X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Mózg i serce
James R. Doty, Wydawnictwo Rebis, Poznań 2016
 
 

Jak ustawić swój mózg na upragnione wartości? Najlepiej poprzez obrazy. Do tej teorii przekonuje nas  James Doty, amerykański

neurochirurg, profesor Uniwersytetu Stanforda. Obrazy lokują się w synapsach kory przedczołowej odpowiadającej za funkcje wykonawcze człowieka - planowanie, rozwiązywanie problemów, dokonywanie oceny, rozumowanie, zapamiętywanie i podejmowanie decyzji. Wpływają na reakcje emocjonalne, pomagają w pokonywaniu złych nawyków lub w mądrych wyborach.

Już samo programowanie zamierzeń, świadomość, że mamy listę celów życiowych stymuluje nasz mózg do pozytywnych zmian. Pozwala radzić sobie lepiej z rozczarowaniem i poczuciem niespełnienia. Nie pozwól, by definiowały Cie okoliczności, niech nie regulują poczucia Twojej wartości - radzi Doty, który od dziecka programował swoją przyszłość.

Był chłopcem z dysfunkcyjnej, alkoholowej rodziny. Dzięki swojej mentorce i ciągłemu programowaniu osiągnął wszystko o czym marzył jako dziecko, które nie miało szans na sukces. Książka, która może być zwrotem akcji w przypadku wielu mentorek. Pokazuje, jak niewiele trzeba, by podarować komuś wspaniałe życie.

 

« Powrót do listy książek