Finał 6. edycji Programu Mentoringowego - gala oskarowa pt. "Mentoring Rhapsody" (fotorelacja)

Zakończenie szóstej edycji Programu Mentoringowego było połączone z uroczystą galą. Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu, oraz Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji, pogratulowały wszystkim uczestnikom Programu oraz podziękowały za współpracę partnerom merytorycznym. W tej edycji byli to: ICAN Institute, wydawcy polskiej edycji Harvard Business ReviewSGH - Szkoła Główna HandlowaOśrodek Informacji ONZ w Warszawie oraz patron medialny – Radio TokFM.

Gościem specjalnym była Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju, która przyznała, że widzi konieczność rozwiązania problemu związanego z defaworyzacją kobiet wracających do pracy po urlopach macierzyńskich oraz potrzebą aktywizacji zawodowej kobiet.

Podczas Gali wyświetlono film Mentoring Rhapsody. Jest to opowieść mentorów i mentees o ich doświadczeniach związanych z mentoringiem. Opowieść jest barwna, zróżnicowana, pełna zaskakujących zwrotów, a wszystkich bohaterów łączy poczucie satysfakcji z osiągniętych celów i wzięcia odpowiedzialności za swój rozwój.

Głównym punktem wydarzenia było wręczenie specjalnych wyróżnień, statuetek, które – jak podkreślił prowadzący galę Paweł Oksanowicz – niczym nie ustępują Oscarom.

Nagrodę za największą aktywność otrzymały Katarzyna Andrzejewska i Katarzyna Maul. Ta para odbyła najwięcej sesji mentoringowych w tej edycji Programu.

Nagrodę w kategorii Doświadczenie otrzymali: Dorota de Costa, Tomasz Boruc, Tomasz Dalach, Jacek Mazurkiewicz, Edwin Osiecki, Beata Wróblewska – Mazurkiewicz, ponieważ byli zaangażowani we wszystkie sześć edycji Programu Mentoringowego Fundacji.

Promotorem Mentoringu została Hanna Godlewska-Majkowska, prorektor i profesor SGH. Nagrodę otrzymała za wdrożenie i rozwój Programu Mentoringowego SGH, w którym absolwenci SGH są mentorami dla studentów.

Specjalne podziękowania skierowano także do opiekunów merytorycznych szóstej edycji: Jadwigi Kuczkowskiej i Marcina Capigi, trenerów wspierających: Agnieszki Bilińskiej, Piotra Ciacka, Romualda Kępy oraz trenerów prowadzących warsztaty: Joanny Chmury, Ewy Zięciny, Joanny Gosk, Katarzyny Surówki i Jacka Chmieleckiego.

Na koniec uroczystości Paweł Motyl, dyrektor ICAN Leadership Lab, opowiadał o zmieniającym się świecie, biznesie, modelach zarządzania, przywództwie i konsekwencjach, jakie z tego wynikają dla każdego. „W czasach coraz bardziej zaawansowanych technologii, będziemy musieli budować nasze kariery tak jak organizacje pracują nad swoimi innowacjami – kiedy osiągniemy szczyt kompetencji trzeba będzie szukać nowej ścieżki rozwoju. Nawet najlepszy prawnik, lekarz, kierowca, tłumacz może zostać wyparty przez algorytmy sztucznej inteligencji,” mówił. Zdaniem Pawła Motyla warto czytać książki science fiction i korzystać z mentoringu odwróconego, co najlepiej oddaje cytat z Alvina Tofflera: „analfabetami XXI wieku nie będą ci, którzy nie potrafią czytać i pisać, tylko ci, którzy nie potrafią się uczyć, oduczać i uczyć ponownie”.

6. edycja Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu
PODSUMOWANIE W LICZBACH!
  • 1 największy, otwarty Program Mentoringowy w Polsce
  • 2 doświadczonych opiekunów merytorycznych