X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Kobiety na Rynkach Finansowych - spotkanie marzec 2016
 
 

Dr Agnieszka Słomka - Gołębiowska przedstawiła wstępne wyniki badania udziału kobiet we władzach spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cały raport z badania, wraz z ostatecznymi wynikami, będzie opublikowany w kwietniu tego roku. To już druga edycja badania, wyniki pierwszej edycji są dostępne tutaj: http://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/pliki/KTwarowska_Final.pdf  a cały raport tutaj: http://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/pobierz-raport/1/

Wstępne wyniki były podstawą do dyskusji, co należy zrobić, żeby zwiększyć liczbę kobiet na najwyższych stanowiskach. Większość osób była zgodna, że nie da się przyspieszyć partnerstwa w biznesie bez wprowadzenia kwot.

Gościem specjalnym był Kapitan Piotr Kuźniar, dowódca unikalnej wyprawy "Selma-Antarktyda-Wytrwałość" (2014-2015), zdobywca rekordu świata w żegludze najdalej na Południe. Laureat najwyższych nagród żeglarskich: "Rejs Roku" i "Żeglarz Roku". Kapitan Kuźniar opowiadał skąd wziął pomysł na taką wyprawę, jak wyglądały przygotowania i jak ważny był dobór całego zespołu. Na Morze Rossa na Antarktydzie popłynął z ludźmi, których znał i którzy doświadczyli już trudnych warunków takich wypraw. Cały zespół zdobył też wierzchołek wulkanu Erebus na Wyspie Rossa na Antarktydzie. 

 

                 

 

« Powrót do listy wydarzeń