X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Warsztat "DNA Innowatora-Innowacyjność i kreatywność każdego z nas" z Paulą Wąsowską, ekspertem ICAN INSTITUTE
 
 

W dniu 14 maja 2018 r. odbył się warsztat  „DNA innowatora – innowacyjność i kreatywność każdego z nas”, prowadzony przez Paulę Wąsowską - ekspertem ICAN INSTITUTE z ponad 20-letnim doświadczeniem jako praktyk biznesu w branży nowoczesnych technologii.

Motyw przewodni spotkania brzmiał: „Nie musisz być Stevem Jobsem, by tworzyć przełomowe innowacje!”. Podczas warsztatu Paula uświadomiła uczestnikom, że poprzez wykorzystywanie swoich zainteresowań oraz inspirację czerpaną od swoich współpracowników każdy z nas może wkroczyć na nowy poziom swoich możliwości twórczych, albowiem każdy z nas posiada „DNA innowatora”. Podczas szkolenia uczestnicy mieli również możliwość zastanowienia się nad zagadnieniem czy kreatywność jest cechą wrodzoną, czy nabytą.

Paula Wąsowską oparła swoje szkolenie na przedstawieniu pięciu możliwości odkrywczych wraz z przykładami ich zastosowania oraz omówila kilka firm, które odniosły światowy sukces dzięki ich implementacji. Pierwszą z nich była możliwość zadawania właściwych pytań, zamiast natychmiastowego znajdowania odpowiedzi. Uczestnicy warsztatu mieli również możliwość przećwiczenia metody „Burzy Pytań”, która stanowi alternatywę do klasycznej „Burzy Mózgów” (Brainstorming).  Pozostałe cztery możliwości odkrywcze to: Głębokie obserwowanie, Nowe pomysły dzięki nawiązywaniu kontaktów, Aktywne eksperymentowanie oraz Myślenie skojarzeniowe.

W ostatniej części warsztatu  prowadząca skupiła się na przedstawieniu typów pracowników w organizacji: wdrożeniowca, innowatora, metodyka oraz praktyka i pokazaniu, w jaki sposób każdy z tych typów pracuje oraz jak wygląda komunikacja między nimi. Uczestnicy mieli również możliwość zastanowienia się jaką funkcję pełnią w organizacji swoich firm i jak mogą usprawnić swoje relacje pomiędzy współpracownikami. 

 

 

« Powrót do listy wydarzeń