X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
         
PL | EN
 
 
 
 
Pierwsza grupa mentorów FLB odebrała certyfikaty ukończenia Szkoły Mentorów Biznesu
2019-10-29
Pierwsza grupa mentorów FLB odebrała 29.10.2019 certyfikaty ukończenia programu Mentor Foundation Szkoły Mentorów Biznesu, akredytowanego przez EMCC (European Mentoring and Coaching Council).
Ciesze się, że obdarzyliście nas zaufaniem, zobaczyliście sens rozwoju swoich zdolności właśnie z nami - powiedziała Agnieszka Maciejewska gratulując ukończenia Szkoły Mentorów Biznesu oraz certyfikacji pierwszym absolwentom! Dołączamy do gratulacji i życzymy powodzenia!

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Wspólne spotkanie Mentorów i Mentees 21 października 2019 r., VI. edycja Programu Mentoringowego
2019-10-23

Mija już połowa szóstej edycji Programu Mentoringowego. Z tej okazji uczestnicy programu wzięli udział we wspólnym warsztacie. Najpierw była to sesja moderowana przez opiekunów merytorycznych – Jadwigę Kuczkowską i Marcina Capigę. Wystąpienia moderatorów były połączone z prezentacją wyników międzynarodowych badań analizujących elementy skutecznego stylu zarządzania, przeprowadzonych w latach 2017-2019 przez Gartner i Glasford International. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Dzień Otwarty Szkoły Mentorów Biznesu, 23 września 2019, Warszawa
2019-09-24

W poniedziałek 23 września mieliśmy przyjemność opowiedzieć po raz pierwszy o naszym nowym projekcie – Szkole Mentorów Biznesu. Agnieszka Maciejewska, Prezes Fundacji Liderek Biznesu, przedstawiła genezę powstania Szkoły i o tym, w jaki sposób doświadczenia zebrane dzięki uczestnikom sześciu dotychczasowych edycji Programu Mentoringowego przyczyniły się do powstania i realizacji tej idei: „Nasi mentorzy zgłaszali potrzebę dalszego rozwoju swoich kompetencji mentorskich. To z myślą o nich stworzyliśmy szkołę. Jesteśmy absolutnie przekonani o skuteczności tej metody w rozwoju osób i organizacji, a jednocześnie rozumiemy potrzebę profesjonalizacji mentoringu.”

Czytaj więcej »
 
 
 
Pierwsza w Polsce Szkoła Mentorów Biznesu - Dzień Otwarty już 23 września w Warszawie.
2019-09-06

W Polsce rusza pierwszy program edukacyjny dla mentorów mający akredytację European Quality Award, nadaną przez European Mentoring and Coaching Council. To znana na świecie organizacja branżowa, która jako pierwsza zajęła się profesjonalizacją i promowaniem najlepszych praktyk mentoringu. Szkoła Mentorów Biznesu przygotowuje absolwentów do zdobycia międzynarodowej „Indywidualnej Akredytacji Mentora” (EIA). 

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja Programu Mentoringowego 2019 - Teatr Capitol 15.05.2019
2019-05-20

Za nami uroczysta inauguracja VI Edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu.
W tym roku pobiliśmy kolejny rekord: w najnowszej edycji będzie uczestniczyło aż 158 par mentorów i mentees

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie Klubu Mentee? Do Rady Nadzorczej? Dlaczego nie!?
2019-04-04

Kwietniowe spotkanie Klubu Mentee było poświęcone kompetencjom potrzebnym do zasiadania w radzie nadzorczej. Rozmawiano też o tym, czy bycie członkiem rady nadzorczej może być sposobem na regularną pracę. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Uroczyste Zakończenie V Edycji Programu Mentoringowego, 20 lutego 2019
2019-02-21 Czytaj więcej »
 
 
 
"Lider / Liderka na nowe czasy" - spotkanie Mentorów i Mentees na półmetku 5.edycji Programu Mentoringowego, 24 października 2018r.
2018-10-25

 

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie Klubu Mentee
2018-10-11

8 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie Klubu Mentee wszystkich edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu, którego celem  jest wspieranie absolwentów w dalszym kształtowaniu kariery zawodowej. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Kolejne spotkanie Klubu Mentora
2018-06-22

Za nami  kolejne spotkanie Klubu Mentora, który działa w ramach Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Celem Klubu Mentora jest m.in. pomoc w doskonaleniu kompetencji mentorskich oraz umożliwienie wysokiej jakości networkingu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja III Edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 11 czerwca 2018, Poznań
2018-06-14

11 czerwca 2018 r. w hotelu Puro w Poznaniu odbyła się uroczysta inauguracja trzeciej edycji poznańskiego Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu.

 

 

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Program EY Entrepreneurial Winning Women - Rekrutacja trwa!
2018-06-07

Program „EY Entrepreneurial Winning Women” jest programem szkoleniowym, który jest skierowany do kobiet-przedsiębiorców, których firmy odznaczają się dużym potencjałem rozwoju i osiągają zamierzone cele.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja V. Edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 16 maja 2018, Warszawa
2018-05-23

16 maja 2018 r. w budynku Warsaw Spire, The Heart Warsaw przy placu Europejskim 1 odbyła się uroczysta inauguracja V.  ubileuszowej Edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu.

 

Czytaj więcej »
 
 
 
Zakończenie czwartej edycji Programu Mentoringowego w Warszawie
2018-02-06

6 lutego 2018 uroczyście zakończyliśmy trwającą od maja 2017 r. czwartą edycję Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Gościem Specjalnym wieczoru był profesor David Clutterbuck - twórca mentoringu biznesowego, autor wielu książek i publikacji.

Czytaj więcej »
 
 
 
Kolejne spotkanie Klubu Mentora i Klubu Mentee
2017-12-07

Kolejne spotkanie Klubu Mentora i Klubu Mentee odbyło się 7 grudnia w budynku Rondo ONZ 1 . Po świątecznym poczęstunku uczestnicy posłuchali przemówienia gościa specjalnego spotkania - premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. Pan Premier przewrotnie odniósł się do kilku cytatów na temat przywództwa w kontekście swoich różnorodnych doświadczeń.

Czytaj więcej »
 
 
 
Spotkanie Klubu Mentee i Klubu Mentora -"Strategia Porażki"
2017-10-24

Strategia porażki-kolejne spotkanie Klubu Mentora i Klubu Mentee.Tematem przewodnim spotkania była „Strategia Porażki” . Czwórka  mówców podzieliła się historiami swoich porażek i wnioskami, jakie z nich wyciągnęli.

Czytaj więcej »
 
 
 
Program EY Entrepreneurial Winning Women
2017-07-27

Jesteś kobietą i przedsiębiorcą? Masz ambitne plany, pasję i chcesz rozwijać swój biznes?

Jeśli tak, Program EY Entrepreneurial Winning Women™  jest właśnie dla Ciebie. Aplikuj już dzisiaj!

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracyjne spotkanie Klubu Mentora
2017-06-26

Dnia 21 czerwca odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Mentora. Misją Klubu jest wspieranie Mentorów wszystkich dotychczasowych edycji Progamu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu w doskonaleniu kompetencji mentorskich oraz umożliwienie wysokiej jakości networkingu pomiędzy Mentorami Fundacji Liderek Biznesu. Społeczność naszych Mentorów liczy już ponad 200 osób.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja II poznańskiej edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 24 maja 2017, Poznań
2017-06-05

24 maja w Hotelu Puro przy ul.Stawnej w Poznaniu odbyła się Inauguracja II edycji Programu Mentoringowego. W tegorocznej poznańskiej edycji Programu weźmie udział 23 pary.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracyjne spotkanie Klubu Mentee
2017-06-02

Dnia 25 maja odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Kluby Mentee. Gościem specjalnym spotkania była Edyta Sadowska CEO Ringier Axel Springer Polska, która opowiedziała o zmianach w organizacji i we współczesnym świecie.

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja IV edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 11 maja 2017, Warszawa
2017-05-18

11 maja w budynku Focus przy ul. Armii Ludowej 26 odbyła się inauguracja IV edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Zakończenie Pierwszej Edycji Programu Mentoringowego w Poznaniu
2017-03-17

Dnia 1 marca 2017 roku w Hotelu Puro odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji Programu Mentoringowego  w Poznaniu. Z tej okazji w spotkaniu wzięli udział nie tylko uczestnicy bieżącej edycji Programu, ale również goście specjalni i osoby wspierające Fundację Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
Zakończenie III Edycji Programu Mentoringowego
2017-03-08

Dnia 2 marca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu w Warszawie oraz Inauguracja Klubu Mentora i Klubu Mentee Fundacji Liderek Biznesu.

Czytaj więcej »
 
 
 
EY Entrepreneurial Winning Women?
2016-06-29

Jesteś kobietą i przedsiębiorcą? Masz ambitne plany, pasję i chcesz rozwijać swój biznes?

Jeśli tak, EY Entrepreneurial Winning Women™  jest właśnie dla Ciebie. Aplikuj już dzisiaj!

Czytaj więcej »
 
 
 
Inauguracja Programu Mentoringowego w Poznaniu
2016-06-23

23 czerwca odbyła się inauguracja pierwszeg Programu Mentoringowego w Poznaniu, w siedzibie EY.

Czytaj więcej »
 
 
 
Zakończenie drugiej edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu
2016-02-29

29 lutego 2016 r. uroczyście zakończono drugą edycję Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Iwona Kozera, założycielka Fundacji, podziękowała mentorom za ich zaangażowanie, a Katarzyna Twarowska, prezes Fundacji, podsumowała drugą edycję, która trwała od maja 2015 do stycznia 2016. 

Czytaj więcej »
 
 
 
Mentoring to styl bycia
2015-04-07

Rozmowa z Lis Merrick, Coach of the Year 2012 w Wielkiej Brytanii. Lis jest superwizorem w Edycji 2015 Programu Mentoringowego.

Kim jest mentor?

Ludzie mentorują, czyli przekazują swoją wiedzę, wspierają innych niemal przez cały czas. Dzieci są mentorowane przez krewnych, nauczycieli, studenci przez wykładowców na uniwersytecie. Z kolei mentoring w organizacjach polega właśnie na naśladowaniu dobrego, nieformalnego mentorowania.

Czytaj więcej »
 
 
 
Prof. David Clutterbuck - guru europejskiej szkoły mentoringu w Polsce
2014-09-10

Na zaproszenie Fundacji Liderek Biznesu przyjechał do Warszawy prof. David Clutterbuck, jeden z najbardziej znanych europejskich twórców współczesnego mentoringu. Autor ponad 50 książek i współzałożyciel European Coaching and Mentoring Council. 

David Clutterbuck spotkał się z Mentorkami, działającymi w ramach Programu Mentoringowego Fundacji. Rozmowa, mająca charakter sesji superwizyjnej dla Mentorek, dotyczyła codziennych problemów mentoringu - skąd Mentorki mają wiedzieć, że spotkania są owocne dla nich samych oraz dla Mentees, jakie należy stawiać im wyzwania, czy kobiety są lepszymi czy gorszymi mentorami od mężczyzn. Zdaniem prof. Clutterbuck'a mężczyźni-mentorzy koncentrują się przede wszystkim na...

Czytaj więcej »