X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Jak kobiety podejmują decyzje
Therese Huston, Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2018
 
 

Autorka, doktor psychologii poznawczej i założycielka Center for Excellence in Teaching and Learnig rozprawia się z mitami na temat podejmowania decyzji przez kobiety i mężczyzn. Wiele osób jest np. przekonanych, że mężczyźni są bardziej zdecydowani od kobiet, tymczasem naukowcy dowodzą, że obie płcie mają takie same problemy z dokonaniem wyboru, lecz, dla wygody, już przyzwyczailiśmy się, że kobiety są bardziej powolne w decydowaniu i mniej ryzykują. Do czego to prowadzi?

Huston udowadnia, że kobiety stąpają po cienkiej linie między współpracą a zdecydowaniem. Społeczeństwo bowiem oczekuje, że będą pytały o zadanie i dzieliły się zasługami, a jednocześnie krytykuje je za zbytnią zależność od innych. Warto oddzielić się od stereotypów, radzi autorka i zadbać w życiu o szczyptę zdrowego egoizmu. Żeby kobietom było łatwiej w każdym rozdziale kilka wskazówek

 

« Powrót do listy książek