Mierzysz? Nie mierzysz? Zmierz się z wyzwaniami przyszłości w branży HR: KPI, digitalizacja procesów, AI, nowe technologie

Za nami kolejne spotkanie z cyklu HR4Diversity, organizowanego przez Fundację Liderek Biznesu. Uczestnicy spotkania, zaproszeni eksperci omawiali zagadnienia związane z nowymi technologiami oraz zmianami specyfiki procesów w działach HR.

Podczas dyskusji poruszono wiele istotnych kwestii związanych z digitalizacją HR i zwiększoną obecnością sztucznej inteligencji w organizacjach. Wnioski z debaty były jednoznaczne - nowe technologie i wykorzystanie danych stanowią doskonałe narzędzia do inicjalizacji nowych oraz optymalizacji istniejących procesów w dziale HR.

Jednym z ważnych punktów poruszonych podczas spotkania było nastawienie na edukację. Wyedukowane technologicznie i cyfrowo działy HR stanowią fundament dla edukacji pracowników w całej organizacji. Paneliści podkreślili potrzebę ciągłego uczenia się i poznawania nowych narzędzi, które otwierają perspektywy i umożliwiają lepsze zrozumienie i wykorzystanie technologii.

Kolejnym istotnym aspektem było optymalne zarządzanie danymi. Paneliści zwrócili uwagę na odpowiedzialne korzystanie z danych oraz umiejętne wykorzystanie ich do usprawniania procesów w celu zwiększenia efektywności operacyjnej firm. Podejście oparte na analizie danych umożliwia podejmowanie lepiej uzasadnionych decyzji personalnych.

W trakcie dyskusji podkreślono również konieczność weryfikacji kultury organizacyjnej. Zmiany w strukturach organizacyjnych, odejście od hierarchii i budowanie relacji opartych na zaufaniu stały się priorytetem. Paneliści zachęcali do inwestowania w rozwój i dobrostan pracowników i tworzenia pozytywnej kultury pracy.

Spotkanie HR4Diversity dostarczyło uczestnikom inspirujących wniosków i nowych perspektyw w zakresie wykorzystania nowych technologii i zmian w dziale HR. Paneliści, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy, przekazali cenne informacje i praktyczne wskazówki, które mogą pomóc w doskonaleniu procesów HR.

Bardzo dziękujemy panelistom:

Jowita Michalska, Founder & CEO Digital University,
Artur Miernik, Partner EY, People Advisory Service,
Wojtek Janczak, People Analytics Manager, WBD Poland,
Andrzej Sadłowski, Prezes Zarządu, Instytutu Badawczo-Rozwojowego Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego

oraz prowadzącym:
Magdalena Gera-Pikulska, HR Senior Director, mentorka biznesowa, wykładowczyni,
Agnieszka Maciejewska, Członkini Zarządu Fundacji Liderek Biznesu

za obecność i zaangażowanie.