Iwona Kozera, Fundator Fundacji LIderek Biznesu, wzięła udział w debacie "Liderki nowej normalności", ICAN Management Review, 17-12- 2021

Iwona Kozera, Fundator Fundacja Liderek Biznesu, Lider EY Konsulting w Polsce i Vice Partner Zarządzający EMEIA Konsulting wzięła udział w debacie "Liderki nowej normalności", zorganizowanej przez ICAN Management Review, 17 grudnia 2021 roku.

Jeśli nie podejmiemy szybkich działań, pandemia COVID-19 może oznaczać krok wstecz dla równości płci na świecie. Z danych Międzynarodowej Organizacji Pracy wynika, że większość osób, które straciły pracę, to kobiety. W obecnych realiach kobietom jest coraz trudnie rozwijać karierę, zwłaszcza jeśli są matkami. Sytuacji nie poprawia też fakt, że kobiety pracują w najszybciej automatyzujących się branżach, a do tego mają małą reprezentację w obszarach STEM, które będą odgrywać znaczącą rolę w przyszłości. Jak przeciwdziałać tym negatywnym zjawiskom? Co możemy zmienić?

Podczas debaty w formule online -  zaproszeni goście rozmawiali mi.in. o tym:
  • Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na sytuację kobiet na świecie oraz w Polsce?
  • Jak możemy (i powinniśmy!) przeciwdziałać szkodom gospodarczym, które w nieproporcjonalny sposób dotknęły kobiety?
  • Jakim liderkom udaje się pokonać bariery rozwoju kariery i aktywnie kształtować nową postcovidową rzeczywistość?
  • W jaki sposób kobiety walczą o swoje prawa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym?
  • Dlaczego koronawirus może cofnąć postęp w likwidowaniu różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn oraz jak przeciwdziałać temu zjawisku?
  • Jak firmy mogą wspierać rozwój kobiet w miejscu pracy – przegląd dobrych praktyk?
  •  jakich obszarach kobiety powinny się dokształcać, by zyskać kwalifikacje umożliwiające wykonywanie zawodów jutra.

Dziękujemy ICAN Institute za możliwość udziału w debacie i za dyskusję z Aneta Podyma- Milczarek, Prezes Zarządu Unum Życie TUiR S.A., Jolanta Rycerz, Prezes Zarządu MyBenefit Sp. z o.o. (Grupa Kapitałowa Benefit Systems), Agnieszka Servaas, Prezes Zarządu VIVE Management, Paweł Kubisiak - Editor-at-Large, ICAN Institute.

Wkrótce będzie dostępne nagranie z debaty na stronie ICAN Institute. Stay tuned!