Pierwsza w Polsce Szkoła Mentorów Biznesu - Dzień Otwarty już 23 września w Warszawie.

W Polsce rusza pierwszy program edukacyjny dla mentorów mający akredytację European Quality Award, nadaną przez European Mentoring and Coaching Council. To znana na świecie organizacja branżowa, która jako pierwsza zajęła się profesjonalizacją i promowaniem najlepszych praktyk mentoringu.

Szkoła Mentorów Biznesu przygotowuje absolwentów do zdobycia międzynarodowej „Indywidualnej Akredytacji Mentora” (EIA). Akredytacja jest potwierdzeniem przez niezależnych ekspertów kompetencji mentora, stosowania najlepszych praktyk i standardów oraz włączeniem jej posiadacza do elitarnego grona zawodowych mentorów. W Polsce grono akredytowanych mentorów to niespełna 20 osób.

„Szkoła Mentorów Biznesu jest odpowiedzią na rosnącą rolę mentoringu w biznesie i potrzebę profesjonalizacji pracy mentora” – podkreśla Agnieszka Maciejewska , prezes Fundacji Liderek Biznesu, która od sześciu lat prowadzi największy w Polsce Program Mentoringowy.

„Widząc skuteczność naszego Programu Mentoringowego uznaliśmy, że nadszedł czas na profesjonalne kształcenie osób, które w mentoringu widzą drogę własnego, długofalowego rozwoju, a być może także szansę na zdobycie zawodu, w którym wykorzystają swoje doświadczenie i wiedzę” – dodaje Agnieszka Maciejewska.

Dzięki akredytacji nadawanej przez program i prowadzących, w tym Piotra Ciacka, jedynego polskiego mentora mającego akredytację EMCC na poziomie Senior Practitioner, uczestnicy dostaną możliwość skorzystania z szybkiej ścieżki akredytacji indywidualnej w EMCC na poziomie Foundation oraz Practitioner.

„Odpowiedzialność mentora nie leży wyłącznie w decyzji dotyczącej wyboru narzędzi, jakie stosuje, lecz głównie w nim samym – w jego postawie, zasadach etycznych, rozumieniu roli mentora oraz umiejętności prowadzenia całego procesu mentoringowego. Dlatego tak ważne jest uwiarygodnienie osoby mentora przez niezależnych ekspertów oraz organizację branżową, jaką jest EMCC” – mówi Piotr Ciacek, CEO firmy Stibitz, odpowiedzialnej za program merytoryczny Szkoły Mentorów Biznesu.

Mentorzy pracujący w ramach Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu mają za sobą przygotowanie warsztatowe i doświadczenia praktyczne, dlatego będą mogli skorzystać ze specjalnej, skróconej ścieżki pierwszego modułu – tzw. „Foundation Fast Track”.

Dzień Otwarty Szkoły Mentorów Biznesu odbędzie się w poniedziałek, 23 września br. w Warszawie. Więcej informacji o Szkole Mentorów Biznesu można przeczytać na stronie: www.szkolamentorowbiznesu.pl

Kontakt, rejestracja na Dzień Otwarty: więcej informacji >>>