X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Webinar z cyklu: #LiderkawZmianie, rozmowa z Ewą Voelkel-Krokowicz, CEO Concordia Design w Poznaniu
 
 
27 maja br., odbył się kolejny webinar z cyklu #LiderkawZmianie, którego gościem była Ewa Voelkel-Krokowicz, CEO Concordia Design w Poznaniu, pt. "(R)ewolucja czyli jak wykorzystać kryzys by transformować własny biznes?". Rozmowę poprowadziła Krystyna Boczkowska – była prezes Zarządu Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce.
 
Ewa Voelkel-Krokowicz, odpowiadała m.in. na pytania: Jak kryzys motywuje do ewolucji i rewolucji we własnym biznesie? Gdzie poszukiwać inspiracji do kreatywnej transformacji własnych produktów? Jak dopasować swój know-how i produkt do rzeczywistości #covid19? Jak wygląda zarządzanie zespołem i komunikacja w sytuacji kryzysowej w Concordia Design. Poruszony był również temat przywództwa w zestawieniu z wartościami.
 
 
Pani Ewa podkreśliła, niezwykle otwarcie, że początek koronowirusa był bardzo trudny zarówno dla niej osobiście jak i jej organizacji. A sam czas pandemii okazał się ogromnym sprawdzianem i wyzwaniem, dla zarządzania w Concordia Design. Natomiast momentem przełomu było stworzenie wspólnoty w organizacji oraz otwartość w komunikacji z zespołem ,dywersyfikacja i niezwykła elastyczność, które stały się ratunkiem w kryzysie.
 
Kolejnym niezwykle ważnym elementem "budowania na nowo", było okazanie mocnego zaufania, w ramach zespołu, które pozwoliło zbudować relację partnerstwa, jednocześnie dając poczucie sprastwa, wspólnotowości w tym trudnym czasie "zmiany", która wedle języka chińskiego, jak zacytowała Ewa Voelkel-Krokowicz - oznacza zarówno niebezpieczeństwo jak i szansę! Natomiast nadrzędne, zwłaszcza dziś, okazują się wartości w organizacji, jak podkreśliła Ewa Voelkel-Krokowicz.
Prowadząca wywiad, Krystyna Boczkowska, dodała również, że nasza obecna rzeczywistość Covid-19  to "New abnormal", w której dostosujemy znane do nieznanego i wykorzystujemy najlepsze doświadczenia związane z mądrym i odpowiedzialnym zarządzaniem! 
 
Jedną z wartości zespołu Concordii jest crossdyscyplinarmość, czyli działanie na bardzo różnych polach, bo mamy restaurację, część kulturalną, eventową i doradztwo. Osoby z tych działów się wzajemnie zasilają. Zastanawiamy się, jak obecnie w poszczególnych obszarach szukać nowych rozwiązań i usług (…) Widzimy siłę w tym, że jesteśmy różni. Dzięki temu możemy wykorzystać zespół w innych departamentach. Pracownicy muszą być bardzo elastyczni. W chwili obecnej, jeżeli chcemy zachować miejsce pracy i mieć poczucie bezpieczeństwa z tytułu zatrudnienia, musimy otworzyć się na to, że robimy różne, inne rzeczy. - powiedziała Ewa Voelkel-Krokowicz.
 
Fundacja Liderek Biznesu prowadzi cykl webinarów merytorycznych, min.: #LiderkawZmianie, #LiderwZmianie, #EkspertFundacji, KobietyNaRynakachFinanansowych  < zapraszamy do skorzystania TUTAJ >
 
Pozostańmy w kontakcie - już wkrótce kolejne webinary Fundacji Liderek Biznesu.
Do zobaczenia online!
« Powrót do listy wydarzeń