Program Mentoringowy Fundacji Liderek Biznesu to kompleksowy projekt, wspierający kobiety i mężczyzn w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej, rozwijaniu samoświadomości i doskonaleniu kompetencji przywódczych.

Trwa rekrutacja do XI edycji Programu Mentoringowego:

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do grona firm współpracujących z Fundacją Liderek Biznesu, które co roku nominują swoich pracowników do udziału w naszym Programie Mentoringowym.

W ciągu ostatnich 9 edycji zaufało nam blisko 400 organizacji.

Zwłaszcza w dzisiejszej rzeczywistości - mentoring jest wyjątkowo efektywną metodą wspierania pracowników, która w najbardziej elastyczny i kosztowo optymalny sposób odpowiada na dzisiejsze potrzeby liderów (w USA jest to obecnie najczęściej wybierana przez organizacje metoda rozwoju pracowników).

Korzyści dla Organizacji nominującej pracowników do udziału w Programie Mentoringowym

• Indywidualne wsparcie liderów dostosowane do ich profilu oraz krótko- i długoterminowych celów zawodowych;
  • Wzmocnienie kompetencji przywódczych kadry liderów i kandydatów na ważne stanowiska; wzrost ich pewności siebie w roli lidera, elastyczności w reagowaniu na zmiany (akcenty tej edycji położone są na kompetencje „nowej rzeczywistości”);
  • Zapewnienie liderom dostępu do najnowszej wiedzy i dobrych praktyk z obszaru przywództwa, możliwość wymiany doświadczeń w gronie Mentees, utrzymywania kontaktów i wspierania się w tym gronie;
  • Możliwość skorzystania z doświadczeń, perspektyw i rozwiązań innych organizacji z wielu sektorów biznesowych;
  • Zwiększenie motywacji pracowników – skierowanie do Programu Mentoringowego jest dla nich ważnym dowodem uznania i zaufania;
  • Nawiązanie nowych relacji biznesowych;
  • W przypadku skierowania do programu Mentorów – nabycie przez nich kompetencji prowadzenia sesji i procesów mentoringowych, które będą możliwe do wykorzystania w rozwoju pracowników organizacji.