X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN
 
 
 
 
Dzień Kobiet 2021 z Fundacją Liderek Biznesu na otwartym warsztacie z Dr Agnieszką Wolińską-Skuza
2021-03-08

Fundacja Liderek Biznesu świętowała 8 marca 2021 - podczas otwartego warsztatu, dedykowanego dla pań i prowadzonego przez Dr Agnieszkę Wolińską-Skuza, ekspertkę ds. zarządzania strategicznego, zarządzania kapitałem ludzkim, trenerkę biznesu i mentorkę.

Tematem dwugodzinnego warsztatu było: "12 OBSZARÓW RÓWNOWAGI WEWNĘTRZNEJ. Czyli jak osiągać wyższe rezultaty w najważniejszych obszarach życia?"

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat online: "Dieta Emocjonalna" z Agnieszką Marudą-Sperczak (23.04.2020)
2020-04-26

W ramach serii warsztatów Fundacji Liderek Biznesu, 23 kwietnia br, odbył się pierwszy online warsztat pt. "Dieta Emocjonalna", prowadzony przez Agnieszkę Marudę-Sperczak, Opiekunkę Merytoryczną Programu Mentoringowego 2020. Był to praktyczny i angażujący warsztat, który był okazją do pracy nad sobą - opartej o unikalne cechy, preferencje, wartości i osobiste warunki brzegowe. Rezultatem spotkania było skomponowanie, unikalnej diety emocjonalnej!

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat: "Speed - no limits in the digital era" z dr Aleksandrem Poniewierskim, 3.10.2019, EY Wavespace
2019-10-03

Warsztat „Speed – no limits in the digital era” poprowadzony przez dr Aleksandra Poniewierskiego, lidera sektora IoT i Partnera w EMEIA Advisory Center w firmie EY, był przyśpieszonym przeglądem synergii nowych technologii i biznesu.

Teoria  SPEED (Security - Partnership - Emerging Technologies – Economy - Digital Transformation) oddaje istotę czwartej rewolucji przemysłowej.

Czytaj więcej »
 
 
 
X Konferencja Lato HR
2019-07-11

Co jest za zakrętem? Czy HR nadąża za biznesową rzeczywistością i czy jest gotowy na jej zautomatyzowane oblicze, wykorzystując naturalny potencjał pracownika? Podczas panelu konferencji Lato HR, odbyła się merytoryczna i niezwykle ciekawa dyskusją z udziałem prezesów i członków zarządów dotycząca znaczenia HR w obecnej rzeczywistości. Założycielka Fundacji Liderek Biznesu oraz Partner EY, Lider Doradztwa Biznesowego w Polsce i regionie CESA - Iwona Kozera - podkreślała, że HR powinien stanowić strategiczny filar firmy ściśle współpracujący z zarządem, wsłuchujący się w potrzeby przedsiębiorstwa oraz wspierający rozwój kompetencji i zaangażowania pracowników. Podkreśliła również znaczenie działań employer branding.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat: "Trening emocji - Niech pracują na Twoją korzyść" z prof. Rafałem Ohme, 21.05.2019
2019-05-28

"Trening emocji - Niech pracują na Twoją korzyść" to już trzeci warsztat poprowadzony dla Fundacji Liderek Biznesu przez prof. Rafała Ohme. Podobnie, jak poprzednie, dotyczył harmonii emocji i rozumu. Emocje są ważne i nie wolno ich tłumić, przekonuję Ohme. Jego zdaniem emocje pokazują, jakim jest się człowiekiem, czego się potrzebuje i pozwalają na autentyczność reakcji.

Czytaj więcej »
 
 
 
Podsumowanie pierwszego wydarzenia - Leading Women Network, 21 marca 2019
2019-03-22

Leading Women Network to nasza nowa inicjatywa, którą kierujemy do absolwentek programu rozwojowego Leading Women. Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem „lifelong learnig”, które za sprawą uczestniczek rozmowy poprowadzonej przez Agnieszkę Bilińską, wywołało wartką dyskusję i wiele refleksji dotyczących kompetencji przyszłości oraz kształtowania ścieżki zawodowej.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z dr. Aleksandrem Poniewierskim "Speed", 22 listopada 2018 r.
2018-11-23

22 listopada odbył się warsztat prowadzony przez dr. Aleksandra Poniewierskiego przeprowadzający nas przez świat najnowszych technologii i ich znaczenie dla biznesu. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat "Marka osobista lidera" z Beatą Mońką i Jarosławem Kuźniarem
2018-09-27

25 września 2018 r. odbył się warsztat poświęcony kreowaniu marki osobistej lidera, który został poprowadzony przez ekspertów tej dziedziny: Beatę Mońkę, bizneswoman, prezesa i członka zarządu wielu firm (m.in. Grupa Canal+/ Vivendi, Gremi Business Consulting) oraz Jarosława Kuźniara, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, podróżnika, obecnie związanego z portalem Onet.

Czytaj więcej »
 
 
 
Śniadanie z Leading Women - 5 września 2018 r., godz. 9.00-11.00
2018-08-06

Czujesz, że przyszedł czas na coś więcej, lepiej, inaczej w Twoim zawodowym życiu? Czujesz, że masz w sobie nieodkryty potencjał i przy pomocy profesjonalnego narzędzia diagnostycznego chcesz odkryć swoje mocne strony i obszary do rozwoju? Pragniesz lepszych relacji z ludźmi i lepszej komunikacji? Chcesz budować skuteczny networking i w każdej sytuacji zachować swoją autentyczność? Chcesz poznać inne kobiety-liderki, poznać ich doświadczenia, wyzwania i wzajemnie się zainspirować? Jeśli do tego jesteś kobietą, to.... Przyjdź na - Śniadanie z Leading Women! 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat "DNA Innowatora-Innowacyjność i kreatywność każdego z nas" z Paulą Wąsowską, ekspertem ICAN INSTITUTE
2018-05-22

W dniu 14 maja 2018 r. odbył się warsztat  „DNA innowatora – innowacyjność i kreatywność każdego z nas”, prowadzony przez Paulę Wąsowską, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako praktyk biznesu w branży nowoczesnych technologii.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z profesorem Andrzejem Blikle "Turkusowa firma XXI wieku"
2018-02-21

19 lutego 2018 r. odbył się warsztat. „Turkusowa Firma XXI wieku” prowadzony przez profesora Andrzeja Blikle, wieloletniego prezesa zarządu Blikle Sp. z o.o., profesora matematyki i informatyki,  członka Europejskiej Akademii Nauk, od lat zajmującego się doradztwem w zakresie jakości i  kompleksowego zarządzania  przedsiębiorstwami.

Czytaj więcej »
 
 
 
LEADING WOMEN - Program rozwojowy dla kobiet: wzmacnianie kompetencji przywódczych i budowanie skuteczności osobistej.
2018-02-07

Wyniki badań prowadzonych w ostatnich latach potwierdzają, że jedną z ważnych przyczyn mniejszej reprezentacji kobiet w zarządach i na wysokich stanowiskach menedżerskich jest ich brak pewności siebie, niedostateczna świadomość swoich talentów i słabsza umiejętność budowania swojej widoczności w organizacji.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat Matta Domogały i Małgorzaty Tomasik- "Synergia energii męskiej i żeńskiej w biznesie"
2017-11-28
Warsztat zaczęła Małgorzata Tomasik przytaczając badania, które pokazują, że większy udział kobiet w biznesie przekłada się na wzrost PKB. Decyzje w biznesie, jak i w życiu, nie są pozbawione emocji, a największe emocje powodują relacje między ludźmi. Jak mówili prowadzący lepsze relacje można uzyskać poprzez tworzenie synergii. 
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Autorski Warsztat Rafała Ohme: Emo Sapiens. Harmonia Emocji i Rozumu.
2017-10-26

Autorski warsztat Rafała Ohme: Emo Sapiens. Harmonia Emocji i Rozumu.

Rafał Ohme opowiadał o wpływie neuronauki na ludzkie decyzje, biznes oraz tłumaczył, jak bezpośrednio przełożyć metody               neuropsychologiczne na badania przydatne w biznesie oraz wiele więcej.

Czytaj więcej »
 
 
 
Interaktywny warsztat z Matt'em Domogałą i Małgorzatą Tomasik: Synergia męskiej i żeńskiej energii w biznesie
2017-10-20

Jakie przekonania ograniczają kobiety w karierze i jak nad nimi pracować? W jaki sposób mężczyźni mogą zmieniać swoje postrzeganie kobiet w biznesie i angażować je do budowania zwycięskich zespołów? Czego mężczyźni i kobiety mogą się wzajemnie od siebie nauczyć, aby osiągać zawodowy sukces?

To tylko część pytań, które międzynarodowy i zdywersyfikowany zespół ekspertów i praktyków (Kanada, USA, Liban, Polska, Niemcy, Australia) zadawał sobie podczas pracy nad warsztatem, analizując jednocześnie najnowsze badania wskazujące na olbrzymi potencjał tkwiący w integracyjnym przywództwie. Firmy wdrażające z sukcesem kulturę synergii i ją promujące osiągają dużo większe przychody, są bardziej innowacyjne i otwarte na zmiany. To mocny “business case” wspierający potrzebę zmian zachowań kobiet i mężczyzn w biznesie.
Czytaj więcej »
 
 
 
Leading Women - sesja pierwsza
2017-09-28

Za nami pierwsza sesja programu rozwojowego „Leading Women”! W pierwszej sesji uczestniczyło 16 liderek, które postanowiły się na chwilę zatrzymać, sprecyzować swoje cele zawodowe i podzielić się doświadczeniem. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Piotrem Stohnijem "Pokoleniowa Wieża Babel, czyli jak mądrze budować na różnicach między generacjami"
2017-05-25

Jednym z głównych wyzwań dzisiejszego lidera jest zarządzanie zespołami składającymi się z trzech, a nawet czterech generacji. Budowanie zaangażowania osób posiadających różne umiejętności, wartości i perspektywy nie jest proste, co potwierdzali wszyscy uczestnicy warsztatu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Pawłem Motylem "Jak nie być indykiem wśród czarnych łabędzi czyli o zarządzaniu różnorodnością w podejmowaniu decyzji"
2017-04-12

Podczas szkolenia mieliśmy okazję posłuchać o tym, jak dynamicznie zmieniająca się rzeczywistości wpływa na biznes. Przedstawiony został efekt indyka, który pokazuje, że zbytnia pewność siebie i swojej pozycji często prowadzi do zaprzestania działań mających na celu dostosowanie się do otoczenia. Obecnie żyjemy w świecie zdarzeń nieprzewidywalnych, "czarnych łabędzi".

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztaty "W zdrowym ciele, zdrowy duch"
2017-02-28

21.02. na spotkaniu w Profemed Luxmed  wzięły udział mgr Anna Janiszewska – dietetyk, lek.med.Agnieszka Ziembicka – dermatolog oraz mgr Katarzyna Walkiewicz, psycholog. Spotkanie opierało swą tezę na popularnym powiedzeniu „W zdrowym ciele, zdrowy duch” zatem uczestniczki spotkania były najbardziej zainteresowane tym, jak utrzymać swe ciało w zdrowiu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Aleksandrą Ślifirską "Na jakim etapie jest tworzenie Twojej marki osobistej?"
2017-02-02

Aleksandra Ślifirska jest doradcą w obszarze strategicznej komunikacji firm. Tworząc własną markę - czy firmową czy osobistą - należy, mówiła, przede wszystkim zidentyfikować odbiorcę przekazu, a następnie dostosować do niego sam przekaz. Strategia biznesowa, stwierdziła Ślifirska, to w 90% strategia komunikacji z rynkiem oraz wewnątrz spółki.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Matt'em Domogałą "I CAN..." czyli jak zbudować i utrzymać energię własną i zespołu, a jednocześnie żyć autentycznie i odważnie - Warszawa 24 XI 2016, Poznań 2 XII 2016
2016-12-05

Matt Domogała ukończył Prawo na Uniwersytecie Śląskim i MBA oraz Marketing & Management na Pace University. Na początku swojego pobytu w USA pracował jako sprzedawca ubezpieczeń i przekonał się, jak przełomowy dla jego efektywności był udział w jednym ze szkoleń. Został pasjonatem rozwoju osobistego oraz inspirowania innych.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Wojciechem Hamanem "Z psychologii Szefa, czyli jak przekazać trudną decyzję"
2016-10-25

18.10 w poznańskiej Concordia Design odbyły się warsztaty „Z psychologii Szefa, czyli jak przekazać trudną decyzję” z Wojciechem Hamanem.

Wojciech Haman jest z wykształcenia psychologiem. Przez 12 lat pracował jako terapeuta i trener. Dziś jest szefem, trenerem, coachem i autorem książek:  Docenić konflikt, Handlowanie to gra, Psychologia szefa, Coaching narzędziowy.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Mirosławem Oczkosiem: 2 KROKI DO SUKCESU, czyli: Jak skutecznie być skutecznym w wystąpieniach publicznych?
2016-10-11
Kolejne warsztaty już za nami. Tym razem szkolił nas Mirosław Oczkoś, aktor, reżyser filmowy i telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, specjalista w zakresie prezentacji, pracy z głosem, autoprezentacji i mowy ciała.
 
Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Wojciechem Eichelbergerem "Odzyskaj spokój, aby móc skupić się na najważniejszym"
2016-06-22

Warsztat z Wojciechem Eichelbergerem cieszył się ogromnym powodzeniem. Zdaniem Eichelbergera odzyskiwanie spokoju obejmuje 3 elementy: ciało, uczucia oraz umysł.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Dariuszem Tarczyńskim- Poznań
2016-05-17

Pierwszy warsztat Fundacji w Poznaniu, który odbył się 17 maja poprowadził, dr Dariusz Tarczyński, psycholog biznesu, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości. Tematem szkolenia była „Sztuka uwodzenia w biznesie”.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztat z Profesorem Rafałem Ohme: Zadbasz o innych, gdy zadbasz o siebie. Wstęp do Mind Spa.
2016-05-11

Warsztat z Profesorem Rafałem Ohme było to wyjątkowe seminarium z zakresu work-life balance, samorozwoju i neurofitnessu. Po krótkim wykładzie na temat neuronauki, czyli badania pracy mózgu w czasie rzeczywistym, prowadzący opowiadał o możliwościach wykorzystania wyników badań w obszarze przywództwa.


 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztaty z Miłoszem Brzezińskim - Motywacja a silna wola. Jak w codziennym trudzie zrobić to, co ma się do zrobienia?
2016-03-15

Warsztat na temat „Motywacja a silna wola. Jak w codziennym trudzie zrobić to, co ma się do zrobienia”  poprowadził Miłosz Brzeziński, trener w zakresie efektywności osobistej i zjawisk psychologicznych.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztaty z Aleksandrą Ślifirską - Wystąpienia medialne Liderek Biznesu. Sztuka tworzenia profilu publicznego.
2015-11-24

Kolejne już warsztaty dotyczyły wystąpień medialnych. Zorganizowało je Wydawnictwo Naukowe PWN i zaprosiło Fundację, ponieważ rozpoczęliśmy ściślejszą współpracę.  Warsztaty prowadziła Aleksandra Ślifirska, ekspert szkoleń medialnych dla menedżerów, prezesów i właścicieli biznesów, a także autorka książki wydanej właśnie przez PWN "Medialne lwy dla rekinów biznesu. Sztuka świadomego wykorzystania mediów"

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztaty z profesorem Jerzym Bralczykiem - Wystąpienia Publiczne Liderek Biznesu
2015-10-13

Pierwsze warsztaty "Wystąpienia publiczne Liderek Biznesu - wiarygodność, sugestywność, sprawność" zorganizowane przez naszą Fundacje już za nami. Wykładowcą był prof. Jerzy Bralczyk. Z typowym dla siebie poczuciem humoru opowiadał o tym jak należy mówić, jak stać, gestykulować, korzystać z rekwizytów. Na odbiorców, mówił, działamy czteroma kanałami: sytuacją, w której się razem z nimi znajdujemy, tym co słuchacze widzą, tym co słyszą oraz językiem, którego używamy.

Czytaj więcej »
 
 
 
Warsztaty biznesowe
2013-10-03

3 października 2013 roku w Warszawie z inicjatywy kilku aktywnych liderek biznesu odbyły się warsztaty dla kobiet poszukujących nowych wyzwań w swojej karierze zawodowej, a także będących na początku drogi biznesowej.

Swoją wiedzą, energią i doświadczeniem z uczestniczkami warsztatów dzieliły się: Katarzyna Twarowska (EY), Magda Hajduk - Naklicka (Aromeda), Beata Osiecka (Kinnarps), Jolanta Lewicka (Li Parie), Aneta Błażejewska - Gaczyńska (EY).

Czytaj więcej »