X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Jak odnaleźć swoją drogę?
Agnieszka Bilińska - Executive Coach, Mentor, CEO w firmie doradczej Trusted Communication
 
 

Czyż nie jest to marzenie większości z nas, aby mieć pracę, która jest naszą pasją, realizować się w niej i spełniać? Robić to, co się naprawdę kocha i być na swojej drodze?

Wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych i na wszystko można mieć dobry plan, który przybliży nas do realizacji marzeń. Co zrobić, żeby znaleźć się na swojej drodze, realizować się w pracy swoich marzeń, robić to, co się uwielbia i mieć poczucie spełnienia?

 

1.     Marzenie

Zacznij od marzenia. O czym marzysz? Co sprawia, że ci się chce i jesteś napełniona pozytywną energią od samego poranka? W snuciu marzeń ważna jest odwaga. Wyobraź sobie siebie za rok, pięć i dziesięć lat. Jak chciałabyś żyć? Naszym marzeniom bardzo bliska jest nasza pasja, bo to jej potrafimy bezgranicznie się oddać i zawsze znajdziemy na nią czas. Co jest więc Twoją pasją? Co kochasz robić? I najważniejsze: Czy pasję możesz wpleść w pomysł na biznes? W pierwszej kolejności zdefiniuj swój cel. Spraw, żeby był realny, określony i mierzalny (zgodnie z zasadą SMARTEST).

Jak powiedział Michael Acton Smith, właściciel Moshi Monsters:

 „Większość ludzi nie marzy o rzeczach wielkich. Brakuje im wiary we własne siły. Ekscytujące czyny są – ich zdaniem – dziełem innych ludzi. Ale snucie wielkich marzeń jest ważne i naprawdę czyni życie podniecającym. Wielkie marzenia nie spełniają się tym, którzy ich nie mają”.

 

2.     Inspiracja

Każde marzenie jest mocniejsze i bardziej konkretne, jeżeli jest wzmocnione inspiracją. Inspiracja przychodzi często niespodziewanie, jako silny bodziec z otaczającego nas świata. Jedno jest ważne, żeby inspiracja do nas przemówiła, musimy wiedzieć czego poszukujemy, jaki mamy cel i marzenie. Dzięki ośrodkowi RAS (Reticular Activating System) w naszych mózgach wyłapujemy jak radar informacje, fakty i zdarzenia, które mogą być dla nas ogromną inspiracją. Bardzo często inspirację znajdziemy dzięki naszym Mentorom. Siła i poziom, na jakim potrafi oddziaływać na nas mentor to właśnie inspiracja. Jeżeli nie masz jeszcze swojego mentora, to znajdź go jak najszybciej!

Ciekawe jest podejście Mastina Kipp, przedsiębiorcy, blogera i pisarza, autora „The Daily Love”:

 „Wypisz nazwiska osób, które Cię inspirują, a potem sprecyzuj, co dokładnie inspiruje Cię w każdej z nich. Czy to ich nieustępliwość? Wspaniałomyślność? A może suma na koncie albo wykreowana marka? Wiedz, że to, co Cię w nich inspiruje, tak naprawdę jest w Tobie.”

 

3.     Pozytywne nastawienie

Trzecim, kluczowym elementem w odnalezieniu swojej własnej drogi jest pozytywne myślenie. To nasze myśli kształtują nas i sprawiają kim jesteśmy. To nic innego jak nasz sposób myślenia sprawia, w jaki sposób interpretujemy fakty i zdarzenia z otaczającego nas świata. To nasz wybór, czy patrzymy na świat pozytywnie czy negatywnie. Z tego co wiem i doświadczam, pozytywne myślenie bardzo ułatwia życie, skraca drogę do wymarzonego celu, pozytywnie wpływa na kreowanie nowych pomysłów, koncentrację i skupienie. Z nowymi inspiracjami i dobrą energią lepiej zrealizujemy nasz cel. Pozytywne nastawienie stwarza nowe możliwości
i sprawia, że lepiej nam się żyje, ale uwaga – wymaga wysiłku i dużo konsekwentnej pracy nad sobą.

Peter Burwash, tenisista:

„Wszystko ma dobrą albo złą stronę. Znajdziesz je w każdej możliwej sytuacji. Osoba, która chce odnosić sukcesy, powinna najpierw dostrzegać to, co pozytywne. Masz wolność wyboru: optymizm albo pesymizm.”

Pracę tę możemy zacząć od teraz. Na koniec każdego dnia wymień trzy pozytywne rzeczy jakie ci się dzisiaj przytrafiły. Za jakiś czas zobaczysz, jak stanie się to Twoim dobrym codziennym nawykiem.

Swoją podróż do odnalezienia drogi możesz zacząć już dziś. Naprawdę warto!

 

 

« Powrót do listy wpisów