Fundacja Liderek Biznesu na Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie

20 czerwca 2018 r. odbył się panel dyskusyjny pt. „Nowy trend: Kobiety na najwyższych szczeblach zarządzania. Trwała zmiana kultury organizacji? Debata Fundacji Liderek Biznesu” z udziałem m.in. Fundacji Liderek Biznesu podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, jednego z najważniejszych dorocznych spotkań przedstawicieli sektora finansowego, władz, a także wybitnych ekspertów ze świata nauki.

Moderatorem spotkania był Jan Krzysztof Bielecki, były premier, ekonomista oraz Przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Kongresu Finansowego. Wprowadzenia do dyskusji dokonała Agnieszka Maciejewska –Dyrektor Talent Team EY, oraz Prezes Zarządu  Fundacji Liderek Biznesu, która przedstawiła działalność Fundacji ze szczególnym uwzględnieniem prowadzonych badań dynamiki zmian liczby kobiet w zarządach i radach nadzorczych w Polsce oraz warsztatów skierowanych do kobiet z różnych szczebli.

Wśród panelistek znalazły się m.in. Iwona Kozera - Partner EY, Lider Doradztwa Biznesowego w regionie CEE oraz fundatorka Fundacji Liderek Biznesu, Roksana Ciurysek-Gedir - Wiceprezes Zarządu, Bank Pekao S.A., Andrzej Jacaszek - Wydawca HBR Polska, Wiceprezes ICAN Institute, Małgorzata O’Shaughnessy - Dyrektor Zarządzająca Regionem CEE, Visa oraz Katarzyna Sułkowska - Prezes Zarządu, Alior Bank S.A.

Tematyka, jaka została poruszona była związana m.in. postrzeganiem kobiet, które zasiadają w zarządach korporacji, przedsiębiorstw lub aspirują do najwyższych stanowisk oraz ich stylem przywództwa.

Źródło zdjęć: Europejski Kongres Finansowy