Fundacja Liderek Biznesu członkiem organizacji European Women on Boards

Organizacja European Women on Boards działa z jasno postawionym i konkretnym celem, aby już w 2025 roku w zarządach firm miało swoje miejsce co najmniej 40% przedstawicieli każdej płci.

EWOB  konsekwentnie poszerza swoje pole działania nawiązując współprace z czołowymi stowarzyszeniami krajów Europy, dzielącymi wspólną misję, którą jest wzmacnianie zdolności przywódczych kobiet w całej Europie, dawanie im szansy na szybszy rozwój oraz poszerzenie kompetencji. Warto zaznaczyć, że European Women on Boards nie pozostaje tylko przy samych szkoleniach i programach mentoringowych – aktywnie prowadzi specjalistyczne badania pozwalające zgłębić temat i monitorować różnorodność płci na najwyższych szczeblach w firmach w całej Europie.

Dzięki dostosowanym programom i obszarom działania  EWOB, w całej Europie,  wspiera kobiety w aplikowaniu do Zarządów. Jednocześnie działalność organizacji angażuje europejskich liderów do promowania  i wnoszenia różnorodności  płci do stanowisk zarządczych firm w Europie.

„Partnerstwo w biznesie to równe szanse dla każdego i stosowanie takiej samej miary przy ocenie zdolności, efektywności czy wyników pracy. To zrozumienie i szacunek dla istniejących różnic oraz umiejętność korzystania z tej różnorodności” Iwona Kozera – Fundatorka Fundacji Liderek Biznesu.

Misja Fundacji Liderek Biznesu świetnie się komponuje i współgra z misją EWOB. Ta współpraca naturalnym krokiem na naszej własnej drodze ku zwiększeniu różnorodności w biznesie. Cieszymy się z naszego członkostwa w European Women on Boards niezmiernie i mamy nadzieję na wspólne, inspirujące inicjatywy i działania, zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Wiemy, że razem możemy więcej!

“The world needs more women in decision-making positions, as all the research shows that diverse teams perform better than homogenous teams” #EWOB

European Women on Boards