X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Webinar z cyklu: #EkspertFundacji z z Paulą Wąsowską, DBA, Ekspertem ICAN Institute i Harvard Business Review Polska
 
 

19 czerwca br. w cyklu #EkspertFundacji, spotkaliśmy się na pasjonującym webinarze z Paulą Wąsowską, DBA, Ekspertem ICAN Institute i Harvard Business Review Polska, praktykiem biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży nowoczesnych technologii. Absolwentką Canadian Executive MBA University of Montreal, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles oraz Protocol School of Washington. Webinar pt. "Innowacyjność i kreatywność w nowej rzeczywistości kryzysowej" - prowadziła Agnieszka Maciejewska, Prezes Fundacji Liderek Biznesu, która zadała szereg pytań nurtujących obecnie liderów i liderki biznesu. Uczestnicy usłyszeli m.in. odpowiedź na pytania: Dlaczego globalne wyzwanie, jakim stała się pandemia korona-wirusa, może być szansą na rozwój?

"Dotarliśmy do momentu, w którym kryzys daje o sobie znać w każdej dziedzinie życia: od edukacji, przez pracę, aż po plany związane z czasem wolnym. Chociaż nadal nie wiemy jaki wpływ na przyszłość będzie miał ten kryzys, jedno jest pewne wyzwania, które postawił przed współczesnymi liderami wymagają wyjścia poza schematy”- podkreśliła Pauła Wąsowska. – „COVID-19 z dnia na dzień wymógł na nas niezwykle intensywną refleksję nad życiem, biznesem, planami na przyszłość i brutalnie zmusił nas żeby się zastopować i zastanowić nad tym co dalej? Warto teraz zrobić dogłębną i rzeczową analizę tego na co wpadliśmy i co wymyśliliśmy w erze social distancing!”

Paula Wąsowska przytoczyła definicję Czarnego Łabędzia Nassima Nicholasa Taleba, która opisuje nieprzewidywalne zdarzenie o ogromnym wpływie na rzeczywistość, gdzie głównym zagrożeniem nie jest tylko ignorowanie tego, czego nie potrafimy przewidzieć, ale przede wszystkim myślenie, że wszystko mamy pod kontrolą, tym samym powodując, że narażamy się na jeszcze większe ryzyko. Co niezwykle istotne, nasz gość specjalny podkreślił, że niestety nie jest to ostatni "Czarny Łabędź", jaki stanie na naszej drodze i musimy się zastanowić, jak skutecznie przygotować się na kolejne Black Swans?  Paula Wąsowska wskazała, że właściwy kierunek to stałe podnoszenie kompetencji miękkich, wśród których kluczowy jest tzw. Growth Mindset, czyli myślenie rozwojowe versus stabilizacja! Ekspertka dodała również, że pandemia wyzwoliła w nas wszystkich szalony poziom kreatywności, jednocześnie przypominając nam o tym, że innowacyjność i kreatywność jest zawsze w ludziach, a to co niestety często robią liderzy - to ją skutecznie tłumią bądź wręcz zabijają! Gość Fundacji podkreślał, że „zmiany” trzeba regularnie ćwiczyć, po to żeby w każdym kolejnym kryzysie można było szybko i skutecznie zareagować. Dojrzały lider musi być permanentnie nastawiony na rozwój (Growth Mindset) i pielęgnować swoje rozwojowe podejście, dostosowane do możliwości ludzkiego mózgu, traktując uczenie się jako proces. Czyli cytując Paulę Wąsowską: „Lider jest zobligowany żyć tym, co sam ewangelizuje, trenować drobne innowacje i podejście do zmiany, ciągle weryfikować co działa, a co się nie sprawdziło.” Należy pamiętać, że dowodzenie ludźmi i biznesem jest nierozerwalnie związane z intensywnym ćwiczeniem wsłuchiwania się w głos klienta.

 „Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, że różnimy się pięknie, ponieważ mamy różnorodny wkład w kulturę. Dlatego tak istotne i niezbędne jest funkcjonowanie w różnorodnym otoczeniu.” – dodała ekspertka – „Nasza obecna rzeczywistość to ekologiczny biznes, rzeczywisty CSR, czyli odpowiedzialność społeczna biznesu, która stanie się podstawowym krwioobiegiem firm. Skuteczny lider to taki, który ma organiczną skłonności do ryzyka i namawia ludzi do eksperymentowania, promuje rozwój oraz implementuje szybkie prototypowanie (rapid prototyping). Zwinność jest atrybutem atrakcyjności na bieżąco należy sprawdzać, czy to co obecnie robimy ma sens. Natomiast jeżeli coś nie działa trzeba to odrzucać i iść dalej, żeby nie marnować czasu i pieniędzy.”

Na zakończenie naszego niezwykle pasjonującego webinaru Paula Wąsowska zacytowała Niccolò Machiavelliego: "Pod żadnym pozorem nie marnuj szans, jakie oferuje ci zbawienny kryzys".

Fundacja Liderek Biznesu prowadzi cykl webinarów merytorycznych, min.: #LiderkawZmianie, #LiderwZmianie, #EkspertFundacji, KobietyNaRynakachFinanansowych  < zapraszamy do skorzystania TUTAJ >

Pozostańmy w kontakcie - już wkrótce kolejne webinary Fundacji Liderek Biznesu. Do zobaczenia online!

 

 

« Powrót do listy wydarzeń