X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Śniadanie z Liderką, Anią Kruk, Dyrektor Kreatywną marki ANIA KRUK w Poznaniu
 
 

W poznańskim hotelu Puro spotkałyśmy się z Anią Kruk, założycielką i dyrektor kreatywną marki ANIA KRUK. „To marka stworzona przeze mnie i brata, dzieci Wojciecha Kruka, twórcy W.Kruk, najbardziej znanej marki jubilerskiej w Polsce” - mówiła Ania na wstępie, przedstawiając się.

 

Ania Kruk to córka Wojciecha Kruka, najbardziej znanego polskiego biznesmena lat 90., autora sukcesu firmy W.Kruk. Jest nie tylko dyrektor kreatywną marki ANIA KRUK, ale też jej twarzą i główną projektantką. Wojciech Kruk Jr, brat Ani, zajmuje się stroną biznesową firmy.

 

Dziedzicząc prawie 200 lat tradycji rodzinnego biznesu, cztery lata temu Ania z bratem rozpoczęli budowanie nowej marki. Firma oferuje kolekcje dostępne dla każdego, jako przeciwieństwo do obecnej polityki firmy W.Kruk, która stawia na biżuterię luksusową.

Podczas Śniadania Ania Kruk opowiedziała nam o swojej prababci Helenie, żonie słynnego Władysława Kruka, poznańskiego jubilera. Swoją prababcię nazwała pierwszą polską bizneswoman XIX wieku, ponieważ to właśnie ona trzymała cały rodzinny biznes w ryzach. Dziś to Ania, jako główna projektantka i dyrektor kreatywna marki, uczestniczy w całym procesie tworzenia kolekcji – od koncepcji, poprzez projektowanie i przygotowanie prototypów, aż po produkcję biżuterii. To Ania wyznacza działania wizerunkowe i marketingowe marki.

Zapytana o sukcesy tak młodej marki ANIA KRUK, Ania bez zastanowienia wymienia współpracę z marką Fantasia firmy Danone oraz otwarcie butiku w stolicy Kataru.

Zapytana, w jaki sposób łączy wymagającą pracę zawodową z życiem rodzinnym, zdradza nam swój sekret – zawsze rozgranicza pracę i dom. Nigdy nie zabiera pracy do domu. Zwyczajnie zostaje dłużej i kończy projekty w pracy. Dzięki temu praca wciąż sprawia jej radość, a dom wciąż jest domem.

 

Spotkanie poprowadziła Agnieszka Maciejewska, Prezes  Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. 

 

 

    

 

     

 

« Powrót do listy wydarzeń