X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Śniadanie z Liderką, dr Sylwią Spurek, zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania
 
 

Bohaterką październikowego śniadania z liderką była dr Sylwia Spurek, zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania, doktor nauk prawnych, radczyni prawna i legislatorka.

Dr Sylwia Spurek opowiedziała o swoim 17-letnim działaniu na rzecz praw obywatelskich.  Jest stypendystką Legal Fellowship Program i uczestniczką zajęć International Women's Human Rights Clinic, City University of New York. W latach 2002-2005 była prawniczką w Sekretariacie Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. We wrześniu 2015 r. została powołana na stanowisko Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania, gdzie zajmuje się kontrolą przestrzegania prawa w zakresie obrony praw człowieka. W swojej karierze zawodowej zawsze kierowała się działaniem poprzez wartości i wysokim zaangażowaniem w walkę na rzecz równego traktowania, praw obywatelskich i transparentności.   

W ramach wspierania partnerstwa  w biznesie Rzecznik Praw Obywatelskich promuje dobre praktyki na rynku pracy mające na celu zniwelowanie stereotypowego postrzegania roli kobiet i mężczyzn (jednakowe możliwości godzenia ról), zapobieganie segregacji na rynku pracy, zwiększenie liczby kobiet na stanowiskach decyzyjnych, dążenie do transparentności i  równości wynagrodzeń.

Zaproszeni Goście wymieniali się również doświadczeniami w zakresie zarządzania różnorodnością w swoich organizacjach.

Spotkanie prowadziła Agnieszka Maciejewska, Prezes  Zarządu Fundacji Liderek Biznesu.

 

  

  

  

  

  

 

« Powrót do listy wydarzeń