X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Szkoła Mentorów Biznesu partnerem książki 12 dysfunkcji w procesie mentoringowym autorstwa Piotra Ciacka
 
 

Mentoring zyskuje na zanaczeniu

 

Profesjonalne procesy mentoringowe coraz częściej stają się nieodłącznym elementem środowiska biznesowego w stawiających na rozwój organizacjach. Zajmują również ważne miejsce na mapie rozwoju osobistego. Korzyści z uczestnictwa w relacji mentoringowej, i to zarówno jako mentor i jako mentee, jak również korzyść z implementacji programów mentoringowych wewnątrz organizacji opisuje szereg badań, analiz, statystyk oraz raportów. Wniosek jest jeden - mentoring niezwykle skutecznie i długofalowo wpływa efektywność procesów i działań, zarówno wewnątrz organizacji, jak i na ścieżce osobistej kariery. Nic nie wskazuje na, aby miało się to zmienić.

Rola osób zajmujących się mentoringiem staje się jeszcze bardziej istotna i wiąże się z nią coraz większa odpowiedzialność. Dlatego tak ważne jest, aby mentorki i mentorzy wzmacniali swoje kompetencje oraz regularnie poddawali się superwizji.

 

Wyzwania w mentoringu

 

Mentoring jest procesem złożonym, stawiającym na zaufanie, pełną współpracę oraz konsekwencję. W tak zróżnicowanych warunkach będąc nawet doświadczonym mentorem lub mentorką można popełnić mniejszy lub większy błąd. Uczenie się na nich jest naturalną koleją rzeczy i nieodłącznym elementem własnego rozwoju, co oczywiście nie zmienia faktu, że potencjalnych potknięć w razie możliwości lepiej unikać. W ramach tego bardzo istotna jest znajomość całego „środowiska” czy też jak w tym wypadku można trafniej powiedzieć, procesu. Zawsze, kiedy mowa jest o konsekwentnym działaniu w tak złożonych obszarach jak mentoring i coaching, nie sposób prędzej czy później zacząć dostrzegać pewne mankamenty czy też niepożądane skutki. Czym szybciej sobie z nich zdamy sprawę i czym szybciej podejmiemy adekwatne kroki w kierunku dewaluacji tychże przeszkód, tym sprawniej będziemy mogli prowadzić dalszy proces i tym lepsze będziemy osiągać efekty.

 

Szkoła Mentorów Biznesu została oficjalnym partnerem książki „12 dysfunkcji w procesie mentoringowym” autorstwa Piotra Ciacka

 

Działająca przy Fundacji Liderek Biznesu Szkoła Mentorów Biznesu została partnerem wydanej niedawno książki pod tytułem „12 dysfunkcji w procesie mentoringowym”. W tej niezwykle treściwej publikacji swoim bogatym doświadczeniem podzielił się Piotr Ciacek, akredytowany na poziomie Senior Practitioner mentor EMCC Global, konsultant wiodący i trener w Szkole Mentorów Biznesu, partner zarządzający firmy Stibitz. Książka jest kluczową propozycją, zarówno dla osób, które są lub planują zostać mentorami i mentorkami, ale także dla osób zajmujących się zawodowo coachingiem, psychologią i szeroko rozumianymi programami rozwojowymi. Opisuje usystematyzowane wyzwania i pułapki, które spotykają na swej drodze nawet najbardziej doświadczone osoby prowadzące procesy z powyższych obszarów.

 

Zapraszamy na cykl webinarów o dysfunkcjach w procesach mentoringowych

 

W ramach rozszerzenia zagadnień omawianych w książce Szkoła Mentorów Biznesu, Fundacja Liderek Biznesu oraz firma Stibitz organizują wspólnie cykl 4 autorskich webinarów pt. „12 pułapek procesu mentoringowego”. Spotkania poprowadzi Piotra Ciacek wraz zaproszonymi Gośćmi – ekspertami, mentorami, superwizorami, psychologami.

Uczestnicy, którzy zapiszą się na cały cykl webinarów, otrzymają książkę „12 dysfunkcji w procesie mentoringowym” w prezencie.

 

Zachęcamy do udziału. Więcej informacji pod tym LINKIEM

 

« Powrót do listy wydarzeń