Spotkanie online z cyklu: Kobiety na Rynkach Finansowych z Katarzyną Bem, Członkiem Zarządu, AVIVA Polska.

16 czerwca br., odbyło się kolejne spotkanie Fundacji Liderek Biznesu z cyklu: "Kobiety na Rynkach Finansowych" pt. "Rebeliantka na trudne czasy", z wyjątkowym gościem specjalnym Katarzyną Bem, która z początkiem kwietnia br. objęła stanowisko Członka Zarządu, AVIVA Polska, gdzie odpowiada za ubezpieczenia majątkowe.

Katarzyna Bem jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz IESE Business School w Barcelonie. Od 1992 roku związana z polskim rynkiem ubezpieczeniowym. Jest ekspertem w zakresie ubezpieczeń majątkowych, zarządzania produktem, underwritingu oraz reasekuracji.

Zajmowała szereg kluczowych stanowisk w polskich i międzynarodowych firmach ubezpieczeniowych oraz brokerskich (między innymi w PZU, Generali, Zurich, AON).

W latach 2005-2017 była związana z Grupą PZU, gdzie jako Dyrektor Biura Zarządzania Produktami odpowiadała za zarządzanie segmentem klientów indywidualnych i MSP, nadzorując w szczególności obszary produktu i underwritingu.

Nasz gość specjalny to niesamowita siła inspiracji! Fenomenalne spotkanie, podczas którego Pani Katarzyna Bem, podzieliła się w unikatowy sposób swoimi doświadczeniami z perspektyw kobiety liderki. Podkreślała, że potrzebowała czasu i szerokiego spektrum doświadczeń, żeby stwierdzić, że "da się osiągnąć wielkie rzeczy będąc normalną".

W piękny sposób podzieliła się z zaproszonymi Paniami swoimi historiami z „podróży przez życie”, zarówno uwzględniając wzloty jak i upadki. "Dobry lider to taki, który robi dobre rzeczy w życiu." - podkreśliła pani Katarzyna dodając, że jest takim liderem, jakim człowiekiem na co dzień, czyli ludzie i relacje są dla niej najważniejsze.

"Dlaczego ludzie mi ufają? Ponieważ jestem sobą. Definiuje mnie spójność w intencjach, autentyczność. Uważam, że trzeba inspirować innych i dzielić się wiedzą i władzą. Chcę robić dobre rzeczy dla ludzi. Leader widzi świat i biznes przez pryzmat ludzi.  Musimy być dla siebie ważne, pamiętając aby żyć tak aby to świat dla nas pracował, a nie żebyśmy my musiały za nim gonić. (...) Niezwykle ważne, pomocne i wspierające jest również posiadanie mentora – w moim wypadku mądrej mentorki.”

Pani Katarzyna Bem, objęła stanowisko w turbulentnej rzeczywistości covid-19, gdzie zarządzanie zespołem odbywa się wyłącznie w formule online - co jak podkreśliła było i jest wyzwaniem zarówno dla jej zespołu jak i dla niej samej. "Covid nauczy nas empatii. Musimy mówić o naszych słabościach, ponieważ cytując Brene Brown - obnażanie swoich słabości - to coś, co niesamowicie zbliża i buduje zaufanie."

A jaki jest model i przepis doświadczonej liderki na budowanie mocnego zespołu? „Jestem przekonana, że aby zbudować silny i mądry team, trzeba zatrudniać ludzi lepszych od siebie!”

Fundacja Liderek Biznesu prowadzi cykl webinarów merytorycznych, min.: #LiderkawZmianie, #LiderwZmianie, #EkspertFundacji, KobietyNaRynakachFinanansowych  < zapraszamy do skorzystania TUTAJ >

Pozostańmy w kontakcie - już wkrótce kolejne webinary Fundacji Liderek Biznesu.

Do zobaczenia online!