X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
"Dzień Otwarty" - Szkoły Mentorów Biznesu, 27 stycznia 2020
 
 

27 stycznia 2020 odbyło się już kolejne spotkanie w ramach "Dnia Otwartego" Szkoły Mentórów Biznesu. Agnieszka Maciejewska, prezes Fundacji Liderek Biznesu, przedstawiła genezę powstania Szkoły Mentorów Biznesu podkreślając, że jest to nie tylko krok ku profesjonalizacji zawodu, ale także odpowiedź na potrzebę rozwoju mentorów biorących udział w Programie Mentoringowym FLB.

Agnieszka Kaseja, reprezentująca organizację EMCC – European Mentoring and Coaching Council – oraz trener prowadzący zajęcia w Szkole Mentorów Biznesu przy Fundacji Liderek Biznesu, podkreśliła, że kursy SMB jako jedyne w Polsce są akredytowane przez EMCC, co oznacza, że są uwierzytelnione przez niezależnych ekspertów i w pełni zgodne ze standardami organizacji.

EMCC jest pionierską organizacją, która powstała w 1992, by wypracować standardy zawodu mentora. Została założona przez guru mentoringu, prof. Davida Clutterbucka, a akredytacje EMCC są od lat potwierdzeniem kompetencji mentora oraz przestrzegania przez niego Kodeksu Etycznego. Kodeks EMCC jest unikatowym zestawem praktycznych wskazówek, jak tworzyć budujące relacje z klientem – podkreślała Agnieszka Kaseja

EMCC opracowała także tzw. ramy kompetencyjne określające długofalowy proces kształcenia mentorów, który wymaga samorozwoju i autorefleksji. Każdy z kolejnych poziomów doskonałości: foundation, practitioner, senior practitioner i master practitioner, ma określoną liczbę godzin praktyki i autorefleksji, które trzeba mieć, by na każdym poziomie ubiegać się o indywidualną akredytację European Individual Accreditation. W Polsce jest 19 mentorów z akredytacją EMCC, ale światowe trendy rozwoju mentoringu pozwalają przypuszczać, że popularność programu i akredytacji będzie rosła, a tym samym zwiększy się liczba akredytowanych mentorów.

Szkoła Mentorów Biznesu oferuje dwa programy: Mentor Foundation i Mentor Practitioner, Jak wyjaśniał Piotr Ciacek, współzałożyciel szkoły i trener wiodący, oba uprawniają absolwentów do starania się o indywidualną akredytację mentora w EMCC. Ukończenie programów Szkoły Mentorów Biznesu oznacza możliwość skorzystania z tzw. szybkiej ścieżki akredytacji w EMCC.

Mentorzy, którzy ukończyli proces mentoringowy w ramach Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu mają możliwość skorzystania ze specjalnego toku szkolenia w ramach Mentor Foundation – Mentor Foundation Fast Track. Jest znacznie krótszy i prowadzony inaczej niż standardowy Mentor Foundation, ponieważ uwzględnia już zdobytą w ramach Programu Mentoringowego praktykę i odbyte szkolenia.

Więcej informacji o szkole: www.szkolamentorowbiznesu.pl

Zapraszamy!

  

 

« Powrót do listy wydarzeń