X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Sukces jest kobietą?
Barbara Sissons, Dyrektor Finansowa, Członek Zarządu, Totalizator Sportowy
 
 

Przedstawiciele świata biznesu jak mantrę powtarzają, że współczesny świat wymaga zmiany paradygmatu zarządzania. Nieustannie ewoluujące otoczenie, rozwój nowoczesnych technologii, błyskawiczny przepływ informacji sprawiają, że to co jeszcze niedawno wystarczało, by być konkurencyjnym na rynku obecnie przechodzi do historii. Jak w takich warunkach budować przewagę nad innymi firmami?

Siłą każdej organizacji są stojący za nią ludzie. Dlatego pozyskiwanie talentów, osób nie tylko z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, ale również cechami osobowości może przesądzić o pozycji firmy na rynku. Jak w tym świecie odnajdują się kobiety? Czy wciąż muszą przezwyciężać bariery i wyzwania w drodze na szczyt? Czy muszą udowadniać męskiemu wciąż światu top managementu, że są odpowiednimi osobami na najwyższe stanowiska? Czy we współczesnym, rozwiniętym społeczeństwie takie pytania w ogóle powinny być stawiane? Powinniśmy opierać się wyłącznie na kompetencjach, doświadczeniu i czerpaniu z bogactwa różnorodności, które każda i każdy z nas ma do zaoferowania.

Wierzę, że partnerstwo w biznesie to podstawa sukcesu. Kobiety od lat udowadniają, że są świetnymi liderami, potrafią zarządzać zmianą i z duża elastycznością reagować na wyzwania. Umiejętnie wykorzystują swoją wrodzoną intuicję i empatię w twardym świecie biznesu.

Cieszy mnie, że coraz więcej kobiet jest obecnych w zarządach, radach nadzorczych. To chyba najlepiej świadczy o zmianie, której doświadczamy w Polsce - coraz rzadziej w kontekście awansu kobiet mówimy o tzw. „szklanym suficie”. Mamy jednak jeszcze wiele do osiągnięcia. Kobiety często same nie wierzą w swoją siłę i nie potrafią w pełni wykorzystać swojego potencjału. Dlatego tak ważne są inicjatywy promujące kobiece talenty. Zarówno te wewnątrz organizacji, które zachęcają do rozwoju, zdobywania nowych kompetencji, jak również zewnętrzne, które mogą stanowić świetną platformę dialogu, umożliwiającą wymianę doświadczeń.

Wierzę, że sukces jest wypadkową większej ilości czynników niż płeć. To wiedza, umiejętności i doświadczenie, ale także wysoka motywacja i samoświadomość stanowią o wartości danej osoby. Mam nadzieję, że takie podejście będzie zyskiwać na popularności z każdym rokiem a coraz większe rzesze pań będą odważniej i świadomiej kierować swoją karierą.

« Powrót do listy wpisów