X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Spotkanie "Leading Women Network", 14 stycznia 2020
 
 

Nowy rok rozpoczęłyśmy spotkaniem absolwentek programu Leading Women 

Leading Women, autorstwa Agnieszki Bilińskiej, od czterech lat cieszy się popularnością wśród kobiet biznesu. Pozwala zweryfikować cele zawodowe i wytyczyć drogę ich osiągania w oparciu o talenty i kompetencje. I o nich dyskutowano podczas spotkania. Jakie kompetencje są potrzebne w dzisiejszym świecie, określanym często skrótem VUCA (ang. volatility, uncertainty, complexity and ambiguity – zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność)? Jakie szanse i jakie zagrożenia niosą zmieniające się i nieprzewidywalne warunki biznesowe? Co zrobić, żeby otrzymać tzw. „zwrot ze szczęścia”?

Paula Wąsowska, praktyk biznesowy, doradca Harvard Business Review, wskazała jako kluczową kompetencję menedżerską #antykruchość, którą należy rozumieć jako akceptację porażki i odwagę dalszego działania. Liderzy muszą budować swoją „antykruchość”, jak to określiła, nieustająco uczyć się nowych rzeczy i oduczać tego, co już nieaktualne. Muszą aktywnie poszukiwać miejsc, branż i okazji, wykorzystując to, co już umieją lub zdobywając nową wiedzę.

Jej zdaniem warto rozwijać wszelkie kompetencje menedżerskie powszechnie określane jako „miękkie”: komunikacja i praca w zespole, kreatywność i eksperymentowanie. Ta ostatnia jest wyjątkowo rzadka, a wyjątkowo potrzebna, bo umożliwia postęp. Eksperyment wiąże się z dużym prawdopodobieństwem porażki, której w Polsce generalnie się nie akceptuje. Tymczasem w innych kulturach – np. amerykańskiej – jest traktowana jako proces nauki. Wąsowska zachęcała do tego cytując Michała Anioła – „naszym problemem jest nie to, że mierzymy za wysoko i nie osiągamy naszych celów, ale to, że mierzymy zbyt nisko i je osiągamy”.

 

"Leading Women" Network, 14.01.2020

« Powrót do listy wydarzeń