X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Warsztat z dr. Aleksandrem Poniewierskim "Speed", 22 listopada 2018 r.
 
 

22 listopada odbył się warsztat prowadzony przez dr. Aleksandra Poniewierskiego przeprowadzający nas przez świat najnowszych technologii i ich znaczenie dla biznesu. 

Spotkanie zaczęliśmy od krótkiego historycznego przeglądu poprzednich rewolucji przemysłowych, wędrując od pierwszej rewolucji związanej z wynalezieniem maszyny parowej aż do naszych czasów. Dr Poniewierski zwracał szczególną uwagę na to, jakie znaczenie ma dziś szybkość w każdej dziedzinie życia  i jak  jesteśmy już do tej szybkości przyzwyczajeni.

To o szybkość i działania w tzw. "obszarze predykcyjnym" toczy się dziś gra w biznesie. Otóż większość przedsiębiorców dąży do tego, aby ich biznes odbywał się w czasie rzeczywistym. Jednak oczekiwania współczesnego świata kierują się ku przewidywaniom przebiegu procesów biznesowych. Aktualnie, będąc w trakcie 4 rewolucji przemysłowej, jesteśmy na etapie przejścia z czasu rzeczywistego do okresu przewidywania biznesowego, gdzie reakcja czy rozwiązanie jest przewidziane jeszcze przed zdarzeniem. Warto zwrócić uwagę na aktualność własnych modeli biznesowych, przyzwyczajeń i zachowań w ramach tzw. „patternów”. Chcąc uniknąć oporów w rozwoju biznesu, najlepszym sposobem jest aktualizacja i systematyczna obserwacja środowiska, w jakim funkcjonuje biznes, a przede wszystkim rozszerzanie, a nie zawężanie „patternów”.

W trakcie warsztatu dokonaliśmy przeglądu najnowszych technologii, o których dziś wiele się mówi i słyszy:  Internet of Things, Sztuczna Inteligencja, robotyzacja i automatyzacja procesów, blockchain. Dowiedzieliśmy się, na czym polegają i jak się ze sobą łączą, tworząc fascynujący świat powiązań danych, procesów i technologii. Zobaczyliśmy wiele przykładów rozwiązań, procesów i prawdziwych case'ów firm, które rozwinęły się dynamicznie i rozwijają dzięki wykorzystaniu nowych technologii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Powrót do listy wydarzeń