Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu oraz Liderka Działu Doradztwa Biznesowego EY w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej wzięła udział w panelu organizowanym w związku z publikacją raportu "Kobiety w finansach".
Raport został przygotowany przez Inicjatywę "Znane ekspertki", Instytut Innowacyjna Gospodarka oraz Związek Banków Polskich. Przebadano 170 instytucji finansowych. 61% wszystkich zatrudnionych w nich osób to kobiety, ale średnio w zarządach jest ich jedynie niecałe 17%, a w radach nadzorczych 12%, przy czym co trzecia instytucja finansowa w Polsce w ogóle nie ma kobiet w swoich władzach.
Czytaj więcej »6 października 2015 roku w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbyła się konferencja poświęcona roli i znaczeniu kobiet pełniących wysokie stanowiska kierownicze pt. "Women at the TOP. Co się dzieje gdy kobiet mają więcej wpływu na wysokich stanowiskach kierowniczych."
Czytaj więcej »"Kobiety na rynkach finansowych" to nowa inicjatywa Fundacji Liderek Biznesu dedykowana dla kobiet pełniących
kierownicze oraz zarządcze stanowiska w sektorze finansowym. Celem inicjatywy jest omawianie najnowszych trendów rynkowych mających wpływ na sektor finansowy. Wszystkich gości powitała Iwona Kozera, Fundatorka Fundacji Liderek Biznesu, a Katarzyna Twarowska, Prezeska Fundacji Liderek Biznesu, opowiedziała krótko o Fundacji, jej historii i celach. Monika Jezierska, Menedżer w Dziale Zarządzania Ryzykiem Finansowym EY moderowała całość spotkania.
Pierwsze warsztaty "Wystąpienia publiczne Liderek Biznesu - wiarygodność, sugestywność, sprawność" zorganizowane przez naszą Fundacje już za nami. Wykładowcą był prof. Jerzy Bralczyk. Z typowym dla siebie poczuciem humoru opowiadał o tym jak należy mówić, jak stać, gestykulować, korzystać z rekwizytów. Na odbiorców, mówił, działamy czteroma kanałami: sytuacją, w której się razem z nimi znajdujemy, tym co słuchacze widzą, tym co słyszą oraz językiem, którego używamy.
Czytaj więcej »Fakty nie mają znaczenia, znaczenie ma to, co z nimi zrobimy - takie hasło przyświeca Alinie Strześniewskiej, prezesce Radia Kolor, bohaterce Śniadania z Liderką. Opowiedziała krótko historię swojego życia, emigracji do USA w 1981 roku, pracy najpierw jako sprzątaczka, a później już w agencjach mediowych w Nowym Orleanie, gdzie przeszła wszystkie szczeble kariery. Do Polski przyjechałam na chwilę, z powodów rodzinnych, chociaż wiedziałam - mówiła - że będę musiała zostać na przynajmniej kilka miesięcy. Wcale nie planowałam powrotu na stałe, dodała. Znalazła ogłoszenie, że Radio Kolor poszukuje dyrektora generalnego. Nie znałam takiej funkcji w mediach - przyznała się - ale i tak wygrałam z ponad 370 kandydatami. Radio ją wciągnęło i została w Polsce. Dzisiaj jest głównym udziałowcem Radia Kolor.
Czytaj więcej »Iwona Kozera, Fundatorka Fundacji Liderek Biznesu, Partner EY w Polsce, Dyrektor Grupy Rynków Finansowych Europa Centralną i Południową, 11 września uczestniczyła w debacie "Kobiety w biznesie. Zarządzanie, innowacje, edukacja. Przyszłość" w ramach "INSEAD Global Day 2015" . Spotkanie odbyło się w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej.
Czytaj więcej »Pierwsze po wakacjach „Spotkanie z liderką”, które tym razem odbyło się w Poznaniu, rozpoczęła Katarzyna Twarowska, Prezeska Fundacji Liderek Biznesu. Przedstawiła zebranym bieżące działania Fundacji, jak również założenia programu mentoringowego, jako przykład dając jego obecną, warszawską edycję. Zapowiedziała też na marzec 2016 r. rozpoczęcie bliźniaczego programu w Poznaniu.
Czytaj więcej »Fundacja Liderek Biznesu wraz z Klubem Polska 2025+, działającym pod patronatem Związku Banków Polskich, oraz Programem Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, zorganizowała debatę „Sukcesja w polskich przedsiębiorstwach”.
Spotkanie odbyło się 3 września w Domu Bankowca w Warszawie.
Jako pierwsza wystąpiła Katarzyna Twarowska, prezeska Fundacji Liderek Biznesu, CEO Profilabu oraz dyrektorka w Dziale Audytu EY, Lider Rynku Nieruchomości w Dziale Audytu w regionie Europy Centralnej i Południowej. Zaprezentowała badania dotyczące sukcesji w firmach rodzinnych na świecie i w Polsce. Wynika z nich, że w około 30 % firm rodzinnych na świecie sukcesja przeprowadzana jest z powodzeniem. W Polsce jest to tylko około 10 % firm. Jeśli nic się nie zmieni, za 10 lat 90 % firm działających obecnie w naszym kraju albo zniknie z rynku, albo zostanie przejętych, na przykład przez konkurencję. Katarzyna Twarowska mówiła również o tym, co należy zrobić, aby firma odniosła sukces, podkreślając, jak ważne do osiągnięcia powodzenia jest uwzględnienie udziału kobiet na najwyższych stanowiskach.
Czytaj więcej »Według raportu "Global Gender Gap", przygotowywanego przez Światowe Forum Ekonomiczne, w 2014 roku osiągnięcie równości płci mogło nastąpić po 80 latach. Okazuje się, że w ciągu tylko jednego roku, 2015, kobiety straciły prawie 30 lat w drodze do równości. Tak więc 80 lat wydłużyło się już do 118 lat!
Czytaj więcej »RÓWNOŚĆ W BIZNESIE – TO SIĘ OPŁACA! KAMPANIA PROMOCYJNA MINISTERSTWA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ NA RZECZ AWANSÓW KOBIET
W jaki sposób poprawić sytuację kobiet w dostępie do pełnienia funkcji decyzyjnych w polskich firmach i instytucjach? Co zrobić, by raz na zawsze zlikwidować niewidzialne bariery, które utrudniają kobietom udział w procesie podejmowania decyzji ekonomicznych? Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej rozpoczyna kampanię promocyjną projektu "Równość w biznesie". Fundacja Liderek Biznesu jest jej częścią, poprzez dołączenie do grona Ambasadorów Równości w Biznesie.
Czytaj więcej »