X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Rola HR w budowaniu wytrzymałych i odpornych organizacji - spotkanie online z Agatą Błaszkiewicz, Colliers International Poland i Darią Gostkowską, BNP Paribas Bank Polski
 
 

3 listopada br. w Fundacji Liderek Biznesu odbyło się cykliczne spotkanie „HR4Diversity”, tym razem pod hasłem: "Rola HR w budowaniu wytrzymałych i odpornych organizacji". Gośćmi specjalnymi były: Agata Błaszkiewicz Dyrektor Działu Personalnego, Colliers International Polska i Daria Gostkowska Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi, BNP Paribas Bank Polska, a całość spotkania, w formule online, poprowadziła Agnieszka Maciejewska Prezes Zarządu, Fundacji Liderek Biznesu i Dyrektor Personalna, EY Polska.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach grupy branżowej Fundacji Liderek Biznesu, skupiającej społeczność liderów branży HR w Polsce, w trakcie którego rozmawialiśmy m.in. o tym, jak zmieniła się rola działów HR w pandemicznej rzeczywistości i z jak wieloma wyzwaniami działy HR mierzą się dziś ramię w ramię z biznesem. Na wstępie, Agnieszka Maciejewska, zaznaczyła niezwykle trafnie, że ostatnie pół roku było dla firm równie intensywne i dynamiczne, jak dwa lata w "starym świecie". Natomiast Agata Błaszkiewicz dodała, że budowanie odporności w zespołach, kompleksowe wspieranie liderów i dbanie o siebie, które Colliers w Polsce wdrożył już kilka lat temu, daje teraz świetne efekty i potwierdza, że są to obszary, nad którymi zawsze warto pracować. Bo zmuszeni do pracy w rozproszonych zespołach, często poza biurem, jesteśmy pozbawieni możliwości odczuwania biurowej atmosfery czy codziennych interakcji. Daria Gostkowska podkreśliła, że z jej perspektywy najważniejsza jest współpraca, kontakt, rozmowa i empatia. Ponieważ w obecnej, zdigitalizowanej rzeczywistości wyraźnie oddalamy się od siebie.

„Dziś w organizacjach nie ma żadnego tematu, który nie dotyczy kwestii talentowych i ludzkich” - podkreśliła Prezes Fundacji – „HR obecnie ma strategiczny głos w biznesie. Pytanie czy jesteśmy faktycznie liderami na miarę tego co dzieje w naszych organizacjach?” Podczas spotkania wyraźnie wybrzmiewał  temat niepewność jutra i bycie elastycznym wobec rzeczywistości, jako największe wyzwanie dla ludzi i organizacji. Nasze ekspertki podkreślały, że z tego względu należy stale gromadzić narzędzia, opracowywać procesy i szkolić kompetencje, aby być gotowym na każdy scenariusz.

Na koniec spotkania Daria Gostkowska przytoczyła wyniki najnowszego raportu World Economic Forum dotyczącego przyszłości rynku pracy, pt. "Future of Jobs" - raport 2020. Według którego m.in. krytyczne myślenie, analiza i rozwiązywanie problemów to najbardziej poszukiwane umiejętności w najbliższej przyszłości. Rynek pracy czekają gruntowne zmiany. W ciągu najbliższych 5 latach co drugi pracownik, będzie zmuszony się przekwalifikować, co stanowi bezpośredni efekt ekonomicznych skutków pandemii COVID-19 oraz rosnącej automatyzacji, która bezpowrotnie zmienia rynek pracy. Rewolucja technologiczna wymuszająca zmiany w kształceniu, zawodach i strukturze zatrudnienia generuje jednocześnie nowe miejsca pracy i pomaga w zdobywaniu nowych umiejętności (więcej tutaj https://www.weforum.org/agenda/2020/01/davos-2020-future-work-jobs-skills-what-to-know/)

Miałyśmy ogromną przyjemność i zaszczyt gościć w Fundacji Liderek Biznesu, tak doświadczone ekspertki, które podzieliły się z nami swoją wiedza i doświadczeniami z szeroko rozumianego obszaru Human Resoursces.

Fundacja Liderek Biznesu prowadzi cykl webinarów merytorycznych, min.: #LiderkawZmianie, #LiderwZmianie, #EkspertFundacji, KobietyNaRynakachFinanansowych  < zapraszamy do skorzystania TUTAJ >

Pozostańmy w kontakcie - już wkrótce kolejne webinary Fundacji Liderek Biznesu.

Do zobaczenia online!

 

« Powrót do listy wydarzeń