X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 

Fundatorka

Iwona Kozera, Fundator, Deputy Managing Partner for EMEIA Consulting, EY

Od 1992 roku, czyli od początku swojej zawodowej kariery, związana z jedną firmą. Najpierw był to Arthur Andersen, który po fuzji w 2002 r. przekształcił się w Ernst&Young (od lipca 2013 znany jako EY). Aktywna uczestniczka transformacji polskiego sektora finansowego, doradzała na rzecz największych polskich i globalnych instytucji finansowych.

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, ukończyła programy menadżerskie na Harvard Business School oraz Kellogg Graduate School of Management.

Jest szczęśliwą żoną i matką, za olbrzymi sukces uważa wychowanie dwóch córek, dzielących jej wartości. Spełnia się także pracując na rzecz lokalnych społeczności. Lubi dobre książki, teatr i podróże. Za cel stawia sobie wsparcie kobiet tak aby mogły w pełni realizować swoje pasje i wykorzystywać swoje talenty.

 

 

 

Zarząd

Anna Sirocka, Prezeska Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Partner EY, Lider Zespołu ds. MSSF

Od ponad 20 lat (z przerwami na inne wyzwania zawodowe) pracuje w firmie EY (przed fuzją w 2002 roku Arthur Andersen).
Jej kariera zawodowa związana jest ze standardami rachunkowości, organizacją funkcji finansów oraz  rewizją finansową i audytem wewnętrznym. Posiada tytuł Biegłego Rewidenta, ACCA, CIA, jest członkiem Komitetu Standardów Rachunkowości  powołanego przez Ministra Finansów. Przez 6 lat była członkiem Zespołu Ekspertów Technicznych Europejskiej Grupy Doradczej ds. Sprawozdawczości Finansowej (EFRAG).
 
Wierzy, że obecność kobiet w przestrzeni zawodowej jest ważna i przynosi podmiotom wymierne korzyści. Chce działać na rzecz pozytywnych, codziennych doświadczeniach zawodowych kobiet – uznawania ich wkładu oraz stwarzania możliwości kształtowania swojej kariery.
 
Prywatnie mama dwójki urwisów.
 

 

 

Krystyna Boczkowska, Członkini Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, była prezes zarządu Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce

W latach 1992 – 2019 budowała w Polsce struktury firmy Bosch. W 1997 weszła do zarządu spółki a w marcu 2006 r. przejęła funkcję Prezeski Zarządu firmy  Bosch i reprezentantki Grupy Bosch w Polsce. W latach 2007-2017 była członkinią zarządu i vice- prezydentką  Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.  Krystyna Boczkowska należy do grona najbardziej wpływowych i przedsiębiorczych kobiet w Polsce. Była wielokrotnie  nagradzana m.in. tytułami Kobieta Roku, Manager Roku czy osoby zasłużonej dla rozwoju rynku motoryzacyjnego w Polsce. W roku 2018 Krystyna Boczkowska, w uznaniu zasług za dotychczasowe działania na rzecz budowania relacji polsko-niemieckich, została odznaczona Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, który jest najwyższym niemieckim odznaczeniem przyznawanym cudzoziemcom. Aktywnie angażowała się i angażuje się nie tylko w działalność biznesową, ale też wspiera szereg inicjatyw społecznych.
 
Do najważniejszych podejmowanych przez Krystynę Boczkowską tematów społecznych należy poprawa poziomu edukacji a w szczególności technicznej i promowanie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego w Polsce, które jest podstawą rozwoju nowoczesnej gospodarki. Aktywnie wspiera ideę różnorodności i rozwoju kobiet w polskim biznesie. Od 2019 jest doradczynią Fundacji Liderek Biznesu , Członkinią Rady Programowej DigitalUniversity oraz członkinią Partii Zieloni,
 
Ukończyła Wydział Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej a także podyplomowe studia handlu zagranicznego na SGH oraz studia MBA Executive Studies in Finance.
 
 
 

Agnieszka Maciejewska, Członkini Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Prezes Zarządu FLB w okresie marzec 2016-marzec 2021. Dyrektor People & Culture TVN i Discovery w Polsce
 
Wcześniej związana  EY Polska, gdzie zajmowała stanowisko dyrektor personalnej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi, doradztwie w dziedzinie HR oraz programach rozwojowych dla kadry kierowniczej.
Była partnerem w firmach doradztwa personalnego Neumann Leadership i Prezes Zarządu Hudson Global Resources w Polsce. Jej kariera zawodowa związana z zarządzaniem zasobami ludzkimi i doradztwem w dziedzinie HR. Stworzyła i kieruje programami rozwojowymi dla kadry kierowniczej. Wierzy w talent i niezależność kobiet. Chce budować środowisko partnerskiego biznesu z aktywnymi i przedsiębiorczymi menedżerami.
 
Prywatnie oddana wychowaniu Asi. 
 

 

 

Monika Jezierska, Członkini Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, gdzie  koncentruje swoje działania na promowaniu różnorodności i partnerstwa w biznesie.Doktor nauk ekonomicznych, Wykładowczyni Szkoły Głownej Handlowej w Warszawie, FCCA.

Jest Partnerem w firmie EY i odpowiada za zarządząnia ryzykiem i jakością w EY Consulting oraz Strategy & Transactions, a także Quality and Risk Mangement Deputy Leader w regionie CESA (Central, Eastern and Southeastern Europe & Central Asia). Ma ponad 18-letnie doświadczenie w obszarze zarządzania ryzykiem – specjalizuje się w strategiach zarządzania ryzykiem, wdrażaniu systemów zarządzania ryzykiem, modelowaniu ryzyka, zarządzaniu zgodnością i kontroli. Praktyczne doświadczenia z wdrażania modeli oceny ryzyka i transformacji obszarów ryzyka pogłębia realizując się także jako wykładowa Szkoły Głównej Handlowej. Uzyskała stopień doktora ekonomii za pracę dotyczącą modeli ryzyka. Ukończyła prestiżowy Program Zaawansowanego Zarządzania (AMP) prowadzony przez IESE Business School przy Uniwersytecie Nawarry, a liczne kursy międzynarodowe (INSEAD, APP, Harvard Business Review). Magister Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach finanse i bankowość oraz metody ilościowe w ekonomii (ukończone z wyróżnieniem). Posiada tytuły zawodowe FCCA, PMP. Wykładowca, prelegent na polskich i międzynarodowych konferencjach, autorka wielu komentarzy w prasie branżowej z obszaru zarządzania ryzykiem.

 

 

 

Beata Osiecka, Członkini Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Prezes Zarządu firmy Kinnarps Polska, odpowiedzialna za zbudowanie marki Kinnarps w Polsce od 1991 roku.

Absolwentka Handlu Zagranicznego SGH. Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła również w Kanadzie, Szwajcarii i Szwecji. Entuzjastka pracy zespołowej, zarządzania zmianą i inteligencji emocjonalnej.

Prywatnie szczęśliwa żona i matka dwojga dorosłych dzieci. Bardzo aktywna sportowo: regularnie jeździ na rolkach, rowerze, łyżwach i nartach, nurkuje. Kilka lat temu zdobyła Kilimandżaro. Za największe osiągnięcie uważa utrzymanie zdrowej równowagi między pracą a życiem rodzinnym, za największą swoją zaletę - kreatywność, a za największą wadę - natłok pomysłów.

Stawia na ludzi otwartych, pozytywnych, pracowitych i uczciwych, takich, którym się chce.

 

Barbara Sissons, Członkini Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Dyrektor ds. finansów i administracji w Kinnarps Polska .

Menadżer, liderka i mentorka kobiet w biznesie. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania finansami, które zdobywała zajmując różne stanowiska w korporacjach międzynarodowych oraz firmach notowanych na GPW m.in. KPMG Polska Sp. z o.o., Mennicy Polskiej S.A., Optimus S.A., Compaq Computer Sp. z o.o., SCA Hygiene Products Sp. z o.o.
 
Fascynują ją możliwości ludzkiego umysłu i psychologia biznesu. Jej pasją są sporty wodne (pływanie i nurkowanie).