X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Spotkanie Klubu Mentee? Do Rady Nadzorczej? Dlaczego nie!?
 
 

Kwietniowe spotkanie Klubu Mentee było poświęcone kompetencjom potrzebnym do zasiadania w radzie nadzorczej. Rozmawiano też o tym, czy bycie członkiem rady nadzorczej może być sposobem na regularną pracę. Swoimi doświadczeniami z pracy w radach nadzorczych podzielili się: Angelina Sarota, Piotr Rybicki oraz Piotr Ciacek, a panel prowadził Romeo Grzębowski, Opiekun Klubu Mentee.

Goście podkreślali, że kluczem do skutecznego funkcjonowania rady nadzorczej jest różnorodność kompetencji jej członków. Praca w radzie nadzorczej pozwala poszerzać własne horyzonty, mimo że 95% decyzji dotyczy codziennego funkcjonowania organizacji, ale 5% to decyzje strategiczne wymagające wiedzy i odwagi.

Wejście do rady nadzorczej jest często efektem rekomendacji – czy to zarządu czy akcjonariuszy – dlatego w biznesie konieczne jest budowanie relacji. Przy czym należy pamiętać, mówili goście Klubu, że czasami jest to nieodpłatna praca, ale zawsze jest to sposób na zdobycie doświadczenia. Zwracali też uwagę, że chcąc się dostać do rady nadzorczej należy pokazać, jak osobiste doświadczenia oraz kompetencje przyniosą właścicielom wartość dodaną.

Szczegóły Programu Mentoringowego https://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/pm/mentoring/

 

« Powrót do listy wydarzeń