Inauguracja Programu Mentoringowego 2019 - Teatr Capitol 15.05.2019

Za nami uroczysta inauguracja VI Edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu.

W tym roku pobiliśmy kolejny rekord w najnowszej edycji będzie uczestniczyło aż 158 par mentorów i mentees. Wprowadzamy też, po raz pierwszy, mentoring odwrócony, czyli dojrzali menedżerowie wystąpią w roli mentees, a ich młodsi koledzy przyjmą rolę mentorów.

Ponownie Patronatem Merytorycznym tegoroczną edycję Programu Mentoringowego objęli: ICAN Institute (wydawca Harvard Business Review), SGH Szkoła Główna Handlowa oraz Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie. Patronat medialny objęło Radio TokFM. Partnerem wieczoru była firma EY. Inaugurację rozpoczęła moderowana sesja networkingowa, pozwalająca na poznanie tego co łączy i co różni uczestników.

Gości powitały Iwona Kozera, założycielka Fundacji oraz Agnieszka Maciejewska, prezes Fundacji. W dość niestereotypowy sposób, bo korzystając z metody Pecha Kucha, Agnieszka Maciejewska przedstawiła Fundację Liderek Biznesu. Hanna Majkowska-Godlewska, prorektor ds. współpracy z otoczeniem, profesor SGH, życzyła uczestnikom kolejnej edycji Programu Mentoringowego ciekawej podróży rozwijającej ich talenty, a Jadwiga Kuczkowska i Marcin Capiga czyli opiekunowie merytoryczni, przedstawili zasady etyczne obowiązujące w programie oraz jego harmonogram.

Gościem specjalnym wieczoru była jej Ekscelencja Leslie Scalon, Ambasador Kanady, która jest również ambasadorem różnorodności płci, różnorodności kulturowej i światopoglądowej. Leslie Scalon angażuje się w tworzenie networkingu i Programu Mentoringowego dla kobiet w Kanadzie, aktywizuje sieć kobiet-ambasadorów w Warszawie, zainicjowała akcję społecznościową w mediach społecznosciowych #genderequality, w którą włączyły się wszystkie placówki Ambasady Kanady na świecie. Podczas swego wystąpienia podkreślała, że zwiększenie roli kobiet w każdym aspekcie życia jest priorytetem rządu kanadyjskiego.

W panelu dyskusyjnym o rosnącym znaczeniu mentoringu w biznesie, poprowadzonym przez Iwonę Kozerę, wzięli udział: Katarzyna Majewska, członek zarządu Banku Handlowego, Jacek Siwiński, prezes Velux oraz Artur Żwak, partner EY. Wszyscy przyznali, że są zwolennikami mentoringu i że nie byliby w tym miejscu, w którym są dzisiaj, bez mentorów.

Mentoring doceniamy w trudnych sytuacjach, wtedy odkrywamy, jak jest ważny. Dlatego powinien być włączony w kulturę organizacji – powiedział Jacek Siwiński. Artur Żwak podkreślił, ze mentoring przynosi korzyści obu stronom – daje rozwój zawodowy mentee, ale także rozwija mentorów. Glos mentora jest bezcenny, ale żeby taki był trzeba się odważyć na otwartość i zaufanie - mówiła Katarzyna Majewska. Mentoring jest o życiu, a w życiu chodzi o to by być szczęśliwym – dodała.

Inaugurację zakończył wykład dr Ewy Woydyłło „Pogoń za szczęściem”, w którym wskazywała sposoby na bycie szczęśliwym. Jej zdaniem nauka i rozwój są jednymi z lepszych sposobów.

Szczegóły o Programie Mentoringowym: https://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/pm/mentoring/