X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Spotkanie "Kobiety na Rynkach Finansowych" - 10 kwietnia 2019, Teatr Kamienica w Warszawie
 
 

W Teatrze Kamienica odbyło się wiosenne spotkanie Kobiet na Rynkach Finansowych, którego tematem była kultura organizacyjna. Otworzyła je Monika Jezierska, a gościem specjalnym była Iwona Słomska, członek zarządu firmy KRUK SA. Jest to jedyna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka, w której zarządzie zasiada więcej kobiet niż mężczyzn, stanowią one także zdecydowaną większość jej pracowników, a sam założyciel i prezes, Piotr Krupa, twierdzi, że KRUK jest kobietą.

Z czego to wynika i dlaczego mężczyźni zatrudnieni w firmie KRUK, akceptują ten żeński aspekt kultury organizacyjnej? Powodem jest właśnie ów wymiar kultury organizacyjnej. Firma KRUK, upatrując źródeł swojego sukcesu rynkowego w atmosferze pracy bada ją od 2006 roku za pomocą metodologii, której autorem jest holenderski psycholog społeczny Geert Hofstede. Dzięki analizom wiadomo, że w kulturze organizacyjnej firmy KRUK dominuje wymiar kobiecy, który manifestuje się m.in. poprzez pracę zespołową, wzajemną pomoc, podejście procesowe, zasady fair play, empatię, dzielenie się wiedzą, relacyjność i dbałość o dobrą atmosferę. Ta ostatnia sprawia, że ludzie są bardziej otwarci na innych, kreatywniejsi, zaangażowani, tworzą lepsze produkty i procesy – pracują z przyjemnością i dzięki temu stają się po prostu bardziej efektywni. W przypadku firmy KRUK widać to po wynikach, które od ośmiu lat są coraz lepsze. Istnieje też druga strona medalu – w takim angażującym środowisku, w którym każdy chce mieć wpływ na działalność firmy, trudno czasami o sprawne podejmowanie decyzji. Wdrażana od czterech lat metodologia LEAN daje jednak nadzieję na rozwiązanie tego problemu, wymusza bowiem nie tylko planowanie i działanie, ale także sprawdzanie i wprowadzanie ulepszeń.

W drugiej części spotkania Małgorzata Tomasik z firmy energiczniej.pl przedstawiała koncepcję integracyjnego przywództwa i wpływu kultury firmy na wyniki finansowe. Powołując się na Disney Institute, gdzie rezultaty wiążą się bezpośrednio z kulturą organizacyjną i komunikacją, przywołała swoje doświadczenia z firmy konsultingowej, która wyszła obronną ręką z sytuacji kryzysowej dzięki ogromnemu zaufaniu wobec liderów i konsekwentnie realizowanej strategii komunikacji. Dopełnieniem jej wystąpienia  było omówienie formuły charyzmatycznego lidera, czyli BEE a leader, gdzie B oznacza bądź tu i teraz, pierwsze E  to empatia, a kolejne E – energia, z jaką działamy, ale też ta, którą czerpiemy od innych.

Dziękujemy wszystkim gościom za spotkanie i zapraszamy na kolejne, prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami.

  

  

  

  

  

 

 

 

« Powrót do listy wydarzeń