X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
XXIV Kongres Kadry - Panel "Kobieta Prezes - inny wymiar przywództwa?"
 
 

Podczas XXIV Kongresy Kadry rozmawialiśmy o kobietach liderach, czy istnieje inny wymiar przywództwa? Panel prowadziła Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Swoimi doświadczeniami dzieliły się: Krystyna Boczkowska, Prezes Zarządu, Robert Bosch, Edyta Sadowska, Prezes Zarządu Axel Springer oraz Beata Stelmach, Prezes Zarządu, GE Polska i Kraje bałtyckie.

Żyjemy w społeczeństwie przyzwyczajonym do innej roli kobiety niż liderka biznesu. W rzeczywistości nie ma jednak powodów, dla których kobiety nie mogłyby być cenionymi ekspertkami czy pretendować do stanowisk zarządczych i dobrze sprawdzać się w tych rolach. Wydaje się to oczywiste, jednak często z powodu stereotypów, przyzwyczajeń czy przekonań kulturowych zasady partnerstwa w biznesie nie są realizowane.  A partnerstwo w biznesie to równe szanse dla każdego i obiektywna ocena zdolności, efektywności, wyników pracy i możliwości awansu.

Zdarza się, że stereotypom ulegają same kobiety, przez co blokują swój rozwój. Tym ważniejsza jest rozmowa o tym, jak ważna jest obecność kobiet w biznesie i jaką wartość wnosi „kobiecy punkt widzenia” – a może takie pojęcie nie istnieje?  O swojej drodze liderki biznesu opowiedzą uczestniczki panelu.

 

                             

     

« Powrót do listy wydarzeń