X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Śniadanie z Liderką Edytą Sadowską, Prezes Ringier Axel Springer
 
 

 

Bohaterką Śniadania z Liderką była Edyta Sadowska, Prezes Ringier Axel Springer Polska. Mówiła o współczesnych mediach i trendach na rynku mediów. 

Edyta Sadowska pracuje w Ringier Axel Springer od 10 lat. Zanim została prezesem, była CFO. Jako prezes musiała zmierzyć się z wyzwaniami związanymi z koniecznością zmian w firmie, wynikającymi miedzy innymi z  cyfryzacji mediów.  W efekcie Ringier Axel Springer Polska swoją wizję i model działania, a cały proces restrukturyzacji Edyta Sadowska przeprowadziła z sukcesem. Wiele dowiedziałyśmy nie tylko o współczesnych mediach, ale również o wpływie zmian technologicznych na biznes.

Druga część spotkania dotyczyła liderów oraz oczywiście kobiet robiących karierę. Każdy lider, zdaniem Edyty Sadowskiej, musi mieć cel i wizję, do której przekona pracowników. Dla pracowników ważne jest, by pracować dla wyższej idei, mówiła. Podkreślała, że kobiety w Polsce mają duże ambicje i chcą się rozwijać, a ich praca jest konieczna dla rozwoju gospodarki. Natomiast, dodała, często brakuje kobietom umiejętności promowania samych siebie.

W trakcie dyskusji uczestnicy Śniadania ustalili, że potrzebna jest „masa krytyczna” kobiet na wyższych szczeblach w zarządzaniu, żeby dokonać rzeczywistej zmiany.  Zdaniem wielu osób nie da się tego osiągnąć bez wprowadzenia pewnych zasad i regulacji. Konieczne są także odpowiednie programy mentoringowe dla kobiet. Agnieszka Maciejewska, członek zarządu Fundacji Liderek Biznesu, opowiedziała o właśnie rozpoczynającej się, już trzeciej edycji programu mentoringowego FLB.

 

               

 

 

« Powrót do listy wydarzeń