X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
17. Śniadanie z Liderką - Alina Strześniewska, prezeska Radia Kolor
 
 

Fakty nie mają znaczenia, znaczenie ma to, co z nimi zrobimy - takie hasło przyświeca Alinie Strześniewskiej, prezesce Radia Kolor, bohaterce Śniadania z Liderką. Opowiedziała krótko historię swojego życia, emigracji do USA w 1981 roku, pracy najpierw jako sprzątaczka, a później już w agencjach mediowych w Nowym Orleanie, gdzie przeszła wszystkie szczeble kariery. Do Polski przyjechałam na chwilę, z powodów rodzinnych, chociaż wiedziałam - mówiła - że będę musiała zostać na przynajmniej kilka miesięcy. Wcale nie planowałam powrotu na stałe, dodała. Znalazła ogłoszenie, że Radio Kolor poszukuje dyrektora generalnego. Nie znałam takiej funkcji w mediach - przyznała się - ale i tak wygrałam z ponad 370 kandydatami. Radio ją wciągnęło i została w Polsce. Dzisiaj jest głównym udziałowcem Radia Kolor.

Poproszona przez prezeskę Fundacji Katarzynę Twarowską o zdefiniowanie sukcesu odpowiada bez wahania: sukces to jak jestem szczęśliwa i zadowolona z siebie. Potem dodaje, że sukcesem jest także to, iż radio - chociaż komercyjne - nie jest tak postrzegane przez słuchaczy. Radio to moje dziecko i moje życie, mówiła, ale dodała, że życie nie byłoby pełne, gdyby nie miała rodziny, w tym przede wszystkich dwóch już dorosłych synów.

Alina Strześniewska uważa, że kobietom w korporacjach, dużych organizacjach jest trudniej osiągnąć zawodowy sukces. Inaczej - jej zdaniem - jest w prywatnych firmach. Chociaż nadal znajdują sie mężczyźni, którzy - powiedziała - tylko innego mężczyznę traktują jak partnera w biznesie. Dlatego kilka razy to mąż, zamiast jej, prowadził negocjacje.

Obok radia Alina Strześniewska ma jeszcze jedną pasję w życiu - jest nią majsterkowanie. Chwaliła się najnowszym nabytkiem, jakim jest piła szablasta - podobno najlepsza do rozdzielania europalet. W domu wszystko robię ja, mówiła, i coraz bardziej mnie to pochłania. Na szczęście, dodała, już mogę sobie pozwolić na kilka dni wolnego, by poświęcić się majsterkowaniu i zbudować 12-metrowy mostek.

Drugim gościem Śniadania był Przemysław Sikorski, redaktor naczelny Radia Kolor, który opowiadał o magii radia, o tym ile, kiedy i gdzie Polacy słuchają radia, a także jak sie nim na co dzień zarządza.  

« Powrót do listy wydarzeń