15. Śniadanie z Liderką - Ewa Voelkel-Krokowicz - Prezes Concordia Design. Otwarcie oddziału Fundacji w Poznaniu.

Otwarcie oddziału Fundacji w Poznaniu

15 czerwca 2015 r. Fundacja otworzyÅ‚a swój pierwszy oddziaÅ‚ - w Poznaniu.

CieszÄ™ siÄ™, że możemy mieć swój pierwszy, pozawarszawski oddziaÅ‚ wÅ‚aÅ›nie w Poznaniu, powiedziaÅ‚a Iwona Kozera, Fundatorka oraz Partner EY, Lider Grupy Rynków Finansowych w Regionie Europy Centralnej i PoÅ‚udniowej, mieÅ›cie przedsiÄ™biorczych i aktywnie dziaÅ‚ajÄ…cych kobiet.

Pracami Fundacji w Poznaniu kierować będą: Joanna Schmidt, Kanclerz Collegium Da Vinci, Anna Towcik, Dyrektor Finansowa Saint Gobain, oraz Monika Pietrzak, Menedżer w firmie Kinnarps.

Katarzyna Twarowska, prezes Fundacji Liderek Biznesu oraz Dyrektor ZarzÄ…dzajÄ…ca ProfiLab przedstawiÅ‚a zaproszonym goÅ›ciom najważniejsze cele i aktywnoÅ›ci Fundacji. NaszÄ… misjÄ… jest budowanie partnerstwa w biznesie, mówiÅ‚a, dzielenie siÄ™ doÅ›wiadczeniem oraz rozwój kompetencji przywódczych kobiet - powiedziaÅ‚a.

PoznaÅ„ski oddziaÅ‚ planuje jak najszybsze uruchomienie programu mentoringowego. Joanna Schmidt mówiÅ‚a, że mentoring, także dla mentorów, jest kolejnym etapem rozwoju, w którym motywuje siÄ™ nie tylko siebie, ale także inne kobiety. Poza tym, wzorem Warszawy, w Poznaniu bÄ™dÄ… siÄ™ odbywać regularne spotkania z liderkami.

Otwarcie oddziaÅ‚u byÅ‚o poÅ‚Ä…czone ze spotkaniem z liderkÄ… - EwÄ… Voelkel. OpowiadaÅ‚a o historii jej przedsiÄ™wziÄ™cia, czyli Concordia Design. PoczÄ…tkowo nie chciaÅ‚a mieć nic do czynienia z biznesem, ale w koÅ„cu zaczęła pracÄ™ w firmie stworzonej przez jej ojca, Piotra Voelkel, czyli Vox. To tam zaczęła siÄ™ jej przygoda z designem, kiedy opracowywaÅ‚a, razem z naukowcami, dzieciÄ™ce meble. Nie byÅ‚y sukcesem rynkowym, przyznaÅ‚a, ale dostaÅ‚y wiele nagród.

Concordia Design to już w peÅ‚ni jej dziecko. Po nabyciu budynku starej drukarni dostaÅ‚a dofinansowanie UrzÄ™du MarszaÅ‚kowskiego na jego rewitalizacjÄ™. ChciaÅ‚a stworzyć centrum designu oraz pracownie i biura dla artystów. CofniÄ™cie dofinansowania sprawiÅ‚o, że musiaÅ‚a zmienić strategiÄ™ tak, by budynek mógÅ‚ na siebie zarabiać. Od poczÄ…tku jednak robiliÅ›my wszystko, opowiadaÅ‚a Ewa Voelkel, byÅ›my stali siÄ™ częściÄ… Jeżyc, czyli dzielnicy, w której siÄ™ mieÅ›cimy. Dlatego Concordia Design organizuje otwarte festiwale tkanin, designu i kreatywnoÅ›ci oraz warsztaty dla dorosÅ‚ych i dzieci.

Moim sukcesem, mówiÅ‚a Ewa Voelkel jest zebranie pracujÄ…cej ze mnÄ… grupy osób majÄ…cych wiÄ™ksze doÅ›wiadczenie ode mnie, a mimo to liczÄ…cych siÄ™ z moim zdaniem. PrzyznaÅ‚a jednak, że cenÄ… za aktywne życie zawodowe byÅ‚ ograniczony czas, jak spÄ™dzaÅ‚a ze swojÄ… rodzinÄ…, w tym z trójkÄ… synów.

« Powrót do listy wydarzeÅ„