X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Włącz się do gry
Sheryl Sandberg, Wydawnictwo Sonia Draga
 
 

Jeśli chcesz zrobić karierę, dobrze wyjdź za mąż. Sheryl Sandberg, szefowa Facebooka twierdzi, że swój sukces zawdzięcza w dużej mierze wspierającemu mężowi, który dzieli z nią obowiązki domowe. 

Do podziału prac i komplementarnego wykorzystywania potencjału kobiet i mężczyzn namawia także w życiu zawodowym. Bo jej zdaniem, w biznesie już od jakiegoś czasu, stawianie wyłącznie na męski punkt widzenia nie sprawdza się zarówno w przypadku kobiet, jak i w przypadku mężczyzn.

Książka Sandberg to w pewnym sensie manifest zachęcający kobiety do sięgania po większe możliwości, wytykający ich lenistwo, niskie poczucie wartości i niesłuszne życiowe obawy. Szefowa Facebooka zalewa falą alarmujących statystyk, ale z drugiej strony udziela rad, jak pokonać lęki i słabości w drodze na szczyt. Nie ukrywa - kobiety muszą być silniejsze w pracy, mężczyźni w domu.

« Powrót do listy książek