Spotkanie Klubu Mentora i Mentee 22 stycznia 2020 r.

WIĘKSZE DOBRO - czyli liderzy w akcji!

Podczas pierwszego w tym roku spotkania Klubu Mentora i Mentee rozmawialiśmy o czynieniu dobra. Historie, którymi podzielili się nasi goście tworzą optymistyczny obraz i pokazują, że tkwi w nas fenomenalny potencjał, a przede wszystkim organiczna potrzeba czynienia dobra.

Sebastian Drzewiecki, wiceprezes i dyrektor zarządzający Sabre Polska, opowiadał podczas panelu „Większe dobro, czyli liderzy w akcji” o swoich działaniach na rzecz równości płci i wspierania kobiet w biznesie, za które otrzymał nagrodę w kategorii ‘Male Champion of Change”. Drzewiecki prowadzi platformę nowoczesnylider.pl, na której znajdują się podcasty dotyczące nowoczesnego przywództwa.

W trakcie spotkania poznaliśmy również historię powstania fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali – K.I.D.S. Patrycja Piekutowska, prezes fundacji, Tomasz Rudolf, wiceprezes ds. innowacji, oraz Dagmara Witek-Kuśmider, wiceprezes ds. komunikacji, przedstawili cele fundacji. Głównym jest przekształcenie szpitala powstałego 40 lat temu z darowizn Polaków, czyli Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, w najnowocześniejszą w Europie i przyjazną dzieciom placówkę.

W ciągu zaledwie pół roku fundacja osiągnęła spektakularne sukcesy odnawiając przychodnię Okulistyczną, Gastrologiczną, Alergologiczną i Chorób Płuc. Stało się to możliwe za sprawą anonimowych darczyńców, którzy wzięli udział w koncercie charytatywnym Wielcy Artyści Małym Pacjentom. Fundusze zebrane podczas koncertu zostały również przeznaczone na przeniesienie i modernizację Banku Krwi i Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka.

Aleksandra Hirszfeld, autorka projektu Entuzjastki, przedstawiła swoją inicjatywę, która polega na wywiadach przeprowadzanych z odważnymi kobietami przywracającymi znaczenie działaniom prospołecznym w Polsce. Są to zarówno postaci znane z pierwszych stron gazet, jak i mniej znane bohaterki małych społeczności, które łączy poczucie odpowiedzialności i chęć zmiany świata na lepszy. Marzeniem Entuzjastek jest wypracowanie nowej formy przywództwa i stworzenie generacji liderów, którzy będą działać w oparciu o takie wartości jak współpraca, szacunek, odpowiedzialność.