X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Emo sapiens
Rafał Ohme, wydawnictwo Bukowy Las, Wrocław 2017
 
 

Profesor Rafał Ohme, niestrudzony badacz ludzkiego mózgu, entuzjasta neuronauki przekonuje, że to emocje rządzą światem i napędzają biznes. W swojej najnowszej książce przedstawia proces współpracy i synergii sfery emocjonalnej i racjonalnej w człowieku.

Pierwsza część publikacji zapoznaje czytelnika z biologicznymi podstawami funkcjonowania ludzkiego mózgu. Czyta się ją lekko, jakby oglądało się film „Było sobie życie”. Następnie autor pokazuje jak nawigować swoją wiedzą korzystając z emocjonalnych narzędzi: intuicji, złości, pasji, stanu przepływu (transu,weny), itp. Trzecia część książki to Dekalog Emo Sapiens - 10 wskazówek jak podpowiadać, rozwiązywać i zachęcać. Warto spojrzeć na umysł i emocje z perspektywy naukowca i badacza, mając na uwadze słowa Alberta Einsteina „Intuicyjny umysł jest świętym darem, umysł racjonalny jego wiernym sługą”.

« Powrót do listy książek