X Konferencja Lato HR

Co jest za zakrętem? Czy HR nadąża za biznesową rzeczywistością i czy jest gotowy na jej zautomatyzowane oblicze, wykorzystując naturalny potencjał pracownika?

Podczas panelu konferencji Lato HR, odbyła się merytoryczna i niezwykle ciekawa dyskusją z udziałem prezesów i członków zarządów dotycząca znaczenia HR w obecnej rzeczywistości. Założycielka Fundacji Liderek Biznesu oraz Partner EY, Lider Doradztwa Biznesowego w Polsce i regionie CESA - Iwona Kozera - podkreślała, że HR powinien stanowić strategiczny filar firmy ściśle współpracujący z zarządem, wsłuchujący się w potrzeby przedsiębiorstwa oraz wspierający rozwój kompetencji i zaangażowania pracowników. Podkreśliła również znaczenie działań employer branding.

Wiele z wątków dyskusji dotyczyło przyciągania, utrzymywania i rozwijania pracowników, przy jednoczesnym wykorzystaniu najnowszych technologii i zachowaniu diversity w biznesie. Założycielka Fundacji wskazała, że tego typu działania są niezwykle skuteczne dla zwiększenia efektywności firmy - tworzenie różnorodnych zespołów, w skład których wchodzą zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnych przedziałach wiekowych, sprzyja powstawaniu grup, które zdecydowanie lepiej i silniej wykorzystują naturalny potencjał organizacji i jej pracowników. A jak pokazują badania, przeprowadzone w obrębie takich zespołów, ich wydajność może wzrosnąć istotnie, np. w ramach EY, nawet powyżej 10%.

Szczegóły: https://latohr.pl/