X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Warsztat z Mirosławem Oczkosiem: 2 KROKI DO SUKCESU, czyli: Jak skutecznie być skutecznym w wystąpieniach publicznych?
 
 

Kolejne warsztaty już za nami. Tym razem szkolił nas Mirosław Oczkoś, aktor, reżyser filmowy i telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, specjalista w zakresie prezentacji, pracy z głosem, autoprezentacji i mowy ciała.

Uczyliśmy się pracy głosem, mowy ciała oraz technik wywierania wpływu. Chcąc skutecznie posługiwać się głosem należy odpowiednio oddychać, rozgrzewać aparat mowy i tzw. "pudlo rezonansowe", jakim jest twarzoczaszka. Do tego dochodzą sposoby nawilżania gardła, które - jak mówił Mirosław Oczkoś - potrafi wysychać w najmniej spodziewanych momentach.

Jest kilka podstawowych zasad mówienia - nie wolno mówić za cicho, ani zbyt głośno, za wolno, ani zbyt szybko. Trzeba pamiętać o stawianiu kropek i, przypominał Oczkoś, uśmiechać się.

Potem przeszliśmy do ćwiczeń z mowy ciała, która obejmuje mimikę, gesty, postawę, kontakt wzrokowy, dotyk i dystans. Wg Oczkosia dystans, a zwłaszcza jego skracanie, to najbardziej manipulacyjny element mowy ciała.

Na końcu warsztatów były ćwiczenia z podstaw retoryki i kilku jej figur: porównań, powtórzeń, kontrastów, zapowiedzi, gry słów, hiperboli, aluzji, skrótów myślowych oraz pytań retorycznych.

Wszystkie te elementy mogą zostać wykorzystane w sytuacjach biznesowych, ale także w codziennym życiu.

 

  

  

  

  

  

 

« Powrót do listy wydarzeń