X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
11. Śniadanie z Liderką - Danuta Dąbrowska, VP Finance & Administration, Pandora Jewelry CEE & ME
 
 

Kolejne spotkanie z liderką, tym razem z Danutą Dąbrowską, VP Finance & Administration, Pandora Jewelry CEE & ME oraz członkiem Rady Nadzorczej BZ WBK S.A., dotyczyło przede wszystkim zarządzania różnorodnością, w tym różnicami kulturowymi. Pandora, to firma działająca na wielu rynkach, w związku z tym Dąbrowska opowiadała, jak się prowadzi biznesy w Rosji, Niemczech oraz w Turcji. Jej zdaniem najbliższy polskiej mentalności jest rynek turecki.

Zaprezentowała też narzędzie, z którego sama korzysta, pozwalające na porównanie kultur poszczególnych krajów. Ocenianych jest 6 aspektów: poziom akceptacji nierówności społecznych, niepewności co do przyszłości, maskulinizmu w relacjach społecznych, a także indywidualizm społeczny, przywiązanie do tradycji oraz tolerancja. Dla mnie, mówiła Dąbrowska, najważniejsza jest otwartość, prostota i właśnie tolerancja.

W drugiej części spotkania Jadwiga Kuczkowska, Partner PSI Polska, zaprezentowała wyniki badania „Nowa generacja ekspatów”. Badanie dotyczyło menedżerów z regionu Środkowej i Wschodniej Europy zatrudnianych przez międzynarodowe firmy. Wynika z niego, że osoby z tego regionu, w tym także z Polski, mają ogromne szanse na osiągnięcie sukcesu na szczeblu międzynarodowym. Są chętnie zatrudniane, ponieważ szybko się uczą oraz są tańsze od ich zachodnich kolegów. Respondenci podkreślali także dobre wykształcenie oraz znajomość języków obcych. Brakuje im natomiast umiejętności przywódczych i społecznych. Badanie wskazało także, że takie cechy jak: zdolności analityczne, niezawodność, zwracanie uwagi na jakość są najmniej istotne w procesie wspinania się po szczeblach kariery korporacyjnej. Ważniejsze są te, które zalicza się do obszarów inteligencji emocjonalnej.  

Z punktu widzenia korporacji osiągnięcie sukcesu jest warunkowane właściwym doborem pracowników do międzynarodowych ról, odpowiednimi szkoleniami i przygotowaniem danej osoby do nowej pozycji oraz mentoringiem i coachingiem już w trakcie pełnienia nowej roli.  

 

« Powrót do listy wydarzeń