X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
6. Śniadanie z Liderką - Agnieszka Popko, Członek Zarządu, ECE Projektmanagement
 
 

Październikowe Śniadanie z Liderką to śniadanie z Agnieszką Popko, Dyrektorem Zarządzającym i Członkiem Zarządu ECE Projektmanagement Polska. Opowiadała o procesie przemiany menedżera w lidera. Po pierwsze, mówiła, otoczenie zawsze szuka pozamerytorycznych powodów awansu kobiety. Można z tym walczyć tylko w jeden sposób - przejrzystością podejmowanych przez organizację decyzji personalnych. Po drugie - przechodząc taką przemianę warto sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał świat po awansie, jak będzie wyglądało życie, także prywatne. Bo - jej zdaniem - zmienia się praktycznie wszystko. Organizacje, jeśli chcą, mogą być pomocne w transformacji menedżera w lidera, zapewniając odpowiednie szkolenia i trenerów wspierających w procesie zmiany. Niezmiernie ważna jest także komunikacja i wychodzenie z własnych wzorców, inaczej mówiąc - otwarcie się na inne standardy pracy, mentalności, sposoby komunikacji.

Zgodnie uznano, że networking jest jednym z najważniejszych elementów pracy lidera. Według licznych badań na najwyższych stanowiskach zarządczych zajmuje on 70-80% całego czasu pracy. Kobiety chcące pogodzić życie zawodowe z prywatnym nie są w stanie poświęcić na takie działanie tak dużo czasu. Agnieszka Popko podkreślała, że nie ma w tym nic złego, ale - mówiła - trzeba mądrze dzielić kompetencje.

Katarzyna Twarowska, Prezes Fundacji Liderek Biznesu oraz Dyrektor w dziale audytu w EY i Lider na Rynku Nieruchomości na Europę Centralną i Południowo - Wschodnią, dodała, że zadaniem Fundacji jest przekonywanie nieprzekonanych. Nieprzekonanych do tego, że kobiety mogą i potrafią być dobrymi liderami. Staramy się podkreślać, mówiła, że każda organizacja musi patrzeć na potencjalnego lidera, dostrzegająć wyłącznie jego kompetencje, a nie płeć, rasę czy wiek. 

Druga część śniadania była poświęcona komercjalizacji centrów handlowych. Rafał Paruba, Dyrektor Działu Leasingu ECE Projektmanagament Polska opowiadał, jak się zarządza centrami handlowymi. Jeszcze kilka lat temu na rynku było aktywnych około 300 marek - mówił - teraz jest ich tylko 250. Padały pytania o architekturę, narzekano, że centra handlowe są monotonne i podobne do siebie. Rafał Paruba tłumaczył dlaczego tak się dzieje, zdradzając kilka tajemnic dotyczących zarządzania powierzchniami komercyjnymi. Przyznał też, że wszyscy, w tym i zarządzający centrami handlowymi, zaczynają dostrzegać problem, jakim jest coraz popularniejsze robienie zakupów przez internet. Ale - jego zdaniem - nie oznacza to w najbliższym czasie upadku tradycyjnego handlu. 

« Powrót do listy wydarzeń