Edycja 2017 Poznań

Zakończona II. poznańska edycja Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu 2017.

W tegorocznej edycji wzięło udział 23 pary Mentorów i Mentess z Poznania, którzy pracowali przez 9 miesięcy w intensywnych procesach mentoringowych. Tegoroczna edycja była wyjątkowa również z tego powodu, że Program objęło Patronatem Merytorycznym dwóch znakomitych Partnerów: ICAN Institute (wydawca Harvard Business Review) oraz Szkoła Główna Handlowa. Obie te instytucje mocno wspierają ideę mentoringu jako metody rozwoju liderów biznesu, a sposób skonstruowania naszego Programu, jakość edukacji w jego ramach oraz opinie absolwentów przekonały ich do objęcia projektu Patronatem Merytorycznym. Opiekunka Merytoryczną była - Sylwia Marciniak, Konsultant, Trener Biznesu, Coach,i Wykładowca.

24 maja 2017 wystartowała II. poznańska edycja Programu Mentoringowego w 2017 roku obejmuje:

• spotkanie inauguracyjne;
  • indywidualne sesje mentoringowe z doświadczonymi liderkami i liderami biznesu
  • (min. 6 spotkań);
  • warsztaty dla Mentee poświęcone tematyce rozwoju zawodowego;
  • warsztaty merytoryczne i sesje interwizyjne dla Mentorów wspierające metodycznie prowadzenie procesów mentoringowych i adresujące bieżące kwestie pojawiające się w procesach;
  • moderowane sesje networkingowe wspierające budowanie relacji;
  • uroczyste zakończenie Programu.
Uczestnicy programu otrzymują:
  • podręczniki i inne materiały merytoryczne;
  • opiekę Opiekuna Merytorycznego oraz Menedżera Projektu;
  • dyplom potwierdzający udział w programie;
Harmonogram Programu:

3 marca – 3 kwietnia 2017 - rekrutacja Mentorów i Mentees

Połowa kwietnia 2017 - ogłoszenie wyników

Połowa maja 2017 - uroczysta inauguracja programu

Maj 2017 – Luty 2018 - indywidualne sesje mentoringowe
- warsztaty rozwojowedla Mentorów i Mentees
 - sesje networkingowe

Marzec 2018 - uroczyste zakończenie programu

Rekrutacja i potwierdzenie przyjęcia do Programu:

Osoby zainteresowane udziałem w Programie proszone są o wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego wraz z CVw terminie do 31 marca 2017.

Po zamknięciu rekrutacji do Programu Fundacja dokonuje analizy nadesłanych zgłoszeń oraz dobiera pary Mentor - Mentee, po czym wybrane osoby otrzymują potwierdzenie przyjęcia do programu. Pary dobieramy w ten sposób, aby współpraca miała szansę przynieść jak najlepsze efekty, dlatego nie możemy zagwarantować wszystkim chętnym przyjęcia do programu - prosimy o wyrozumiałość.

Opiekun Merytoryczny Programu Mentoringowego 2017:

Sylwia Marciniak

Konsultant, Trener Biznesu, Coach,i Wykładowca.

Specjalizuje się we wspieraniu menedżerów średniego i wyższego szczebla stojących przed dużymi wyzwaniami/zmianami oraz potrzebujących wzmocnienia w zakresie kompetencji menedżerskich i osobistych. Zajmuje się wdrażaniem nowoczesnych narzędzi zarządzania personelem w organizacjach.