X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Grudniowe spotkanie - Kobiety na Rynkach Finansowych
 
 

Joanna Chmura, psycholog oraz coach ACC, opowiedziała historię 3 niezwykłych kobiet, które mogą stać się inspiracją podczas radzenia sobie z wyzwaniami i pokonywania wątpliwości. Dr Brene Brown – naukowiec i psycholog,  Jesscia Alba, aktorka oraz przedsiębiorczyni, założycielka marki Honest oraz Misty Copeland, pierwsza czarnoskóra solistka w prestiżowym American Ballet Theatre. Wszystkie przełamywały stereotypy. Łączyła je pasja i chęć nauki, umiejętność radzenia sobie z krytyką oraz, mówiła Chmura, otaczania się właściwymi ludźmi. Kluczowa jest także, dodała, zdolność do bycia wyrozumiałą dla samej siebie. Prezentacja Joanny Chmury była połączona z warsztatami, w ramach których obecne na spotkaniu osoby musiały napisać za co same sobie dziękują.

W drugiej części spotkania Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczący Rady Partnerów EY Polska, opowiadał o innowacyjności polskich przedsiębiorstw. Podał kilka przykładów wśród polskich przedsiębiorców, np. firmę meblową Forte, która znalazła innowacyjne metody poprawienia swojej konkurencyjności. Podglądając Ikeę odkryła, że Ikea stosuje nowy rodzaj płyty, który zmniejszył koszty produkcji o 20%. Opracowano więc własną formułę i Forte stało się drugą firmą na świecie, która wprowadziła taki materiał, w dodatku tańszy i lżejszy.

Kolejnym problemem, jaki poruszył Bielecki, to sukcesja w polskich przedsiębiorstwach. Bielecki mówił, że nie zna firmy, w której byłby problem przekazania dorobku synowi. Za to jeśli sukcesorem ma być córka - pojawiają się wątpliwości. Iwona Kozera, Fundator Fundacji Liderek Biznesu, Partner EY oraz Lider Doradztwa Biznesowego w Regionie Europy Centralnej i Południowo - Wschodniej dodała, że sektor finansowy jest coraz bardziej zainteresowany przedsiębiorczością. Opowiadała, że Komisja Europejska przygotowała dokumenty, które mogą mieć wpływ na sposób finansowania przedsiębiorstw społecznych. Dyskutowano więc o tym, czy w Polsce pojawią się nowe (w tym zagraniczne) instytucje finansowe gotowe inwestować w przedsiębiorczość społeczną oraz czy polska ekonomia społeczna jest na to gotowa.

 

               

              

 

« Powrót do listy wydarzeń