FINANCE4DIVERSITY
Grupa branżowa Fundacji Liderek Biznesu – Finance4Diversity (wcześniej "Kobiety na rynkach finansowych") – to wyjątkowa inicjatywa skierowana do osób pełniących kluczowe funkcje kierownicze i zarządcze w sektorze finansowym. To krąg wyjątkowych profesjonalistek i profesjonalistów, skupionych wokół wspólnej idei pogłębiania wiedzy, dzielenia się doświadczeniami oraz kreowania pozytywnych zmian w otoczeniu biznesowym branży finansowej.
Celem naszej inicjatywy jest tworzenie platformy, na której profesjonaliści z sektora finansowego mogą omawiać najnowsze trendy rynkowe, analizować zmiany wpływające na sektor finansowy oraz dyskutować nad wyzwaniami, przed jakimi stoi ten rynek. Grupa skupia się na tematach takich jak inflacja, różnorodność i obecność kobiet na stanowiskach zarządczych oraz kwestie związane z odpowiedzialnym inwestowaniem (ESG).
Opiekunkami merytorycznymi grupy są Iwona Kozera, Beata Klonecka, Anna Sirocka oraz Monika Jezierska, których wiedza i doświadczenie stanowią solidne fundamenty dla prowadzenia angażujących dyskusji oraz analiz rynkowych.
Spotkania grupy odbywają się cyklicznie, tworząc regularną przestrzeń dla wymiany poglądów i inspiracji. Uczestniczki i uczestnicy mają szansę nie tylko słuchać ekspertek/ekspertów, ale również aktywnie włączać się w debatę, dzieląc się swoimi perspektywami i wnioskami. To interaktywne podejście pozwala na tworzenie wartościowych relacji i budowanie sieci kontaktów wśród kobiet i mężczyzn działających na rynkach finansowych.
Jeśli pełnisz kluczowe role w sektorze finansowym i pragniesz pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać umiejętności oraz być częścią inspirującej wspólnoty profesjonalistek, Grupa branżowa Fundacji Liderek Biznesu – FINANCE4DIVERSITY – to idealna inicjatywa dla Ciebie. Dołącz do nas, aby wspólnie odkrywać nowe możliwości, wyzwania i perspektywy w dynamicznym świecie finansów.
Alicja Kornasiewicz, przewodnicząca Rady Programowej Fundacji, a jednocześnie bankowiec z wieloletnim doświadczeniem, tłumaczyła, dlaczego jej zdaniem potrzebne są branżowe spotkania kobiet. To miejsce swobodnej wymiany myśli i doświadczeń. Mówiła również o tym jak ważna jest uczciwość w pracy, ponieważ dla młodego pokolenia nie jest to już wartość oczywista. Poleciła też kilka książek, które ją ostatnio zaciekawiły.
Spotkanie odbyło się w klimatycznej galerii sztuki nowoczesnej, Galerii Propaganda, zlokalizowanej przy ul. Foksal 11.
Podczas spotkania Monika Nachyła, Członek Rady Nadzorczej Euler Hermes Polska, TU Allianz Życie Polska, Mykogen Polska Sp. z o.o. oraz BGŻ BNP Paribas S.A. podzieliła się swoimi doświadczeniami, które ukształtowały jej karierę zawodową. Przełomowym momentem jej kariery był rejs, o którym od zawsze marzyła. To właśnie na nim, w obliczu ogromu przyrody i otoczona przez nieznanych ludzi, zrozumiała kim jest naprawdę.
Spotkanie odbyło się w starej, klimatycznej kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 4. Iwona Kokoszka, założycielka i prezes zarządu Bookamore – Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury Wizualnej, opowiedziała historię tego wyjątkowego budynku, który przetrwał 7 bombardowań w trakcie II wojny światowej. Zabytkowe wnętrza kamienicy z 1914 roku wypełnione są ikonami designu z drugiej połowy XX wieku i pracami młodych artystów.
W części merytorycznej Katarzyna Zajdel-Kurowska - ekonomistka, Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego - opowiedziała o tym, w jaki sposób NBP reaguje na wzrost zmienności na globalnych rynkach finansowych. Temat okazał się bardzo ciekawy - sposób zarządzania aktywami NBP w zalezności od aktualnej sytuacji na rynku kapitałowym wywołał długą i ozywioną dyskusję.
Dr Agnieszka Słomka - Gołębiowska przedstawiła wstępne wyniki badania udziału kobiet we władzach spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cały raport z badania, wraz z ostatecznymi wynikami, będzie opublikowany w kwietniu tego roku. To już druga edycja badania, wyniki pierwszej edycji są dostępne tutaj: http://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/pliki/KTwarowska_Final.pdf a cały raport tutaj: http://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/pobierz-raport/1/