: jak zmieniają się nasze potrzeby oraz nawyki w biurach i jak w konsekwencji zmienia się definicja przestrzeni biurowej jako środowiska pracy.

Katarzyna Twarowska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu oraz Dyrektor w dziale audytu w EY i Lider na Rynku Nieruchomości na Europę Centralną i Południowo - Wschodnią, postawiła pytanie "Kim jest współczesny lider zmiany". Beata Osiecka nie miała wątpliwości, że jest to osoba, która nie tylko przeprowadza organizacje przez zmiany, ale sama...

Czytaj więcej »
 
 
 
2. Śniadanie z Liderką - Krystyna Boczkowska, Prezes Zarzadu, Robert BOSCH
2014-04-02

Drugie śniadanie z cyklu Spotkań z Liderką odbyło się 3 kwietnia 2014 roku w polskim oddziale korporacji Bosch. Członkinie i entuzjastki Fundacji Liderek Biznesu zaprosiła prezes zarządu firmy Krystyna Boczkowska, jedna z najbardziej wpływowych kobiet polskiego biznesu. Powołując się na przykłady w swojej karierze Pani Krystyna podpowiadała uczestniczkom spotkania, jak przetrwać w męskim świecie biznesu budując partnerstwo i nie tracąc swojej kobiecości. Opowiedziała, jak przebiegała jej transformacja i droga do sukcesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
1. Śniadanie z Liderką - Barbara Sissons, Członek Zarządu, Totalizator Sportowy
2014-03-06

6. marca 2014 odbyło się pierwsze śniadanie z cyklu Spotkań z Liderką, od marca regularnie obecnych w programie Fundacji Liderek Biznesu. Jego bohaterką i jednocześnie gospodynią była Barbara Sissons, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego odpowiedzialny za finanse. członek honorowy Fundacji Liderek Biznesu, która opowiedziała o swoich doświadczeniach zawodowych w drodze na szczyt. Doradziła, jak nie tracić rozpędu w karierze i dyskontować osiągnięcia. Barbara Sissons zaprosiła gości do dyskusji na temat: czym jest sukces dla współczesnych kobiet biznesu i jak każda z nich go rozumie.

Czytaj więcej »