X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Spotkanie z cyklu "Kobiety na Rynkach Finansowych"
 
 

21 lutego 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kobiety na Rynkach Finansowych”.

 
Pierwszymi Gośćmi  tego wydarzenia byli: Paweł Bandurski, prezes Zarządu Banku BPH oraz Małgorzata Romaniuk, wiceprezeska Zarządu Banku BPH. Podczas spotkania szczegółowo została omówiona 3. edycja raportu „Kobiety w Finansach”, którego partnerem strategicznym jest Bank BPH. Wynika z niego, że pomimo pandemii z roku na rok rośnie odsetek specjalistów i managerów oceniających rolę kobiet jako strategiczną (wzrost o 14 punktów procentowych w stosunku do roku 2019). 
 
Jak pandemia wpłynęła na sytuacje kobiet w branży finansowej? Kobiety oceniły konieczność pracy zdalnej wynikającej z ograniczeń pandemicznych jako zjawisko raczej pozytywne (3,7 w pięciostopniowej skali), natomiast bardzo negatywnie – niedziałające szkoły przedszkola i żłobki (1,8 w pięciostopniowej skali). 2/3 badanych wskazuje, że ich firma wprowadziła elastyczne formy pracy, przy czym 44% stwierdziło, że może decydować, kiedy pracuje w trybie home office. Ponad 1/3 czuje się bardziej doceniana ze względu na konieczność łączenia obowiązków zawodowych z prywatnymi podczas pracy z domu. Badani zwracają również uwagę, że ich relacje ze współpracownikami są słabsze niż przed pandemią Covid-19 – twierdzi tak ponad 1/3 respondentów. Pan Paweł Bandurski podczas swojej wypowiedzi podkreślił, że kobiety w Banku BPH mają coraz większą rolę i obecnie zajmują 60% stanowisk.
 
Kolejnym Gościem Specjalnym była Magdalena Warzybok, Dyrektorka Zarządzająca w Kincentric Polska, która przygotowała dla uczestniczek prezentację na temat ważnych sygnałów i wyzwań dla polskiego biznesu z perspektywy ludzkiej.
 
Z badań przeprowadzonych w Polsce wynika, że 2021 to rok dużego pesymizmu. Głównymi problemami, podkreślonymi przez Panią Magdalenę, były: spadek jakości doświadczeń pracowników w polskich firmach, wpływ hybrydowej pracy na relacje, a także spadek otwartości na różnorodność. Pandemia spowodowała również przewartościowanie w myśleniu pracowników m.in. nt. wartości czasu dla rodziny i potrzeby dbania o zdrowie.
 
Było dla nas ogromną przyjemnością oraz zaszczytem gościć w Fundacji Liderek Biznesu ekspertów, a przede wszystkim wspaniałych liderów, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami.
 
Fundacja Liderek Biznesu prowadzi cykl webinarów merytorycznych, min.: #LiderkawZmianie, #LiderwZmianie, #EkspertFundacji, #KobietyNaRynkachFinanansowych - zapraszamy do skorzystania TUTAJ
 

      

    

   

« Powrót do listy wydarzeń