Kobiety w biznesie. Zarządzanie, innowacje, edukacja. Przyszłość

Iwona Kozera, Fundatorka Fundacji Liderek Biznesu, Partner EY w Polsce, Dyrektor Grupy Rynków Finansowych Europa Centralną i Południową, 11 września uczestniczyła w debacie  "Kobiety w biznesie. Zarządzanie, innowacje, edukacja. Przyszłość" w ramach "INSEAD Global Day 2015" . Spotkanie odbyło się w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej.

Spotkanie prowadził Michał Misterski, Przewodniczący stowarzyszenia Absolwentów INSEAD w Polsce.

W panelu dyskusyjnym również udział wzięli:

•             Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Virgin Mobile w Polsce

•             Aleksandra Sroka, Dyrektor w zespole Financial Institutions BCG

•             Beata Stelmach, Prezes General Electric w Polsce

•             Marynika Woroszylska-Sapieha, Prezes Grupy Sanofi w Polsce

Spotkanie podzielona było na dwa obszary tematyczne: i. Zarządzanie  i  Leadership, ii. Rozwój - Nauka – Innowacje.

W trakcie spotkania rozmawiano między innymi o:

Czy istnieje coś takiego jak polski styl zarządzania? Jacy są polscy liderzy? W jaki sposób oni wpływają na styl zarządzania obowiązujący w polskich firmach? Jak zarządzają ludźmi? Jakie są ich priorytety?

O przewadze Polski związanej z tanią siłą roboczą. Jakie branże staną się naszym polskim Samsungiem? Jakie nisze rynkowe powinna zająć Polska gospodarka?

Innowacje. Jakie one są w Polsce? A jakie są potrzebne?

Nauka. Jaki jest poziom polskich uczelni?