X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Kobieta CEO
 
 

22. stycznia 2014 w Hotel Bristolu w Warszawie odbyła się konferencja pt. Kobieta CEO, inaugurująca cykl spotkań dla kobiet biznesu.

Była to pierwsza otwarta konferencja Fundacji Liderek Biznesu (FLB), na której jej fundator - Iwona Kozera, zaprezentowała program organizacji. Składa się on z trzech filarów. Pierwszy z nich pt. "Kobiety do zarządów" obejmuje cykl szkoleń i warsztatów, przygotowujących kobiety do pełnienia ról na najwyższych stanowiskach kierowniczych. Drugi - zatytułowany "Kobieta Menadżer" będzie pomocny dla pań pragnących budować świadomie swoją ścieżkę kariery. Z kolei cykl „Młode Talenty” powstał w celu wsparcia drogi zawodowej młodego pokolenia kobiet w Polsce.

Obecną sytuację zawodową kobiet na najwyższych szczeblach przybliżyli uczestniczkom Dorota Serwińska i Andrzej Maciejewski z firmy Spencer Stuart. Z badań tej firmy wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat udział kobiet we władzach spółek w Polsce spadł, zarówno w radach nadzorczych, jak i w zarządach. Dzisiejsze bariery to już nie tylko "szklany sufit". Przeszkody tkwią w mentalności - kobietom brakuje pewności siebie i determinacji w dążeniu na szczyt. Na to nakładają się ograniczenia społeczne - brak wsparcia dla aspiracji kobiet w rodzinie i w społeczeństwie, w tym brak rozwiązań systemowych.

Wszystkie te problemy zostały poruszone także podczas panelu dyskusyjnego pt. Czas Liderek, do którego zaprosiliśmy czołowych polskich przedsiębiorców i menedżerów obojga płci. O tym, jak zwiększyć liczbę kobiet na najwyższych stanowiskach i mądrze wykorzystywać talenty w biznesie rozmawiali: Krystyna Boczkowska, prezes zarządu Robert Bosch, Leszek Czarnecki, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Kapitałowej Getin Holding, Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO BP, Beata Osiecka, prezes zarządu Kinnarps Polska, Beata Stelmach prezes zarządu GE na Polskę i kraje bałtyckie oraz Wojciech Szpil, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Paneliści wskazali wiele cech kobiecych m.in.: gospodarność, sprawność, komunikatywność, predystynujących panie do dobrego zarządzania, ale wykazali też sporo ograniczeń, takich jak: brak pewności siebie, unikanie konkursów menedżerskich, brak autopromocji. Wszyscy byli zgodni, że kobiety na najwyższych szczeblach cywilizują organizacje.

Dyskusję prowadziła Iwona Kokoszka, dziennikarka specjalizująca się w tematyce ekonomii i zarządzania.

W spotkaniu i koktajlu z wybornymi winami firmy Mielżyński wzięło udział prawie 150 osób.

« Powrót do listy wydarzeń